Ухвала
від 22.12.2018 по справі 529/845/17
ДИКАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 529/845/17

УХВАЛА

Іменем України

22 грудня 2018 року Диканський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

з участю прокурора ОСОБА_3 ,

представника Диканського

РВ ДВС ОСОБА_4

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув смтДиканька поданняначальника Диканського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_5 про встановлення чи зміну порядку і способу виконання рішення суду, -

ВСТАНОВИВ:

По кримінальному провадженню № 529/845/17 ухвалою Диканського районного суду від 26 вересня 2017 року, яка набрала законної сили 27 жовтня 2017 року, було застосовано до ОСОБА_6 примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за вчинення ним суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ст. 310 ч. 1 КК України. Згідно вказаної ухвали судом відповідно до положень ст. ст. 96-1, 96-2 ч. 1 п. 3 КК України було застосовано спеціальну конфіскацію майна, яке було предметом вчиненого ОСОБА_6 суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ст. 310 ч. 1 КК України, шляхом конфіскації у власність держави 32 (тридцяти двох) рослин коноплі, які знаходилися на зберіганні у кімнаті зберігання речових доказів Диканського ВП ГУНП в Полтавській області.

13 грудня 2018 року до Диканського районного суду надійшло подання начальника Диканського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області /далі - Диканський РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області/ ОСОБА_5 про встановлення чи зміну порядку і способу виконання вказаної вище ухвали суду в частині конфіскації у власність держави речового доказу у вигляді 32 рослин коноплі. Посилаючись на ст. 6 ЗУ "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними", ст. 30 ЗУ "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори", п. 20 Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду, які регулюють, зокрема порядок знищення наркотичних засобів, вказуючи на те, що судом не було додано до виконавчого листа щодо конфіскації речового доказу матеріалів та висновків Полтавського НДЕКЦ МВС України стосовно недоцільності використання наркотичного засобу у законному обізі, а також на неможливість реалізації цього речового доказу на електронних торгах, заявник просив змінити спосіб та порядок виконання ухвали суду в частині конфіскації у власність держави речового доказу у вигляді 32 рослин конопель, а саме передати вказаний речовий доказ у Головне управління національної поліції у Полтавській області для подальшого знищення.

Представник заявника Диканського РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області держвиконавець ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав подання начальника Диканського РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області ОСОБА_5 про зміну способу та порядку виконання судового рішення та просив його задоволити з підстав, викладених у поданні та судовому засіданні. При цьому пояснив суду, що виконати ухвалу суду від 26 вересня 2017 року в частині спеціальної конфіскації у власність держави 32 рослин коноплі неможливо, так як, на його думку, в чинному законодавстві України відсутній порядок знищення наркотичних засобів або їх конфіскації відділами виконавчої служби.

Прокурор Диканського відділу Миргородської місцевої прокуратури в судовому засіданні висловила свою думку щодо подання начальника Диканського РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області та просила суд прийняти рішення по справі на його розсуд.

Враховуючи те, що згідно висновку судової психіатричної експертизи від 23 серпня 2017 року ОСОБА_6 визнаний неосудним, вказана особа в судове засідання не викликалася.

Адвокат ОСОБА_7 , будучи належним чином повідомленою про час, дату та місце розгляду подання про встановлення чи зміну порядку і способу виконання судового рішення, в судове засідання не з`явилася, тому відповідно до ч. 4 ст. 539 КПК України вказане подання було розглянуто без її участі.

Розглянувши подання про встановлення чи зміну порядку і способу виконання судового рішення, дослідивши зміст вказаного судового рішення, вислухавши доводи представника заявника та думку прокурора, суд дійшов висновку, що у задоволенні цього подання слід відмовити, виходячи з наступних підстав.

По кримінальному провадженню № 529/845/17 ухвалою Диканського районного суду від 26 вересня 2017 року, яка набрала законної сили 27 жовтня 2017 року, було застосовано до ОСОБА_6 примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за вчинення ним суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ст. 310 ч. 1 КК України. Згідно вказаної ухвали судом відповідно до положень ст. ст. 96-1, 96-2 ч. 1 п. 3 КК України було застосовано спеціальну конфіскацію майна, яке було предметом вчиненого ОСОБА_6 суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ст. 310 ч. 1 КК України, шляхом конфіскації у власність держави 32 (тридцяти двох) рослин коноплі, які знаходилися на зберіганні у кімнаті зберігання речових доказів Диканського ВП ГУНП в Полтавській області.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 та ч. 2 ст. 534 КПК України вирок та ухвала суду, що набрали законної сили в порядку, визначеному цим Кодексом, є обов`язковими і підлягають безумовному виконанню на всій території України.

Згідно з частинами 1, 3 ст. 62 ЗУ "Про виконавче провадження" виконання рішень про конфіскацію майна здійснюється органами державної виконавчої служби в порядку, встановленому цим Законом. Розпорядження конфіскованим майном та майном, яке не підлягає реалізації, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 33 розділу VІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року № 512/5, порядок розпорядження конфіскованим майном, не реалізованим у порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження", та майном, яке не підлягає реалізації, встановлено Порядком розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07. 2002 року № 985.

Згідно з п. 14 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 року № 985 у разі коли майно, в тому числі транспортні засоби, не реалізовано у порядку, встановленому Законом України Про виконавче провадження, державний виконавець вносить на розгляд

комісії, яка утворена відповідно до пункту 11 цього Порядку (далі - комісія), пропозицію щодо безоплатної передачі майна органам державної влади, закладам охорони здоров`я, освіти, соціального забезпечення, соціального захисту, зокрема закладам, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського

піклування, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім`ям, будинкам дитини при установах виконання покарань, установам виконання покарань, слідчим ізоляторам, військовим формуванням, а також на благодійні цілі. Якщо протягом місяця з моменту розміщення повідомлення жодна з осіб, яким надано право на безоплатне отримання майна, не звернулася до державного виконавця щодо його отримання, державний виконавець виносить на розгляд комісії питання щодо переробки, знищення (утилізації) майна. Рішення щодо переробки, знищення (утилізації) майна приймається також в разі, коли за рішенням комісії майно не було безоплатно передано жодній з осіб, які виявили бажання його отримати.

З аналізу вищевказаних правових норм вбачається, що чинним законодавством передбачено відповідний порядок дій державного виконавця щодо виконання судового рішення в частині конфіскації майна у разі неможливості його реалізації, у порядку, встановленому ЗУ "Про виконавче провадження".

Однак, як вбачається із подання начальника Диканського РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області ОСОБА_5 , при встановленні неможливості реалізації майна, яке підлягає спеціальній конфіскації, державним виконавцем у порушення вимог вищевказаного Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, не було внесено на розгляд відповідної комісії пропозиції щодо безоплатної передачі речового доказу у вигляді 32 рослин коноплі відповідним органам чи установам, не отримано рішення комісії щодо неможливості безоплатного передання вказаного речового доказу, не винесено у подальшому на розгляд комісії питання щодо переробки чи знищення (утилізації) вказаного майна, тобто не виконано всіх передбачених чинним законодавством дій щодо виконання ухвали суду в частині спеціальної конфіскації у власність держави наркотичних засобів.

Відповідно до ч. 3 ст. 33 ЗУ "Про виконавче провадження" за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

З аналізу вищевказаної правової норми вбачається, що під зміною способу виконання судового рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у спосіб, раніше встановлений.

Враховуючи те, що державними виконавцями Диканського РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області не було вжито всіх передбачених чинним законодавством дій щодо виконання ухвали суду від 26.09.2017 року у кримінальному провадженні № 529/845/17 в частині спеціальної конфіскації у власність держави речового доказу у вигляді 32 рослин коноплі, не надано суду належних та достатніх доказів наявності обставин, які б дійсно ускладнювали чи робили неможливим виконання вказаного судового рішення, беручи до уваги те, що заявником взагалі не було додано до подання про зміну способу і порядку виконання судового рішення жодного письмового доказу, який би підтверджував проведення хоч якихось виконавчих дій щодо виконання цього судового рішення, а обґрунтування подання фактично зводяться до нерозуміння заявником порядку виконання спеціальної конфіскації речового доказу та прохання про доповнення ухвали суду новим, зрозумілим для заявника порядком та способом її виконання, тобто в даному випадку заявник фактично просить постановити інше за змістом судове рішення, що є згідно вимог чинного законодавства неприпустимим, суд дійшов висновку, що у задоволенні подання про встановлення чи зміну порядку і способу виконання вказаного судового рішення необхідно відмовити за безпідставністю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33 ч. 3, 62 ч.ч. 1, 3 ЗУ "Про виконавче провадження", п. 33 розділу VІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, п. 14 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, ст. ст. 21 ч. 2, 395 ч. 2 п. 2, 534 ч. 2, 537 ч. 1 п. 14 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні подання начальника Диканського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_5 про встановлення чи зміну порядку і способу виконання ухвали суду від 26 вересня 2017 року в кримінальному провадженні № 529/845/17 стосовно ОСОБА_6 в частині спеціальної конфіскації у власність держави речового доказу у вигляді 32 рослин коноплі відмовити за безпідставністю.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду, - протягом семи днів з дня її оголошення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні, - у той самий строк з дня одержання копії ухвали.

Головуючий:

СудДиканський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення22.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78827972
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —529/845/17

Ухвала від 07.11.2019

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 12.07.2019

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 22.12.2018

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 08.10.2018

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 26.09.2017

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Новак Д. І.

Ухвала від 26.09.2017

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Новак Д. І.

Ухвала від 21.09.2017

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Новак Д. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні