Ухвала
від 17.12.2018 по справі 320/6678/18
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

17 грудня 2018 року           м. Київ           № 320/6678/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д., розглянувши позовну заяву Сквирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до Приватного підприємства "Агрофірма "Джерело" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

в с т а н о в и в:

          До Київського окружного адміністративного суду звернулось Сквирське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області з позовом до Приватного підприємства "Агрофірма "Джерело" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4 460,27 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 КАС України; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши матеріали адаміністративного позову судом було встановлено, що він не відповідає вимогам ст. 161 КАС України.

Так, ч. 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судом встановлено, що позивачем не надано до суду документ про сплату судового збору у встановленому порядку або документ, який підтверджуює підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 ст. 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-17 від 08.07.2011 судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-17 від 08.07.2011 передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1 762,00 грн.

Як вбачається з позовної заяви позивач просить суд стягнути суму заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсійу розмірі 4 460,27 грн.

Тобто за подання позову майнового характеру у даному випадку Сквирському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України в Київської області необхідно сплатити 1 762,00 грн. (1,5 від 4 460,27 грн., однак не менеше 1 розміру прожиткового мінімуму для працезданих осіб).

Одночасно з тим, позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору, обгрунтовуючи це тим, що у Сквирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Київської області відсутні кошти, які призначені для сплати судового збору.

Згідно з ст. 133 КАС України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Норми вказаних статей встановлюють можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.

Тобто, умовою застосування судом положень ст. 133 КАС України є такий майновий стан сторони, що суттєво ускладнює або взагалі позбавляє особу можливості оплатити судовий збір.

Будь-яких доказів, що свідчать про відсутність у Сквирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Київської області 1 762,00 грн. для сплати судового збору, позивач не надав.

Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подачі до суду документу про сплату судового збору в розмірі 1 762,00 грн або документ, який підтверджуює підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону чи до майного стану.

Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -

у х в а л и в:

Позовну заяву Сквирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до Приватного підприємства "Агрофірма "Джерело" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій - залишити без руху.

Протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подачі до суду документу про сплату судового збору в розмірі 1 762,00 грн або документ, який підтверджуює підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону чи до майного стану.

Роз'яснити позивачеві, що у разі якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя                                                                                           Головенко О.Д.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.12.2018
Оприлюднено03.01.2019
Номер документу78953776
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —320/6678/18

Рішення від 22.05.2019

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Фомін В. А.

Рішення від 07.03.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Головенко О.Д.

Ухвала від 09.01.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Головенко О.Д.

Ухвала від 17.12.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Головенко О.Д.

Ухвала від 16.08.2018

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Фомін В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні