ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"08" січня 2019 р.м. Одеса № 916/22/19 Господарський суд Одеської області у складі судді Лічмана Л.В.,
отримавши зареєстровану 02.01.2019 р. за № 22/19
позовну заяву Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83)
до Товариства з обмеженою відповідальністю ,,АЙСБЕРГ" (67144, Одеська обл., Великомихайлівський район, с. Гребеники, вул. Міщенка, буд. 26)
про стягнення 26688,48 грн,
встановив:
Головне управління Держгеокадастру в Одеській області звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю ,,АЙСБЕРГ" про стягнення 26688,48 грн шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття відповідачем земельної ділянки.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ч.2 ст.162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Пунктами 8, 9 та 10 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв 'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України „Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами).
Згідно ч.1 ст.4 Закону України „Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.1 п.2 ч.2 ст.4 Закону України „Про судовий збір": за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.7 Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2019 рік" …прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1921,00 грн…
Отже, судовий збір, який підлягає сплаті за подання позовної заяви майнового характеру, в даному випадку становить 1921,00 грн.
Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області за подачу позовної заяви здійснено оплату судового збору в розмірі 1762,00 грн, про що свідчить платіжне доручення від 21.12.2018 р. № 600, тобто недоплачено 159,00 грн.
У відповідності до приписів ч.ч.1,2,3 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Дослідивши позовні матеріали, суд залишає позов без руху за правилами ст.174 ГПК України, оскільки Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області не надано:
- доказів оплати судового збору в передбаченому законом розмірі;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв 'язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- опис вкладення у цінний лист в підтвердження надсилання відповідачу копії позовної заяви з додатками;
- докази наявності у ОСОБА_1 повноважень на підписання позову.
Керуючись ст.ст.162,164,174,234,235 ГПК України, ст.4 Закону України „Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами), суд постановив:
1. Позовну заяву Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (зареєстрована за вх. № 22/19 від 02.01.2019 р.) залишити без руху.
2. Головному управлінню Держгеокадастру в Одеській області надати суду:
- докази доплати судового збору у розмірі 159,00 грн;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв 'язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- опис вкладення у цінний лист в підтвердження надсилання відповідачу копії позовної заяви і додатків до неї;
- докази наявності у ОСОБА_1 повноважень на підписання позову.
3. Встановити позивачу строк для усунення названих недоліків позовної заяви до 05.02.2019 р.
4. Роз'яснити Головному управлінню Держгеокадастру в Одеській області, що за змістом ч.4 ст.174 чинного ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 08.01.2019 р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Лічман
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2019 |
Оприлюднено | 08.01.2019 |
Номер документу | 79033636 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Лічман Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні