Ухвала
від 11.01.2019 по справі 910/17589/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

11.01.2019Справа № 910/17589/18

Суддя Господарського суду міста Києва Гулевець О.В., розглянувши

позовну заяву Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічне акціонерне товариство "Інтеграл-Банк" Андронова Олега Борисовича АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1)

до Приватного науково-виробничого підприємства "Авіста" (юридична адреса: 36015, м. Полтава, вул. Старокотелевська, буд. 12; поштова адреса: 36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 29, оф. 105; ідентифікаційний код 22523052)

про зобов'язання повернути майно,

ВСТАНОВИВ:

Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічне акціонерне товариство "Інтеграл-Банк" Андронов Олег Борисович звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного науково-виробничого підприємства "Авіста" про зобов'язання повернути майно передане за договором №27/15 про співпрацю в організації відповідального зберігання майна від 10.11.2015 та за договором №01/17 про співпрацю в організації зберігання майна від 06.01.2017 у кількості 259 одиниць на загальну суму 247 656,83 грн.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із п.п. 1 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 1762,00 грн.

Позивачем заявлено майнову вимогу про зобов'язання повернути майно на загальну суму 247 656,83 грн., а тому за подання даного позову позивач мав сплатити 3 714,85 грн.

Однак позивачем до матеріалів позовної заяви не надано жодних доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Натомість, позивачем до матеріалів позовної заяви додано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення остаточного рішення у справі.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Однак, позивачем не надано доказів наявності умов, визначених у ст. 8 Закону України "Про судовий збір", за яких суд може відстрочити сплату судового збору.

Обставини, на які посилається позивач, не є тими обставинами, за яких можливе надання відстрочки сплати судового збору.

Крім того, під час розгляду клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору суд також враховує позицію, викладену у рішеннях Європейського суду з прав людини у справі "Креуз проти Польщі" від 19.06.2001, згідно із якою вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.

Враховуючи наведене, позивач за подання даного позову повинен сплатити судовий збір у розмірі 3 714,85 грн. та в підтвердження сплати судового збору у зазначеній сумі - надати суду відповідні докази.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене та керуючись п. 2 ч. 1 ст. 164, ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити Уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічне акціонерне товариство "Інтеграл-Банк" Андронову Олегу Борисовичу в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

2. Позовну заяву Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічне акціонерне товариство "Інтеграл-Банк" Андронова Олега Борисовича до Приватного науково-виробничого підприємства "Авіста" про зобов'язання повернути майно залишити без руху.

3. Встановити Уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічне акціонерне товариство "Інтеграл-Банк" Андронову Олегу Борисовичу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.В. Гулевець

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.01.2019
Оприлюднено14.01.2019
Номер документу79111763
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/17589/18

Ухвала від 09.04.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 19.03.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 18.03.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 26.02.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 29.01.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 11.01.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні