ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
20.12.2018 Справа № 920/931/18
Господарський суд Сумської області у складі судді Спиридонової Н.О., при секретарі судового засідання Малюк Р.Б., розглянувши матеріали справи № 920/931/18 в порядку загального позовного провадження
до відповідача: Приватного підприємства “Делфакс” (41606, Сумська область, Шотскинський район, с. Ображіївка, вул. Вишнева, 24)
про стягнення 6718820,30 грн.,
представники сторін:
позивача – не з'явився,
відповідача – не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду звернувся позивач про стягнення з відповідача 6718820,30 грн. безпідставно (помилково) отриманих грошових коштів з призначенням платежу “Сплата за юридичні послуги згідно договору № 18/01/17-1 від 18.01.2017, рах. № 18-01-17 від 18.01.2017 в т.ч. ПДВ 20% 33666,67 грн.”.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 28.11.2018 відкрито провадження у справі № 920/931/18 та призначено підготовче засідання з повідомленням сторін.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позовну заяву не подав, про причини неявки суд не повідомив. Ухвала суду від 28.11.2018, яка була направлена на юридичну адресу відповідача, повернулась до суду з відміткою Укрпошти «інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення».
Позивач в судове засідання не з'явився.
До суду електронною поштою надійшла заява № 15/1-3757 від 18.12.2018 позивача, в якому просить суд провести судове засідання без участі його представника..
Позивачем подано заяву з додатком, які не відповідають вимогам ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, так як письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено Господарським процесуальним кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним підписом, порівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку. Встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Положеннями ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».
Відповідно до статей 1, 4 Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронний цифровий підпис - вид електронного підпису, який накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. Електронний цифровий підпис призначений для забезпечення діяльності фізичних та юридичних осіб, яка здійснюється з використанням електронних документів. Електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами - суб'єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі. Використання електронного цифрового підпису не змінює порядку підписання договорів та інших документів, встановленого законом для вчинення правочинів у письмовій формі.
Отже, створення електронного документа завершується накладенням електронного цифрового підпису його автора та надає електронному документу статусу оригіналу.
Однак, подані позивачем в електронній формі заява з додатком не підписані електронним цифровим підписом уповноваженої особи заявника, тому не можуть вважатися оригіналом електронного документа у зв'язку з чим повертаються без розгляду.
Згідно до ст. 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 Господарського процесуального кодексу України, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З огляду на вищевикладене, з метою справедливого, неупередженого, повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи для її правильного вирішення суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного Господарського процесуального кодексу України строку підготовчого провадження.
Керуючись ст. ст. 120, 202, 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву позивача про розгляд справи без участі його представника – повернути без розгляду.
2. Відкласти підготовче засідання на 24.01.2019 на 10 год. 30 хв. з повідомленням сторін.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, просп. Шевченко, 18/1, зал судових засідань № 4.
3. Повторно зобов'язати відповідача - подати відзив на позовну заяву з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України у строк до 14.01.2019.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву додаються:1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.
4. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ст. 165 ГПК України).
5. Зобов'язати позивача– подати відповідь на відзив з дотриманням правил, що встановлені частинами третьою - шостою статті 165 цього Кодексу у строк до 24.01.2019.
6. Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
7. Копію ухвали направити сторонам у справі.
Додаток на адресу позивача: заява № 15/1-3757 від 18.12.2018 з додатком на 2-х аркушах.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Дана ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Спиридонова
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2018 |
Оприлюднено | 03.01.2019 |
Номер документу | 78928586 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Спиридонова Надія Олександрівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Спиридонова Надія Олександрівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Спиридонова Надія Олександрівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Спиридонова Надія Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні