Справа № 127/26776/18
Провадження № 2/127/4620/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2018 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В., розглянувши в порядку письмового провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю ОСОБА_3 Експорт про стягнення заборгованості по заробітній платі,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просила стягнути з ТОВ ОСОБА_3 Експорт заборгованість по заробітній платі з 01.11.2017 року по 17.01.2018 року у розмірі 6880,46 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що сторони перебували у трудових відносинах. Разом з тим, при звільненні відповідачем не було проведено розрахунку по заробітній платі, що й стало підставою звернення останньої до суду.
Ухвалою суду від 24.10.2018 року відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Також даною ухвалою витребувано з ТОВ ОСОБА_3 Експорт інформацію про розмір заробітної плати ОСОБА_1 за період часу з 21.09.2017 року по 17.01.2018 року, а також інформацію про її заборгованість по заробітній платі за даний проміжок часу.
Копія ухвали суду від 24.10.2018 року та копія позовної заяви з доданими до неї документами направлялись на адресу відповідача відповідно до відомостей ЄДРПОУ.
Відповідач у встановлений судом строк докази які витребовував суд, відзив на позовну заяву та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не подав, а тому суд, у відповідності до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, вважає за можливе розглянути дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Вирішуючи спір, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 21.09.2017 року по 17.01.2018 року перебувала у трудових відносинах з ТОВ ОСОБА_3 Експорт . Наказом № 2-к від 17.01.2018 року позивач була звільнена з роботи за власним бажанням (на 10 а.с.).
Як вбачається зі змісту наявних в матеріалах справи індивідуальних відомостей про застраховану особу Пенсійного фонду України форми ОК-7 стосовно позивача, її заробітна плата за грудень 2017 року становила 3360,12 грн, а за січень 2018 року - 2941,65 грн. Таким чином розмір заборгованості по заробітній платі в межах позовних вимог становить 6301,77 грн (на 16 а.с.).
Також судом встановлено факт невиплати звільненій ОСОБА_1 належних їй сум у строки, встановлені статтею 116 КЗпП України, що не спростовано відповідачем.
Сума заборгованості визначена позивачем у розмірі 6880,46 грн, спростовується встановленими судом обставинами.
Статтею 43 Конституції України визначено, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Відповідно до статті 21 Закону України Про оплату праці працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.
Згідно частини першої статті 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Відповідно до частини першої статті 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Згідно зі статтею 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 10 ст. 84 ЦПК України передбачено, що у разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні.
На вимогу суду стороною відповідача не було надано витребуваної довідки про розмір заробітної плати позивача та інформації щодо наявності заборгованості по заробітній платі на підприємстві, які мають суттєве значення для розгляду справи. Відтак судом розраховано суму заборгованості на підставі відомостей Пенсійного фонду України.
Вирішуючи спір, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості невиплаченої заробітної плати у розмірі 6301,77 грн.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягає стягнення на користь позивача 645,53 грн в рахунок відшкодування сплаченого судового збору розрахованого пропорційно до задоволених позовних вимог. Судові витрати в розмірі 59,27 грн компенсуються за рахунок держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 76, 81, 259, 263-265, 273, 279 ЦПК України суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю ОСОБА_3 Експорт про стягнення заборгованості по заробітній платі - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю ОСОБА_3 Експорт на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 6301,77 грн (шість тисяч триста одну гривню) 77 коп.
В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю ОСОБА_3 Експорт про стягнення заборгованості по заробітній платі - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю ОСОБА_3 Експорт 645,53 грн (шістсот сорок п'ять гривень) 53 коп. судового збору в дохід держави.
Судові витрати в розмірі 59,27 грн (п'ятдесят дев'ять гривень) 27 коп. компенсувати за рахунок держави.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складено 20.12.2018 року.
Позивач ОСОБА_1, адреса: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 27, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю ОСОБА_3 Експорт , адреса: м. Вінниця, вул. Волошкова, 55, ЄДРПОУ 39918413.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2018 |
Оприлюднено | 23.12.2018 |
Номер документу | 78802911 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ан О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні