ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 608/2171/18Головуючий у 1-й інстанції Квятковська Л.Й. Провадження №22-ц/817/870/21 Доповідач - Костів О.З. Категорія -
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
14 липня 2021 р. м.Тернопіль
Суддя Тернопільського апеляційного суду Костів О.З., при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Чортківського районного суду Тернопільської області від 27 грудня 2019 року про закриття провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, приватного нотаріуса Чортківського районного нотаріального округу Пивовара Валерія Анатолійовича про визнання недійсними договору купівлі-продажу житлового будинку та договору купівлі-продажу земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
06 липня 2021 року ОСОБА_1 через засоби поштового зв`язку подала до суду апеляційну скаргу на ухвалу Чортківського районного суду Тернопільської області від 27 грудня 2019 року. При цьому апеляційна скарга подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення.
Згідно із положенням ч. 1 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч.2 ст. 358 ЦПК України незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення, крім випадків:
1) подання апеляційної скарги особою, не повідомленою про розгляд справи або не залученою до участі в ній, якщо суд ухвалив рішення про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки;
2) пропуску строку на апеляційне оскарження внаслідок виникнення обставин непереборної сили.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Мотивує тим, що строк пропущено внаслідок виникнення непереборної сили, а саме поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
Апеляційний суд зазначає, що 11 березня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України №211 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 через спалах у світі коронавірусу з 12 березня 2020 року в Україні було введено карантин.
З матеріалів справи вбачається, що строк на оскарження ухвали Чортківського районного суду Тернопільської області від 27 грудня 2019 року закінчився 13 січня 2020 року, тобто до введення карантину в Україні.
Враховуючи вищевикладене, посилання апелянта про те, що строк на оскарження пропущено у зв`язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), апеляційний суд вважає неповажними.
Разом з тим безпідставними є посилання проте, що ОСОБА_1 через стан здоров`я не мала можливості звернутися за правовою допомогою, оскільки при розгляді даної справи інтереси ОСОБА_1 представляв ОСОБА_4 . Крім того подана з апеляційною скаргою виписка із медичної картки амбулаторного хворого, судом до уваги не береться, оскільки вказане лікування не потребує перебування хворого в стаціонарі.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Виходячи з наведеного, апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту визначений ч.3 ст.357 ЦПК України строк для зазначення інших підстав поважності (виникнення обставин непереборної сили) пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Згідно ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
З урахуванням наведеного апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, - десять днів з дня отримання апелянтом ухвали.
Керуючись ч. ст.357, ст.185 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Чортківського районного суду Тернопільської області від 27 грудня 2019 року - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 - десять днів з дня отримання апелянтом ухвали, для зазначення інших підстав поважності пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення.
Роз`яснити, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Тернопільського апеляційного суду О.З. Костів
Суд | Тернопільський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2021 |
Оприлюднено | 14.07.2021 |
Номер документу | 98290731 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський апеляційний суд
Костів О. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні