Справа №701/1261/18
Провадження №2/701/540/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2018 рокуМаньківський районний суд, Черкаської області в складі: головуючого-судді -ОСОБА_1. за участю секретаря -ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_3, представника позивача: ОСОБА_4 до Селянсько (фермерського) господраства «Вероніка» в особі голови: ОСОБА_5 про визнання права власності,
В С Т А Н О В И В :
Представник позивача звернувся в суд з позовом до відповідача про визнання права власності.
На підставу своїх вимог спирається на те, що згідно договору купівлі - продажу майнових прав від 12.10.2018 року, позивачем придбано у відповідача майнові права - всі права на об'єкт, які належать продавцю на підставі договору купівлі-продажу частини комплексу від 03.04.2007 року та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 11.04.2007. За умовами даного договору, майнові права відчужуються покупцю, який у зв'язку з цим оформлює право власності на об'єкт нерухомості на себе. Укладення даного договору зумовлене в тому числі проблематичністю оформлення прав власності на майно згідно майнових прав у зв'язку з відсутністю можливості присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на якій розташований об'єкт, який є необхідною умовою при посвідченні договору купівлі - продажу. Відповідач - селянське (фермерське) господарство «Вероніка» продавець за договором отримало кошти у сумі 5000 (п'ять тисяч) гривень, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордера від 16.10.2018. За умовами договору, покупцем придбано у продавця майнові права на складові частини майна - виробничий будинок - сіносклад, розташований за адресою: вул. Мічуріна, буд. 7-а, с. Молодецьке Маньківського району Черкаської області. Загальна вартість придбаного майна згідно умов даного договору складає 5000 (п'ять тисяч) гривень 00 коп. Продавцем при укладенні договору купівлі-продажу майнових прав (який по суті є договором купівлі-продажу майна і не потребує нотаріального посвідчення), передано покупцеві всю наявну документацію, яка підтверджує належність майна. Зокрема, передано договір купівлі - продажу частини комплексу від 03.04.2007 року, посвідчений ОСОБА_6, нотаріусом Маньківського районного нотаріального округу, зареєстрований в реєстрі за №1267. За умовами даного договору, СФГ «Вероніка» прийняв у власність належну ОСОБА_7, будівлю, розташовану в селі Молодецьке, вулиця Мічуріна, буд. 7, Маньківського району Черкаської області. Вказане майно належить ОСОБА_7, на підставі ухвали Господарського суду Черкаської області від 05.10.2005 справа №08/4085. Також передано позивачу витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно за №14196378 від 11.04.2007 року.
Довідка Молодецької сільської ради Маньківського району Черкаської області від 25.10.2018 року №1185, надана позивачу, підтверджує, що вказаному майну - виробничому будинку - сіносклад, присвоєно окрему нову адресу: вул. Мічуріна, буд. 7а, с. Молодецьке Маньківського району Черкаської області на земельній ділянці орієнтовною площею 1 га., яка знаходиться в користуванні ОСОБА_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1. Технічну інвентаризацію вказаного майна деталізовано інвентаризаційною справою №241.
Позивач зазначає, що укладення договору купівлі-продажу майнових прав зумовлене в тому числі проблематичністю оформлення прав власності на майно згідно майнових прав у зв'язку з відсутністю можливості присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на якій розташований об'єкт, який є необхідною умовою при посвідченні договору купівлі-продажу нерухомого майна в нотаріальному порядку або надання документа про права власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташоване нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Нотаріус під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва обов'язково використовує також відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру ст. 46 Закону України Про нотаріат . Тобто, при посвідченні договору купівлі-продажу нерухомого майна в нотаріальному порядку, нотаріусу необхідно надати витяг з державного земельного кадастру про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на якій розташований об'єкт нерухомості. У зв'язку з інформуванням про неможливість присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на якій розташоване придбане майно, представник позивача звернувся попередньо до відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Маньківської районної державної адміністрації метою отримання інформації про стан наявної чинної містобудівної документації та (або) розробку коригованої нової містобудівної документації села Молодецьке з наданням роз'яснення стосовно погодження проектів землеустрою для містобудівних потреб (будівництва і обслуговування) відповідно до чинного законодавства, що включає в себе в тому числі присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на якій знаходиться нерухоме майно, який є необхідною умовою для посвідчення правочину щодо нерухомого майна. Листом відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Маньківської районної державної адміністрації від 02.11.2018 року №161/18-06 поінформовано , що відповідно до п. 4.3 Порядку розроблення містобудівної документації, який затверджено наказом Мінрегіону України від 16.11.2011 року №290 Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації , який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 року за №14658/20206, замовником розроблення містобудівної документації при розробленні генерального плану населеного пункту, плану зонування території, а також детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, є виконавчий орган сільської, селищної ради. А рішення про розроблення генерального плану, плану зонування, детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту приймає відповідна сесія сільської, селищної ради, що визначено п. 4.1 вище зазначеного Порядку.
Позивач зазначає, що станом на даний час на замовлення виконавчого комітету Молодецької сільської ради, розробляється проект генерального плану села Молодецьке, який на даний час за результатами проведених громадських слухань коригується і доопрацьовується та буде поданий на розгляд архітектурно - містобудівної ради при Департаменті містобудування, архітектури, будівництва та житлово - комунального господарства Черкаської облдержадміністрації. За результатами позитивного розгляду архітектурно - містобудівної ради проект генерального плану с.Молодецьке буде поданий на затвердження Молодецької сільської ради. На даний час чинною містобудівною документацією на с. Молодецьке є генеральний план, який розроблено в 1972 році проектним інститутом Укрземпроект , м. Київ. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок для містобудівних потреб погоджуються місцевими органами містобудування та архітектури відповідно до ст. 186-1 Земельного кодексу України та із урахуванням вимог ст. 24 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності .
На село Молодецьке план зонування не розроблявся, а детальні плани території розроблялись лише на окремі частини населеного пункту та відповідно земельна ділянка по вул. Мічуріна, буд. 7 в с. Молодецьке жодним детальним планом території не визначена. Оскільки відсутні правоустановчі документи на майно, тому погодження проекту землеустрою на земельну ділянку по вулиці Мічуріна, буд. 7 в с. Молодецьке Маньківського району Черкаської області можлива за умови детального плану відповідної території. В процесі реалізації своїх прав власника позивач в особі представника звертався з приводу здійснення реєстрації прав власності на майно в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно до реєстратора прав власності. 2 листопада 2018 року державним реєстратором прав на нерухоме майно, представнику позивача надано рішення №43827239 про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень. Вказаним рішенням відмовлено у державні реєстрації права приватної власності на цілісний майновий комплекс, що розташований Черкаська область Маньківський район с. Молодецьке, вулиця Мічуріна, буд. 7, за суб'єктом: ОСОБА_3, оскільки подані документи не відповідають вимогам або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують, а саме: згідно наказу Міністерства аграрної політики від 14.03.2001 року №62 було затверджено Порядок розподілу та використання майна реорганізованих КСП, яким передбачалось, що виділення майнових паїв у натурі окремим особам, проводилося підприємством-користувачем майна із переліку майна, виділеного на ці цілі. На даний час вказаний наказ втратив чинність на підставі наказу Міністерства аграрної політики та продовольства від 11.04.2013 року №253 та відсутній інший нормативний спеціальний акт, направлений на врегулювання даного питання.
Крім того 31.10.2018 ФОП ОСОБА_8, (сертифікований інженер-землевпорядник) позивачу було відмовлено у виготовленні документації із землеустрою до моменту затвердження генерального плану с. Молодецьке Маньківського району Черкаської області.
Таким чином позивач зазначає, що за сукупністю викладених обставин, вбачається, що у нього відсутня можливість посвідчення договору купівлі-продажу частини майна у зв'язку з відсутністю присвоєного кадастрового номера земельній ділянці, на якій розташоване майно та відсутністю можливості присвоєння кадастрового номера, який у свою чергу є необхідною умовою для нотаріального посвідчення правочину відносно нерухомого майна. Разом з тим, відсутня можливість здійснити рестрацію права власності на майно, придбане на підставі договору купівлі-продажу майнових прав. У здійсненні реєстрації права власності відмовлено цим самим, фактично не визнається право власності на майно, яке придбано згідно договору у спосіб, який не заборонений законом. Разом з тим, договірні відносини не протирічать вимогам законодавства, майно придбане у незаборонений спосіб. Таким чином, будучи фактичним власником майна, позивач не має можливості в повній мірі здійснювати свої права власника, що і змусило представника позивача звернутись з відповідним позовом до суду.
Представник позивача та позивач в судове засідання не з'явилися, але надали суду письмову заяву згідно якої просили справу розглядати у їх відсутності та підтримують позовні вимоги.
Представник Селянсько (фермерського) господраства «Вероніка» в особі голови: ОСОБА_5, в судове засідання не з'явився, але згідно письмової заяви позовні вимоги позивача визнає та просить справу слухати у її відсутності.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України , учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Враховуючи вищевикладене та приписи ст. 223 ЦПК України , суд вважає за можливе розглянути справу без участі осіб, які в судове засідання не з'явилися, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду.
У зв'язку з неявкою в судове засіданні всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України , фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні правовідносини:
Згідно договору купівлі - продажу майнових прав від 12.10.2018 року, позивачем придбано у відповідача майнові права - всі права на об'єкт, які належать продавцю на підставі договору купівлі-продажу частини комплексу від 03.04.2007 року та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 11.04.2007. (а.с.21-24).
Відповідач - СФГ «Вероніка» за договором отримало кошти у сумі 5000 (п'ять тисяч) гривень, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордера від 16.10.2018. (а.с.28).
За умовами договору, покупцем придбано у продавця майнові права на складові частини майна - виробничий будинок - сіносклад, розташований за адресою: вул. Мічуріна, буд. 7-а, с. Молодецьке Маньківського району Черкаської області. Загальна вартість придбаного майна згідно умов даного договору складає 5000 (п'ять тисяч) гривень 00 коп. Продавцем при укладенні договору купівлі-продажу майнових прав (який по суті є договором купівлі-продажу майна і не потребує нотаріального посвідчення), передано покупцеві всю наявну документацію, яка підтверджує належність майна. Зокрема, передано договір купівлі - продажу частини комплексу від 03.04.2007 року, посвідчений ОСОБА_6, нотаріусом Маньківського районного нотаріального округу, зареєстрований в реєстрі за №1267. (а.с.26).
За умовами даного договору, СФГ «Вероніка» прийняв у власність належну ОСОБА_7, будівлю, розташовану в селі Молодецьке, вулиця Мічуріна, буд. 7, Маньківського району Черкаської області. Вказане майно належить ОСОБА_7, на підставі ухвали Господарського суду Черкаської області від 05.10.2005 справа №08/4085. Також передано позивачу витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно за №14196378 від 11.04.2007 року. (а.с.27).
Довідка Молодецької сільської ради Маньківського району Черкаської області від 25.10.2018 року №1185, надана позивачу, підтверджує, що вказаному майну - виробничому будинку - сіносклад, присвоєно окрему нову адресу: вул. Мічуріна, буд. 7а, с. Молодецьке Маньківського району Черкаської області на земельній ділянці орієнтовною площею 1 га., яка знаходиться в користуванні ОСОБА_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.29).
Технічну інвентаризацію вказаного майна деталізовано інвентаризаційною справою №241. (а.с.30-36).
Позивач згідно позовних вимог зазначає, що укладення договору купівлі-продажу майнових прав зумовлене проблематичністю оформлення прав власності на майно згідно майнових прав у зв'язку з відсутністю можливості присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на якій розташований об'єкт, який є необхідною умовою при посвідченні договору купівлі-продажу нерухомого майна в нотаріальному порядку або надання документа про права власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташоване нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 ЦК України, до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Відповідно до ч. 1 ст. 377 ЦК України, до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
Відповідно до ч. 2 ст. 377 ЦК України, розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків та об'єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації).
Із листа відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Маньківської районної державної адміністрації від 02.11.2018 року №161/18-06 вбачається (а.с.37-38), що відповідно до п. 4.3 Порядку розроблення містобудівної документації, який затверджено наказом Мінрегіону України від 16.11.2011 року №290 Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації , який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 року за №14658/20206, замовником розроблення містобудівної документації при розробленні генерального плану населеного пункту, плану зонування території, а також детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, є виконавчий орган сільської, селищної ради. А рішення про розроблення генерального плану, плану зонування, детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту приймає відповідна сесія сільської, селищної ради, що визначено п. 4.1 вище зазначеного Порядку. На даний час на замовлення виконавчого комітету Молодецької сільської ради, розробляється проект генерального плану села Молодецьке, який на даний час за результатами проведених громадських слухань коригується і доопрацьовується та буде поданий на розгляд архітектурно - містобудівної ради при Департаменті містобудування, архітектури, будівництва та житлово - комунального господарства Черкаської облдержадміністрації. За результатами позитивного розгляду архітектурно - містобудівної ради проект генерального плану с. Молодецьке буде поданий на затвердження Молодецької сільської ради.
На даний час чинною містобудівною документацією на с. Молодецьке є генеральний план, який розроблено в 1972 році проектним інститутом Укрземпроект , м. Київ. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок для містобудівних потреб погоджуються місцевими органами містобудування та архітектури відповідно до ст. 186 1 Земельного кодексу України та із урахуванням вимог ст. 24 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності .
Пунктом 6 ст. 186-1 ЗК України визначено, що підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
Пунктом 3 ст. 24 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності встановлено, що у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, крім випадків: 1) розташування на земельній ділянці будівлі (споруди), що перебуває у власності фізичної або юридичної особи; 2) приватизації громадянином земельної ділянки, наданої йому в користування відповідно до закону; 3) надання земельної ділянки, розташованої на території зони відчуження чи зони безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи; 4) надання земельної ділянки для розміщення лінійних об'єктів транспортної та енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, ліній електропередачі, зв'язку); 5) буріння, влаштування та підключення нафтових і газових свердловин за межами населених пунктів; 6) будівництва, експлуатації військових та інших оборонних об'єктів.
Передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у випадках, визначених цією частиною, за відсутності плану зонування або детального плану території не допускається, якщо земельна ділянка: - розташована в межах зелених зон населених пунктів, внутрішньоквартальних територій (територій міжрайонного озеленення, елементів благоустрою, спортивних майданчиків, майданчиків відпочинку та соціального обслуговування населення); - віднесена до категорії земель природно - заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного призначення, рекреаційного призначення (крім земель для дачного будівництва), лісогосподарського призначення.
На село Молодецьке план зонування не розроблявся, а детальні плани території розроблялись лише на окремі частини населеного пункту та відповідно земельна ділянка по вул. Мічуріна, буд. 7 в с. Молодецьке жодним детальним планом території не визначена.
2 листопада 2018 року державним реєстратором прав на нерухоме майно, представнику позивача надано рішення №43827239 про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень (а.с.39), оскільки подані документи не відповідають вимогам або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують, а саме: згідно наказу Міністерства аграрної політики від 14.03.2001 року №62 було затверджено Порядок розподілу та використання майна реорганізованих КСП, яким передбачалось, що виділення майнових паїв у натурі окремим особам, проводилося підприємством-користувачем майна із переліку майна, виділеного на ці цілі. На даний час вказаний наказ втратив чинність на підставі наказу Міністерства аграрної політики та продовольства від 11.04.2013 року №253 та відсутній інший нормативний спеціальний акт, направлений на врегулювання даного питання.
31.10.2018 ФОП ОСОБА_8, (сертифікований інженер-землевпорядник) позивачу було відмовлено у виготовленні документації із землеустрою до моменту затвердження генерального плану с. Молодецьке Маньківського району Черкаської області. (а.с.40-41).
Відповідно до положень ч. 1 ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Ч. 4 ст. 319 Цивільного кодексу України визначає, що власність зобов'язує.
Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 322 ЦК України власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить.
Статтею 16 ЦК Кодексу України надано право кожній особі звертатися до суду за захистом свого особистого немайнового та майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав може бути визнання права.
Згідно ст. 325 ЦК України, суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. Склад, кількість та вартість майна, яке може бути у власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженими.
Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч.2 ст. 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Стаття 79 ЦПК України визначає, що достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Відповідно до ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Згідно положень ст. 81 ЦПК України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповіднодо ст. 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно положень ст. 13 ЦПК України закріплено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Європейський суд з прав людини вказав що п. 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. (Проніна проти України, № 63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).
Проаналізувавши вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі, оскільки позивачем та його представником доведено в судовому засіданні належними та допустими доказами обставини, на які вони посилалися як на підставу своїх вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 12, 13, 76-81, 141, 263, 265 ЦПК України, ст. ст. 16, 181, 317, 319, 321, 322, 325, 328, 377, 392 ЦК України, ст. 186-1 ЗК України, ст. 24 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити.
Припинити право власності селянського (фермерського) господарства «Вероніка» (Код ЄДРПОУ: 31344991, с. Молодецьке Маньківського району Черкаської області) на будівлю - сіносклад по вул. Мічуріна, 7, с. Молодецьке Маньківський район Черкаська область, яка входить до частини комплексу згідно договору купівлі-продажу частини комплексу від 03.04.2007 року, посвідченого ОСОБА_6, нотаріусом Маньківського районного нотаріального округу, зареєстрованого в реєстрі за №1267, право власності на який зареєстровано в Реєстрі прав власності на нерухоме майно за реєстраційним номером 17915136 із скасуванням запису про реєстрацію права власності в цій частині щодо будівлі - сіносклад по вул. Мічуріна, 7, с. Молодецьке Маньківський район Черкаська область, яка входить до частини комплексу згідно договору купівлі-продажу частини комплексу від 03.04.2007 року,.
Визнати за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2, (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстрований та житель ІНФОРМАЦІЯ_3) право власності на виробничий будинок - сіносклад по вулиці Мічуріна, 7а, с. Молодецьке Маньківського району Черкаської області, згідно даних технічного паспорта.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Маньківський районний суд Черкаської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження .
СуддяОСОБА_1
Суд | Маньківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2018 |
Оприлюднено | 21.12.2018 |
Номер документу | 78675329 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Маньківський районний суд Черкаської області
Калієвський І. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні