Чортківський районний суд Тернопільської області
У Х В А Л А
про забезпечення позову
10 січня 2019 року Справа № 608/2171/18
Номер провадження2/608/9/2019
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Квятковської Л. Й. ,
з участю секретаря Маришевої Г.М.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, приватного нотаріуса Чортківського районного нотаріального округу Пивовара Валерія Анатолійовича про визнання недійсними договору купівлі-продажу житлового будинку та договору купівлі-продажу земельної ділянки, -
ВСТАНОВИВ:
В січні 2019 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про забезпечення позову, в якому вказала, що в провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, приватного нотаріуса Чортківського районного нотаріального округу Пивовара Валерія Анатолійовича про визнання недійсними договору купівлі-продажу житлового будинку та договору купівлі-продажу земельної ділянки. У заяві просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на: будинок АДРЕСА_1, та розташований на земельній ділянці площею 2500 м. кв., кадастровий номер земельної ділянки - НОМЕР_1; земельну ділянку площею 2500 квадратних метрів, що розташована в АДРЕСА_2, кадастровий номер НОМЕР_1; заборонити ОСОБА_2 відчужувати, передавати в оренду чи вчиняти будь-які інші дії щодо: будинку АДРЕСА_1, та розташований на земельній ділянці площею 2500 м. кв., кадастровий номер земельної ділянки - НОМЕР_1; земельну ділянку площею 2500 квадратних метрів, що розташована в АДРЕСА_2, кадастровий номер НОМЕР_1.
Суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню з таких мотивів.
Предметом спору у зазначеній справі євизнання недійсним договору купівлі-продажу житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_3 визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки площею 2500 квадратних метрів, що розташована по АДРЕСА_4, кадастровий номер НОМЕР_1.
Відповідно до ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи, має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може суттєво ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов'язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 152 ЦПК заява про забезпечення позову подається:
1) до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо;
2) одночасно з пред'явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за
правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;
3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.
Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.
Вивчивши клопотання про забезпечення позову, враховуючи принципи здійснення цивільного судочинства, співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, суд приходить до висновку про обґрунтованість наведених у ньому доводів, оскільки вбачаються достатні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення може ускладнити чи зробити неможливим у подальшому виконання рішення суду, так як є обґрунтовані підстави вважати, що спірні житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами та земельна ділянка можуть бути відчужені відповідачами по справі.
Відтак, заява про забезпечення позову підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 149-154, 157 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву про забезпечення позову задовольнити.
Забезпечити позов шляхом накладення арешту на: будинок АДРЕСА_1, та розташований на земельній ділянці площею 2500 м. кв., кадастровий номер земельної ділянки -НОМЕР_1; земельну ділянку площею 2500 квадратних метрів, що розташована в АДРЕСА_2, кадастровий номер НОМЕР_1.
Заборонити ОСОБА_2 відчужувати, передавати в оренду житловий будинок АДРЕСА_1, та розташований на земельній ділянці площею 2500 м. кв., кадастровий номер земельної ділянки - НОМЕР_1; земельну ділянку площею 2500 квадратних метрів, що розташована в АДРЕСА_2, кадастровий номер НОМЕР_1.
Копію ухвали направити для негайного виконання заявнику, відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги Тернопільському апеляційному суду через Чортіквський районний суд Тернопільської області протягом п'ятнадцяти днів з її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Л Й Квятковська
Суд | Чортківський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2019 |
Оприлюднено | 14.01.2019 |
Номер документу | 79108681 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чортківський районний суд Тернопільської області
Квятковська Л. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні