Справа № 676/7589/18
Номер провадження 2-з/676/4/19
УХВАЛА
02 січня 2019 року м. Кам`янець-Подільський
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
в складі головуючої судді Швець О.Д.
з участю секретаря Чекашкіної О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ТзОВ Євробетон-1 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог до предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_3 , ПАТ Страхова компанія Уніка про стягнення матеріальної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ТзОВ Євробетон-1 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог до предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_3, ПАТ Страхова компанія Уніка про стягнення матеріальної шкоди, шляхом накладенням арешту на розрахункові рахунки відповідача, в якій зазначає, що відповідач штучно затягує розгляд справи, тому можуть бути складнощі при виконання судового рішення, просить накласти арешт на розрахункові рахунки ТзОВ Євробетон-1 в межах ціни позову в сумі 293 576,70 грн.
Згідно до ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
У відповідності з ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Частиною 2 цієї ж статті зазначено, що забезпечення позову допускається як до предявлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або імя (прізвище, імя та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів звязку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову зазначено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; зясувати обсяг позовних вимог, дані про особу позивача та відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Згідно до п.7.1 Пленому Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. №16 Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову зазначено, що відомості про наявність рахунків, їх номери та назви відповідних установ, в
яких вони відкриті, надаються суду заявником.
У вказаній заяві позивач не зазначає відомостей потрібних для забезпечення позову, а саме не вказує номери рахунків на які просить накласти арешт та установу банку в яких відкриті рахунки.
Вказані обставини унеможливлюють встановити предмет забезпечення позову.
Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
З врахуванням наведеного заява про забезпечення доказів підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову повернути заявнику.
Роз'яснити, що повернення заяви не перешкоджає поданню до суду її повторно у разі усунення зазначених недоліків заяви.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду Швець О.Д.
Суд | Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2019 |
Оприлюднено | 06.01.2019 |
Номер документу | 79028714 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні