Ухвала
від 13.12.2018 по справі 202/5775/18
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/5775/18

Провадження № 1-кс/0202/9201/2018

УХВАЛА

Іменем України

13 грудня 2018 року м. Дніпро

Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

заявника адвоката ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Фудекс», про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 32018040040000062, внесеного до Єдиного державного реєстру досудового розслідування 07.09.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

10.12.2018 року адвокат ОСОБА_3 звернувся до суду в інтересах ТОВ «Версаль-Груп» із клопотанням про скасування арешту майна.

В обґрунтування своїх вимог заявник вказує, що в провадженні третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018040040000062 від 07.09.2018 року відносно невстановлених осіб за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України. 25.09.2018 року ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду міста Дніпропетровська було частково задоволено клопотання заступника начальника СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області підполковника податкової міліції ОСОБА_4 про арешт майна та накладено арешт на активи суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України (код ЄДРПОУ 39292197), розташованій за адресою: м. Київ, Львівська площа, буд. 8 ТОВ «Фудекс» (код 41708276), на котру останнє має право зареєструвати податкові накладні. ТОВ «Фудекс» (код 41708276) є підприємством реального сектору економіки та здійснює свою господарську діяльність передбачену статутом, блокування ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ є реальною та безпідставною перешкодою здійснення господарських операцій, що негативно вплинуло на фінансовий стан підприємства та його діяльність в цілому. До цього часу слідчим не зібрано будь-яких доказів у кримінальному провадженні достатніх для повідомлення посадовим особам «Фудекс» (код ЄДРПОУ 41708276) про підозру, або будь-яким іншим особам, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду завдану діяннями підозрюваних. Крім того, при накладенні арешту не було враховано чи відповідають активи суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України ознакам речових доказів в розумінні ст. 98 КПК України та чи дійсно у кримінальному провадженні існує необхідність накладення на них арешту, оскільки щодо посадових осіб ТОВ «Фудекс» (код ЄДРПОУ 41708276) відсутні дані про внесення відомостей про кримінальне правопорушення. Заявник вважає ухвалу слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 25.09.2018 року незаконною, необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню, оскільки слідчим суддею під час розгляду клопотання слідчого про арешт майна не враховано, що у даному кримінальному провадженні жодній із осіб не повідомлено про підозру, не встановлений розмір шкоди, завданий кримінальним правопорушенням, не доведена можливість використання грошових коштів як доказу кримінального правопорушення, не доведено, що зазначені кошти отримані злочинним шляхом, а також у кримінальному провадженні не пред`явлено цивільного позову. Зазначений захід забезпечення кримінального провадження порушує права ТОВ «Фудекс», оскільки призводить до надмірного обмеження його підприємницької діяльності

У зв`язку з викладеним заявник просив скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 25.09.2018 року на активи суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України (код ЄДРПОУ 39292197), розташованій за адресою: м. Київ, Львівська площа, буд. 8 ТОВ «Фудекс» (код 41708276), на котру останнє має право зареєструвати податкові накладні.

В судовому засіданні заявник підтримав заявлене клопотання та наполягав на його задоволенні.

Слідчий у судове засідання не з`явився, про дату та місце розгляду скарги повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.

Вислухавши заявника, дослідивши матеріали клопотання, кримінального провадження № 32018040040000062 від 07.09.2018 року, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Встановлено, що в провадженні третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження № 32018040040000062 від 07.09.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України.

Ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 25.09.2018 року було задоволено клопотання заступника начальника СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області підполковника податкової міліції ОСОБА_4 про арешт майна та накладено арешт на активи суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України (код ЄДРПОУ 39292197), розташованій за адресою: м. Київ, Львівська площа, буд. 8 - ТОВ "Регіон Тех Ком" (код 33515877), ТОВ "Електропромсервіс" (код 31139946), ТОВ "Фудекс" (код 41708276), ТОВ "Агро Траффик" (код 40634214), ТОВ "ТК Агро-Інвест" (код 41891806), ТОВ "Інрейл ЛТД" (код 40322617), ТОВ "Інфодевелоп" (код 41230302), ПБМП "Канон" (код 13862464), ТОВ "Разелт" (код 41198898), ТОВ "Гуд Енд Сервіс" (код 41057121) шляхом блокування сум податку в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміт ПДВ), на котру останні мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

За статтею 131 КПК України арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, котрий застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

За статтею 131 КПК України арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, котрий застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, котрі були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності вимог КПК України та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів, а також умов, за котрих жодна особа не була б підданою необґрунтованому процесуальному обмеженню.

При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного, обґрунтованого та справедливого рішення, слідчий суддя, відповідно до вимог ст.ст. 94, 132, 173 КПК України повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації; наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення; розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, що отримана юридичною особою; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 07.06.2007 року у справі «Смирнов проти Росії» висловлено правову позицію про те, що при вирішенні питання про можливість утримання державою речових доказів належить забезпечувати справедливу рівновагу між, з одного боку, суспільним інтересом та правомірною метою, а з іншого боку вимогами охорони фундаментальних прав особи. Для утримання речей державою у кожному випадку має існувати очевидна істотна причина.

Відповідно до узагальнення судової практики Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 року щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, щодо осіб, які не є підозрюваними (яким у порядку, передбаченому ст.ст. 276-279 КПК України, повідомлено про підозру або яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення), обвинуваченими (особами, обвинувальний акт щодо яких передано до суду в порядку, передбаченому ст. 291 КПК України) або особами, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями, підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння, не може бути прийнято ухвалу про арешт майна.

Враховуючи наведене, навіть якщо у слідчого судді є достатні підстави вважати, що певною особою було вчинено кримінальне правопорушення, він не має повноважень накладати арешт на майно особи, яка не є підозрюваним.

В даному випадку жодній особі у вказаному кримінальному провадженні не пред`явлено підозри.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що клопотання ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «Фудекс» підлягає задоволенню, оскільки заявником було доведено, що арешт на активи суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України (код ЄДРПОУ 39292197), розташованій за адресою: м. Київ, Львівська площа, буд. 8 ТОВ «Фудекс» (код 41708276), на котру останнє має право зареєструвати податкові накладні, було накладено необґрунтовано, оскільки жодній службовій особі ТОВ «Фудекс» у встановленому кримінально-процесуальним законодавством не було вручено повідомлення про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, слідчим суддею не враховано розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна, зазначений захід забезпечення кримінального провадження порушує права ТОВ «Фудекс», оскільки призводить до надмірного обмеження його підприємницької діяльності, тому арешт підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 171, 174, 369-372, 376 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Фудекс», про скасування арешту майна задовольнити.

Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 25.09.2018 року у кримінальному провадженні № 32018040040000062 від 07.09.2018 року на активи суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України (код ЄДРПОУ 39292197), розташованій за адресою: м. Київ, Львівська площа, буд. 8 ТОВ «Фудекс» (код 41708276), на котру останнє має право зареєструвати податкові накладні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення13.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78718221
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —202/5775/18

Ухвала від 29.11.2019

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Джерелейко О. Є.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні