Ухвала
від 07.11.2019 по справі 529/845/17
ДИКАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 529/845/17

УХВАЛА

Іменем України

07 листопада 2019 року Диканський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Гвоздика А. Є.,

при секретарі Бурлизі Н. Л.,-

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув смтДиканька Полтавськоїобласті подання старшого державного виконавця Диканського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Михайліченка Володимира Олексійовича про встановлення порядку і способу виконання судового рішення, -

ВСТАНОВИВ:

По кримінальному провадженню № 529/845/17 ухвалою Диканського районного суду від 26 вересня 2017 року, яка набрала законної сили 27 жовтня 2017 року, було застосовано до ОСОБА_1 примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за вчинення ним суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ст. 310 ч. 1 КК України. Згідно з вказаною ухвалою судом відповідно до положень ст. ст. 96-1, 96-2 ч. 1 п. 3 КК України було застосовано спеціальну конфіскацію майна, яке було предметом вчиненого ОСОБА_1 суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ст. 310 ч. 1 КК України, шляхом конфіскації у власність держави 32 (тридцяти двох) рослин коноплі, які знаходилися на зберіганні у кімнаті зберігання речових доказів Диканського ВП ГУНП в Полтавській області.

18 жовтня 2019 року до Диканського районного суду надійшло подання старшого державного виконавця Диканського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Михайліченка В.О. /далі - Диканський РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області/ про встановлення порядку і способу виконання вказаної вище ухвали суду в частині конфіскації у власність держави речових доказів у вигляді 32 рослин коноплі. Заявник у поданні вказує, що у процесі здійснення виконавчого провадження № 56079358 з виконання виконавчого листа № 529/845/17, виданого 31 жовтня 2017 року Диканським районним судом, щодо конфіскації у власність держави речових доказів у вигляді 32 /тридцяти двох/ рослин коноплі, 04 жовтня 2019 року на виконання вимог чинного законодавства рішенням комісії щодо розпорядження конфіскованим майном було вирішено вказані речові докази знищити та, враховуючи те, що законом не передбачено конкретно визначений порядок знищення речових доказів у вигляді наркотичних засобів та речовин, державному виконавцю звернутися до суду із заявою про встановлення способу та порядку знищення цих речових доказів.

Посилаючись, зокрема, на положення ч. 2 ст. 6 ЗУ "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними", ч. 3 ст. 33, частини 1, 3 ст. 62 ЗУ "Про виконавче провадження", пунктів 14, 16 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, на вищевказане рішення комісії щодо розпорядження конфіскованим майном від 04 жовтня 2019 року, вказуючи на обов`язковість виконання судового рішення та на те, що зміна способу виконання судового рішення не створить порушення прав учасників кримінального провадження або держави, заявник просив встановити спосіб та порядок знищення речових доказів у вигляді 32 /тридцяти двох/ рослин коноплі, які знаходяться на зберіганні у кімнаті зберігання речових доказів Диканського ВП ГУНП в Полтавській області, по яких 04 жовтня 2019 року рішенням комісії щодо розпорядження конфіскованим майном було вирішено вказане конфісковане майно знищити, з покладенням виконання на відповідний спеціально уповноважений орган.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 помер, то вказана особа та її представник при розгляді кримінального провадження - адвокат Примакова Г.П. в судове засідання не викликалися.

Заявник - старший державний виконавець Диканського РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області Михайліченко В.О. та прокурор Диканського відділу Миргородської місцевої прокуратури Крамаренко Н.М., будучи належним чином повідомленими про час, дату та місце розгляду подання про встановлення порядку і способу виконання судового рішення, в судове засідання не з`явилися, а до суду подали письмові заяви про розгляд справи у їхню відсутність, тому відповідно до ч. 5 ст. 539 КПК України вказане подання було розглянуто без їх участі.

Розглянувши подання про встановлення порядку і способу виконання судового рішення, дослідивши письмові заяви заявника та прокурора ого рішення, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

По кримінальному провадженню № 529/845/17 ухвалою Диканського районного суду від 26 вересня 2017 року, яка набрала законної сили 27 жовтня 2017 року, було застосовано до ОСОБА_1 примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за вчинення ним суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ст. 310 ч. 1 КК України. Згідно з вказаною ухвалою судом відповідно до положень ст. ст. 96-1, 96-2 ч. 1 п. 3 КК України було застосовано спеціальну конфіскацію майна, яке було предметом вчиненого ОСОБА_1 суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ст. 310 ч. 1 КК України, шляхом конфіскації у власність держави 32 (тридцяти двох) рослин коноплі, які знаходилися на зберіганні у кімнаті зберігання речових доказів Диканського ВП ГУНП в Полтавській області.

З матеріалів справи вбачається, що на теперішній час на виконанні Диканського РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області знаходиться виконавче провадження № 56079358 з виконання виконавчого листа № 529/845/17, виданого 31 жовтня 2017 року Диканським районним судом, щодо конфіскації у власність держави речових доказів у вигляді 32 /тридцяти двох/ рослин коноплі.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 та ч. 2 ст. 534 КПК України вирок та ухвала суду, що набрали законної сили в порядку, визначеному цим Кодексом, є обов`язковими і підлягають безумовному виконанню на всій території України.

Згідно з частинами 1, 3 ст. 62 ЗУ "Про виконавче провадження" виконання рішень про конфіскацію майна здійснюється органами державної виконавчої служби в порядку, встановленому цим Законом. Розпорядження конфіскованим майном та майном, яке не підлягає реалізації, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 33 розділу VІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року № 512/5, порядок розпорядження конфіскованим майном, не реалізованим у порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження", та майном, яке не підлягає реалізації, встановлено Порядком розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 року № 985.

Згідно з п. 14 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 року № 985 у разі коли майно, в тому числі транспортні засоби, не реалізовано у порядку, встановленому Законом України Про виконавче провадження, державний виконавець вносить на розгляд

комісії, яка утворена відповідно до пункту 11 цього Порядку (далі - комісія), пропозицію щодо безоплатної передачі майна органам державної влади, закладам охорони здоров`я, освіти, соціального забезпечення, соціального захисту, зокрема закладам, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського

піклування, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім`ям, будинкам дитини при установах виконання покарань, установам виконання покарань, слідчим ізоляторам, військовим формуванням, а також на благодійні цілі. Якщо протягом місяця з моменту розміщення повідомлення жодна з осіб, яким надано право на безоплатне отримання майна, не звернулася до державного виконавця щодо його отримання, державний виконавець виносить на розгляд комісії питання щодо переробки, знищення (утилізації) майна. Рішення щодо переробки, знищення (утилізації) майна приймається також в разі, коли за рішенням комісії майно не було безоплатно передано жодній з осіб, які виявили бажання його отримати.

З аналізу вищевказаних правових норм вбачається, що чинним законодавством передбачено відповідний порядок дій державного виконавця щодо виконання судового рішення в частині конфіскації майна у разі неможливості його реалізації, у порядку, встановленому ЗУ "Про виконавче провадження".

З матеріалів справи вбачається, що 04 жовтня 2019 року було прийнято рішення комісії у складі начальника Диканського РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області Бринь Н.К., старшого державного виконавця Диканського РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області Михайліченка В.О. та головного державного ревізора - інспектора відділу організації стягнення боргу та роботи з безхазяйним майном управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Полтавській області Дзюби А.Г. щодо розпорядження конфіскованим майном, а саме вирішено знищити вищевказані речові докази у вигляді 32 /тридцяти двох/ рослин коноплі та, враховуючи те, що законом не передбачено конкретно визначений порядок знищення цих речових доказів, з метою повного виконання судового рішення звернутися до суду із поданням про встановлення способу і порядку знищення вказаних речових доказів.

Відповідно до ч. 3 ст. 33 ЗУ "Про виконавче провадження" за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

З аналізу вищевказаної правової норми вбачається, що під зміною способу виконання судового рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у спосіб, раніше встановлений.

Враховуючите,що чиннимзаконодавством Українине передбаченоспособу тапорядку реалізаціїорганами державноївиконавчої службинаркотичних засобівта речовин,завдяки чомуможна булоб реальноздійснити конфіскаціюв доходдержави 32/тридцятидвох/рослин коноплівідповідно доухвали суду,беручи доуваги,що комісієющодо розпорядженняконфіскованим майномбуло вирішенознищити вищевказаніречові доказиу вигляді32рослин коноплі,однак відповіднодо чинногозаконодавства органидержавної виконавчоїслужби немають правана знищеннянаркотичних засобівта речовин,що всукупності являєтьсяобставинами,які унеможливлюютьвиконання вирокусуду,враховуючи те,що відповіднодо п.22ч.1ст.23ЗУ "ПроНаціональну поліцію"саме поліціявідповідно допокладених нанеї завданьздійснює увизначеному закономпорядку знищеннянаркотичних засобівабо психотропнихречовин,з метоюзабезпечення виконаннясудового рішення,суд дійшоввисновку,що поданняпідлягає задоволеннюта вважаєза необхіднезмінити спосібі порядоквиконання ухвалиДиканського районногосуду від26вересня 2017року вкримінальному провадженні№ 529/845/17стосовно ОСОБА_1 ,який вчинивсуспільно небезпечнедіяння,передбачене ст.310ч.1КК України,в частиніспеціальної конфіскаціїу власністьдержави речовихдоказів увигляді 32/тридцятидвох/рослин коноплі - на такий спосіб та порядок виконання вироку суду - вказані речові докази знищити, їх знищення покласти на спеціально уповноважений орган, а саме на Головне управління Національної поліції в Полтавській області.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33 ч. 3, 62 ч.ч. 1, 3 ЗУ "Про виконавче провадження", п. 33 розділу VІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, п. 14 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, п. 22 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про Національну поліцію", Інструкцією про порядок знищення вилучених із незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, використання яких у законному обігу визнано недоцільним, а також обладнання для їх виготовлення, затвердженої спільним Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства юстиції України і Верховного Суду України від 27 червня 1995 року № 437 (для службового користування), ст. ст. 21 ч. 2, 370, 372, 395, 534 ч. 2, 537 ч. 1 п. 14, 539 ч. 5 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Подання задовольнити.

Змінити спосіб і порядок виконання ухвали Диканського районного суду Полтавської області від 26 вересня 2017 року в кримінальному провадженні № 529/845/17 стосовно ОСОБА_1 , який вчинив суспільно небезпечне діяння, передбачене ст. 310 ч. 1 КК України, в частині спеціальної конфіскації у власність держави речових доказів у вигляді 32 /тридцяти двох/ рослин коноплі, які знаходяться на зберіганні у кімнаті зберігання речових доказів Диканського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області, на такий спосіб та порядок виконання вироку суду - речові докази у вигляді 32 /тридцяти двох/ рослин коноплі, - знищити, знищення вказаних речових доказів покласти на спеціально уповноважений орган, а саме на Головне управління Національної поліції в Полтавській області.

Копію ухвали суду направити старшому державному виконавцю Диканського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Михайліченку Володимиру Олексійовичу для організації її виконання.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду, - протягом семи днів з дня її оголошення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні, - у той самий строк з дня одержання копії ухвали.

Головуючий:

СудДиканський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення07.11.2019
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу85475218
СудочинствоКримінальне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —529/845/17

Ухвала від 07.11.2019

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 12.07.2019

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 22.12.2018

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 08.10.2018

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 26.09.2017

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Новак Д. І.

Ухвала від 26.09.2017

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Новак Д. І.

Ухвала від 21.09.2017

Кримінальне

Диканський районний суд Полтавської області

Новак Д. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні