КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
06 жовтня 2018 року м. Київ № 320/5239/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області до Гостролуцький навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок" Баришівської районної ради Київської області про зобов'язання вчинити певні дії.
в с т а н о в и в:
ГУ ДСНС у Київській області звернулось до суду з вимогами про повне зупинення експлуатації будівель та приміщень Гостролуцького навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок" Баришівської районної ради Київської області.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши зміст позовної заяви та приєднаних до неї документів, суд вважає за необхідне повернути її заявникові, з огляду на таке:
частиною 2 ст.160 КАСУ визначено, що позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Позовна заява є заявою по суті справи. Підстави, час та черговість подання заяв по суті справи визначаються КАСУ або судом, у випадках, передбачених законом, ч.2 ст.160 КАСУ.
Кожна особа має право в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
право на "адміністративний позов" за своєю структурою є складним і розглядається як нерозривна єдність двох його сторін: матеріально-правової та процесуально-правової. Матеріально-правову сторону права на адміністративний позов складає право на задоволення адміністративного позову. Процесуально-правова сторона знаходить своє відбиття у праві на пред'явлення адміністративного позову. Обидві ці сторони тісно взаємопов'язані, проте досить самостійні і не співпадають за своїм змістом. Право на задоволення адміністративного позову - це право на позитивне вирішення справи, на одержання захисту прав, свобод та інтересів осіб, що звернулися до суду. Реалізація цього права обумовлена обставинами, як матеріально-правового, так і процесуально-правового характеру. Право на пред'явлення адміністративного позову - це право на звернення до адміністративного суду з вимогою про захист, право на одержання реакції від суду у вигляді порушення його діяльності з розгляду та розв'язанню адміністративної справи; його реалізація залежить від процесуально-правових обставин.
Відповідно до положень ч.1 ст. 5 КАСУ кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
При цьому, у разі звернення до суду суб'єкта владних повноважень юридичної особи, таке право надано керівнику або члену виконавчого органу, уповноваженого діяти від його імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
За правилами ч.1 ст.59 КАСУ повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю юридичної або фізичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Відповідно до ч.5 ст.94 КАСУ, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як слідує із матеріалів позовної заяви до суду з позовом звернувся начальник ГУ ДСНС у Київській області ОСОБА_1 Копія витягу із наказу від 19.06.2015 р. №319 засвідчено головним фахівцем ВП служби ц.з Ющенком, який не є учасником справи та не права на посвідчення письмових доказів, що подані до суду у ксерокопіях.
За таких обставин, суд дійшов висновку про звернення до суду з позовом особи, яка не має права її підписувати, у зв'язку з чим, до такої позовної заяви застосовуються наслідки, передбачені ч.4 ст.169 КАСУ.
Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області (код 38537963, м. Київ 04071, вул. Межигірська,8) до Гостролуцького навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа 1-3 ступенів-дитячий садок" Баришівської районної ради Київської області (код 20619701 с. Гостролуччя Баришівського району Київської області, 07520, вул. Богдана, 10) про застосування заходів реагування, - повернути позивачеві.
2. Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2018 |
Оприлюднено | 02.01.2019 |
Номер документу | 78953755 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні