Ухвала
від 09.01.2019 по справі 2540/2860/18
ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Суддя-доповідач: Епель О.В.

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

09 січня 2019 року Справа № 2540/2860/18

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Епель О.В., суддів: Губської Л.В., Степанюка А.Г. у м. Києві, перевіривши матеріали апеляційної скарги управління Держпраці у Чернігівській області на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2018 року у справі за адміністративним позовом Мисливсько-рибальського підприємства Бобровицьке Чернігівської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок до управління Держпраці у Чернігівській області про визнання протиправними дій та скасування постанови,

В С Т А Н О В И В :

Мисливсько-рибальське підприємство Бобровицьке Чернігівської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок звернулось до суду з адміністративним позовом до управління Держпраці у Чернігівській області про визнання протиправними дій та скасування постанови від 08.05.2018 року від 08.05.2018 року № 25-05-013/0185/84 про накладення штрафу у розмірі 335 070,00 грн.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2018 року позов було задоволено частково. Не погоджуючись з таким рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2018 року апеляційну скаргу відповідача залишено без руху через ненадання доказів сплати судового збору та встановлено строк на усунення таких недоліків його апеляції.

Колегія суддів встановила, що копію зазначеної ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2018 року про залишення апеляції без руху апелянтом отримано 21.12.2018 р., що вбачається з відмітки на зворотному поштовому повідомленні.

Отже, останнім днем для усунення недоліків апеляційної скарги є 02.01.2019 р. ( з урахуванням того, що 31.12.2018 р. та 01.01.2019 р. - вихідні дні).

Станом на 09.01.2019 р. зазначені в ухвалі Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2018 року недоліки апеляційної скарги не усунуті.

Згідно з ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 4 с. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

При цьому, колегія суддів враховує висновок Європейського суду з прав людини, викладений в рішенні від 18.10.2005 р. у справі "МШ "Голуб" проти України", відповідно до якого, право на звернення до суду, одним з аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним; воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги, оскільки за своєю природою це право вимагає регулювання з боку держави, яка щодо цього користується певними межами самостійного оцінювання.

У свою чергу, згідно зі ст. 17 Закон України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Таким чином, оскільки недоліки апеляційної скарги управління Держпраці у Чернігівській області, зазначені в ухвалі про залишення її без руху, апелянтом у строк, встановлений судом, не усунуті, то колегія суддів приходить до висновку, що така апеляційна скарга підлягає поверненню.

Керуючись ст. ст. 169, 298, ч. 2 ст. 321, ч. 2 ст. 325, ст.ст. 328-331 КАС України, суд,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу управління Держпраці у Чернігівській області на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2018 року у справі за адміністративним позовом Мисливсько-рибальського підприємства Бобровицьке Чернігівської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок до управління Держпраці у Чернігівській області про визнання протиправними дій та скасування постанови - повернути.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду у порядку та строки, визначені ст.ст. 328-331 КАС України.

Суддя-доповідач

Судді:

СудШостий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.01.2019
Оприлюднено10.01.2019
Номер документу79084647
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2540/2860/18

Ухвала від 09.01.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Епель Оксана Володимирівна

Ухвала від 10.12.2018

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Епель Оксана Володимирівна

Рішення від 23.10.2018

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Рішення від 23.10.2018

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Ухвала від 20.08.2018

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні