Справа № 139/1254/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20 грудня 2018 року смт Муровані Курилівці
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області в особі судді Коломійцевої В.І., отримавши матеріали позовної заяви ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: ОСОБА_4 про визнання договорів дарування недійсними та скасування їх державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: ОСОБА_4 про визнання договорів дарування недійсними та скасування їх державної реєстрації.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Позивач, у позовній заяві просив, поміж іншим, скасувати державну реєстрацію спірних договорів дарування.
Разом з тим, в позові не зазначено яку саме державну реєстрацію мав на увазі позивач, оскільки з 01.01.2013 державна реєстрація договорів відмінена. На зміну їй прийшла державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Отже, позивачу слід обрати спосіб захисту своїх прав, який не суперечить закону.
Крім того, ОСОБА_1 не у повному обсязі сплачено судовий збір.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2018 року визначений у розмірі 1762 грн.
За подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Суд звертає увагу, що відповідно до положень п. 15 Постанови Пленуму ВССУ № 10 від 17.10.2014 "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах", до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці (наприклад, якщо позовну заяву про визнання договору (правочину) недійсним подано без вимоги застосування наслідків, передбачених статтею 216 ЦК). За подання до суду таких заяв сплачується судовий збір згідно з підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI.
Аналогічні роз'яснення містить і п. 31 Постанови Пленуму ВСУ № 9 від 06.11.2009 "Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними".
Отже, в даному випадку, позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру: скасувати договір дарування житлового будинку та два договори дарування земельної ділянки.
Відповідно до положень п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" № 10 від 17.10.2014 року, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов'язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою).
Таким чином, позивачу належить сплатити судовий збір за три немайнові вимоги в сумі: 704,80 х 3 = 2114 грн 40 коп.
Позивач сплатив лише 1000 грн. Отже йому слід доплатити ще 1114 грн 40 коп.
Слід зазначити, що належними реквізитами для сплати судового збору є:
Отримувач коштів: УК у Мур.-Кур.р-н/Мур-Кур р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37619070
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: 31211206002354
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: Судовий збір.
Вказане не дозволяє суду вирішити справу керуючись завданнями цивільного судочинства, які превалюють над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: ОСОБА_4 про визнання договорів дарування недійсними та скасування їх державної реєстрації, - залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків тривалістю десять днів з дня отримання ухвали.
У випадку невиконання вказаних вимог суду, дана позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Коломійцева В.І.
Суд | Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2018 |
Оприлюднено | 22.12.2018 |
Номер документу | 78731762 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Коломійцева В. І.
Цивільне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Коломійцева В. І.
Цивільне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Коломійцева В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні