Тальнівський районний суд Черкаської області
20400, Черкаська область, м.Тальне, вул.Соборна, 42, тел. 3-05-28, e-mail: inbox@tl.ck.court.gov.ua
У Х В А Л А
Єдиний унікальний номер: 704/39/18
Номер провадження:2/704/159/18
м. Тальне
05.12.2018 року Тальнівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючий суддя - Фролов О.Л.
при секретарі - Кремсалюк Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання судового експерта ОСОБА_1 про надання згоди на застосування методу вологого копіювання для проведення судово-технічної експертизи документів №24314/24315/18-33 у справі №704/39/18 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство Імпульс Плюс , третя особа Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Корсунь про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки,-
В С Т А Н О В И В:
На розгляді Тальнівського районного суду Черкаської області знаходиться вказана цивільна справа.
Ухвалою Тальнівського районного суду Черкаської області від 02.11.2018 року по вказаній цивільній справі було призначено судово-технічну експертизу та зупинено провадження по справі. Проведення експертизи було доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (юридична адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6).
Від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз до Тальнівського районного суду Черкаської області надійшло клопотання експерта про надання згоди на застосування методу вологого копіювання для проведення судово-технічної експертизи документів.
Представник позивача подав до суду заяву про те, що не заперечує проти клопотання експерта про застосування методу вологого копіювання.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, будь-яких заяв чи заперечень до суду не надав.
Відповідно до ст. 72 ЦПК України експерт зокрема має право заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом; для цілей проведення експертизи заявляти клопотання про опитування учасників справи та свідків; користуватися іншими правами, що надані Законом України "Про судову експертизу" .
Відповідно до ч. 4 ст. 108 ЦПК України якщо експертне дослідження пов'язане з повним або частковим знищенням об'єкта експертизи або зміну його властивостей призначений судом експерт має одержати на його проведення відповідний дозвіл суду, який оформляється ухвалою.
Згідно п.п. 1.4. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 № 1950/5 ), під час проведення експертиз та експертних досліджень з метою виконання певного експертного завдання експертами застосовуються відповідні методи дослідження, методики проведення судових експертиз, а також нормативно-правові акти та нормативні документи (міжнародні, національні та галузеві стандарти, технічні умови, правила, норми, положення, інструкції, рекомендації, переліки, настановчі документи Держспоживстандарту України), а також чинні республіканські стандарти колишньої УРСР та державні класифікатори, галузеві стандарти та технічні умови колишнього СРСР, науково-технічна, довідкова література, програмні продукти тощо. Визначення способу проведення експертизи (вибір певних методик, (методів дослідження)) належить до компетенції експерта.
П.п. 4.12 вищевказаної інструкції передбачає, що при проведенні дослідження експерт повинен уживати заходів щодо збереження наданих на експертизу об'єктів, аби не допустити їх знищення або пошкодження. Якщо за характером дослідження зберегти об'єкт неможливо, а в документі про призначення експертизи (залучення експерта) відсутній дозвіл на пошкодження (знищення) цього об'єкта, то на його пошкодження чи знищення має бути отримана письмова згода органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта). У разі пошкодження чи знищення об'єкта в процесі дослідження до висновку експертизи вноситься про це відповідний запис. Пошкоджені під час дослідження об'єкти або їх залишки повертаються органу (особі), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта). Документальні матеріали, які були об'єктом дослідження, а також надані для порівняльного дослідження зразки позначаються відповідними штампами і після проведення експертизи (дослідження) повертаються органу (особі), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта).
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до переконання, що клопотання судового експерта Київського НДІСЕ слід задовольнити та надати дозвіл на застосування судовими експертами під час проведення вказаної експертизи методу вологого копіювання.
Керуючись статтями 72 , 108 , 252 ЦПК України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання судового експерта ОСОБА_1 про надання згоди на застосування методу вологого копіювання для проведення судово-технічної експертизи документів №24314/24315/18-33 у справі №704/39/18 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство Імпульс Плюс , третя особа Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Корсунь про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки .
Надати дозвіл на застосування експертною установою методу вологого копіювання при проведенні судово-технічної експертизи, призначеної ухвалою Тальнівського районного суду Черкаської області від 02.11.2018 року у цивільній справі № 704/39/18.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя О.Л. Фролов
Суд | Тальнівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2018 |
Оприлюднено | 04.01.2019 |
Номер документу | 78996876 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тальнівський районний суд Черкаської області
Фролов О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні