ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
24 грудня 2018 року м. Київ № 826/7466/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії: головуючого судді Качура І.А., суддів Келеберди В.І., Кузьменка В.А. розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача про заміну сторони виконавчого провадження адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України про визнання незаконними та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ :
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 (далі також - ОСОБА_1, позивач) з позовом до Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України (далі також - ДВФСУ, відповідач), в якому позивачка просить суд:
- визнати протиправним та скасувати Наказ №658-к від 14 квітня 2016 року про звільнення ОСОБА_1, із посади начальника відділу ветеринарно-санітарних заходів на державному кордоні управління державної інспекції Департаменту ветеринарної медицини Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України у зв'язку з реорганізацією Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю;
- поновити Позивача на посаді начальника відділу ветеринарно-санітарних заходів на державному кордоні управління державної інспекції Департаменту ветеринарної медицини Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України з 14 квітня 2016 року;
- стягнути з Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України на користь Позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з дня звільнення по день винесення рішення судом;
- зобов'язати Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України внести виправлення до трудової книжки щодо звільнення позивача ;
- допустити негайне виконання постанови суду в частині поновлення позивача на посаді та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу у розмірі стягнення за один місяць.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва, (також далі - суд) , від 24 липня 201у року в адміністративній справі №826/7466/16 позов задоволено частково.
21 серпня 2017 року позивачу в адміністративній справі 826/7466/16 видано виконавчий лист.
Вподальшому, позивачка звернулась з заявою про заміну сторони виконавчого провадження правонаступником, у якому просила замінити боржника Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України (ЄДРПОУ 37472261) на її правонаступника Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (ЄДРПОУ 39924774) у виконавчому провадженні по справі № 826/7466/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України про поновлення на роботі, виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
У судове засідання 18.12.2018 року призначене щодо розгляду даної заяви представники сторін не з'явились, про дату, час та місце судового засідання були належним чином повідомлені.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України ), суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Розглянувши заяву позивача, суд вважає за необхідне вищезазначену заяву задовольнити, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України Про центральні органи виконавчої влади , територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на його утримання, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, Кабінетом Міністрів України.
Територіальні органи центрального органу виконавчої влади можуть утворюватись, ліквідовуватись, реорганізовуватись керівником центрального органу виконавчої влади як структурні підрозділи апарату центрального органу виконавчої влади за погодженням міністром, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, та Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади від 10.09.2014 р. за № 442 (надалі - Постанова № - 442) було утворено Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, реорганізувавши шляхом перетворення Державну ветеринарну та фітосанітарну службу і приєднавши до Служби, що утворюється, Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів і Державну санітарно-епідеміологічну службу та поклавши на Службу, що утворюється, функції з реалізації державної політики, які виконували органи, що припиняються.
Відповідно до п. 5 Постанови № 442 центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються.
Права та обов'язки центральних органів виконавчої влади, що ліквідуються, передаються відповідним центральним органам виконавчої влади, на які цією постановою покладено функції з реалізації державної політики у відповідній сфері.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року за № 667 (надалі - Постанова №667), Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства.
З аналізу викладеного суд приходить до висновку, що повноваження Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України на час розгляду та вирішення поданої заяви передані Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Таким чином, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в межах спірних правовідносин є правонаступником Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.
Згідно з ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Таким чином, виходячи із системного аналізу вищенаведених правових норм, суд дійшов висновку, що необхідною умовою для заміни сторони у виконавчому провадженні є її заміна саме на правонаступника.
З огляду на викладене суд дійшов висновку щодо обґрунтованості заяви позивача про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 826/7466/16.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 241-243, 248, 256 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
2. Замінити сторону виконавчого провадження, а саме боржника по справі №826/7466/16 Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України (ЄДРПОУ 37472261) на її правонаступника Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (ЄДРПОУ 39924774).
3. Ухвалу направити заявнику та іншим особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому КАС України.
Головуючий суддя І.А. Качур
Судді В.І. Келеберда
В.А. Кузьменко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2018 |
Оприлюднено | 06.01.2019 |
Номер документу | 79014692 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Качур І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні