Ухвала
від 10.01.2019 по справі 914/2382/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

10.01.2019 р. Справа№ 914/2382/18

Господарський суд Львівської області у складі судді Гутьєвої В.В.

при секретарі Малюшевській І.Є.

розглянув у підготовчому судовому засіданні матеріали справи за заявою кредитора: Головного управління ДФС у Львівській області, м. Львів

про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" (79039, м. Львів, вул. І. Виговського, 100; код ЄДРПОУ № 38847652)

за участю представників:

від кредитора: Підгайний О.І. - гол. державний інспектор

від боржника: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Суть заяви: 21.12.2018 р. на адресу Господарського суду Львівської області надійшла заява Головного управління ДФС у Львівській області про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" (79039, м. Львів, вул. І. Виговського, 100; код ЄДРПОУ № 38847652).

22.12.2018 р. суддею було здійснено електронний запит на автоматизоване визначення кандидатури арбітражного керуючого.

22.12.2018 р. до суду в електронному вигляді надійшла довідка щодо автоматизованого відбору арбітражного керуючого, відповідно до якої автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 929 від 03.07.2013 р.

Ухвалою суду від 26.12.2018 р. заяву Головного управління ДФС у Львівській області про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" прийнято до розгляду; арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою - Білика Олександра Анатолійовича зобов'язано упродовж трьох робочих днів з дня отримання ухвали надати суду заяву на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" (79039, м. Львів, вул. І. Виговського, 100; код ЄДРПОУ № 38847652) відповідно до вимог ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; підготовче засідання суду призначено на 10.01.2019 р.

10.01.2019 р. представник кредитора в судове засідання з'явився, в судовому засіданні вимоги про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" підтримав повністю з підстав, викладених в заяві про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документах, поясненнях, наданих в судовому засіданні.

10.01.2019 р. представник боржника в судове засідання не з'явився, вимог, викладених в ухвалі суду від 26.12.2018 р. не виконав.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Частиною 3 статті 10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передбачено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону до заяви про порушення справи про банкрутство додаються, зокрема, рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора.

Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону до заяви кредитора додаються також, зокрема, копія виконавчого документа; до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Частиною 1 ст. 3 Закону України Про виконавче провадження передбачено, що у випадках, передбачених законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами.

Відповідно до п. 41.2 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з абзацом першим п. 95.3 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 р. № 22, який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до пункту 12.4 вказаної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.

Відтак, оскільки списання коштів з рахунків боржника здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України "Про виконавче провадження", інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України є належним доказом в підтвердження безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів. Аналогічної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України (постанова від 17.02.2015 р. у справі № 925/1941/14) та Верховний суд України (постанова від 29.04.2015 р. у справі № 920/629/14).

Як вбачається з матеріалів справи, вимоги кредитора - Головного управління ДФС у Львівській області обґрунтовані постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/1767/17 від 12.06.2017 р., відповідно до якої судом вирішено стягнути з рахунків ТзОВ Агровітал у банках, що його обслуговують та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів податкового боргу на суму 7 492 876, 48 грн. до бюджету.

До матеріалів справи кредитором долучено копії інкасових доручень про стягнення з ТзОВ Агровітал коштів відповідно до постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/1767/17 від 12.06.2017 р., а саме: інкасове доручення № 877 від 19.09.2018 р. на суму 170 349,03 грн., інкасове доручення № 878 від 19.09.2018 р. на суму 7 318 286,78 грн. Інкасові доручення виставлялись для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу, однак повертались без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунку ТзОВ Агровітал на підставі п. 12.7. та п. 12.11. Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті" від 21.01.2004 р. № 22.

Як вбачається з Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна стосовно майна боржника - ТзОВ Агровітал (номер інформаційної довідки 149756847 від 17.12.2018 р.), яка долучена Головним управлінням ДФС у Львівській області до матеріалів справи, відомості щодо нерухомого майна ТзОВ Агровітал відсутні.

Відповідно до довідки Головного управління ДФС у Львівській області про податкову заборгованість ТзОВ Агровітал , яка долучена кредитором до матеріалів справи, заборгованість ТзОВ Агровітал перед бюджетом становить 7 488 635,81 грн., з них: 170 349,03 грн. - нарахована пеня за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД, 7 318 286,78 грн. - заборгованість з податку на додану вартість (3 716 655,85 грн. - основний платіж, 1 863 484,21 грн. - штрафні санкції, 1 738 146,72 грн. - нарахована пеня).

Станом на момент звернення кредитора із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" безспірні вимоги Головного управління ДФС у Львівській області становлять 3 716 655,85 грн. (податкової заборгованості (основного боргу). Заборгованість в розмірі 3 771 979,96 грн. становлять штрафні (фінансові) санкції, які згідно абз. 5 ст.1 та ч. 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не враховуються як підстава для відкриття провадження у справі про банкрутство, але підлягають визнанню.

Відповідно до абз. 5 ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду.

Таким чином, вимоги кредитора до боржника на суму 3 716 655,85 грн. основного боргу є безспірними, перевищують суму в 300 розмірів мінімальної заробітної плати (4 173,00 грн. х300 = 1 251 900,00 грн.), не задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для її погашення строку. Доказів погашення вказаної суми заборгованості станом на день розгляду справи суду не надано.

За таких обставин суд вважає, що кредитором доведено неплатоспроможність боржника та обґрунтовано наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ Агровітал .

Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

22.12.2018 р. суддею було здійснено електронний запит на автоматизоване визначення кандидатури арбітражного керуючого.

22.12.2018 р. до суду в електронному вигляді надійшла довідка щодо автоматизованого відбору арбітражного керуючого, відповідно до якої автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 929 від 03.07.2013 р.

Ухвалою суду від 26.12.2018 р. заяву Головного управління ДФС у Львівській області про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" прийнято до розгляду; арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою - Білика Олександра Анатолійовича зобов'язано упродовж трьох робочих днів з дня отримання ухвали надати суду заяву на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" (79039, м. Львів, вул. І. Виговського, 100; код ЄДРПОУ № 38847652) відповідно до вимог ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

02.01.2019 р. на адресу суду надійшла заява від арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича про участь у справі № 914/2382/18 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал". До заяви арбітражного керуючого Білика О.А. долучено копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 929 від 03.07.2013 р., копію договору страхування відповідальності арбітражного керуючого СТД № 3430957 від 03.08.2018 р., який укладений між ПрАТ Українська акціонерна страхова компанія АСКА та арбітражним керуючим Біликом О.А.; свідоцтво про підвищення кваліфікації, яке видане Білику О. А. Приватним вищим навчальним закладом Міжнародний інститут бізнесу . У заяві арбітражного керуючого Білика О.А. зазначено, що арбітражний керуючий Білик О.А. не належить до жодної із категорій осіб, вказаних у ч. 2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; арбітражний керуючий володіє достатніми організаційними та технічними можливостями для виконання обов'язків розпорядника майна у даній справі, арбітражному керуючому Білику О.А. присвоєно 5 рівень кваліфікації.

Враховуючи, що автоматизованою системою документообігу суду визначено кандидатуру арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича для виконання повноважень розпорядника майна, від арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича надійшла заява про надання згоди щодо призначення його розпорядником майна ТзОВ "Агровітал", тому суд вважає за необхідне призначити розпорядником майна у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до господарського суду у випадках, передбачених цим Законом; скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу; отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом; залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їхньої діяльності за рахунок боржника, якщо інше не встановлено цим Законом чи угодою з кредиторами; запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади і органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їх згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів шляхом направлення офіційних запитів до держателя або адміністратора відповідного реєстру; подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно з ч. 2 ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний: неухильно дотримуватися вимог законодавства; здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську, інвестиційну та іншу діяльність боржника, його становище на ринках та надавати результати таких аналізів господарському суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію; подавати відомості, документи та інформацію щодо діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у порядку, встановленому законодавством; створювати умови для проведення перевірки додержання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимог законодавства; здійснювати заходи щодо забезпечення охорони державної таємниці відповідно до встановлених законодавством вимог; у порядку, встановленому законодавством, надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; надсилати органам внутрішніх справ чи органам прокуратури повідомлення про факти порушення законності, виявлені в діяльності працівників підприємств та організацій, що містять ознаки дії (бездіяльності), переслідуваної у кримінальному чи адміністративному порядку; виконувати інші повноваження, передбачені законодавством про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Згідно з ч. 2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Суд вважає за необхідне встановити арбітражному керуючому Білику Олександру Анатолійовичу грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна у справі № 914/2382/18 в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень за рахунок кредитора з щомісячною виплатою розпоряднику майна, про що докази щомісячно надавати суду.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 8, ч. 3 ст. 10, ст. 16, ст.ст. 19, 22, абз. 4 ч. 1. ст.114, ч. 2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст.12, 216, 234, ч.4 ст. 247 ГПК України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" (79039, м. Львів, вул. І. Виговського, 100; код ЄДРПОУ № 38847652).

2. Визнати вимоги кредитора - Головного управління ДФС у Львівській області на суму 3 716 655,85 грн. основного боргу та 3 771 979,96 грн. штрафних санкцій.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" (79039, м. Львів, вул. І. Виговського, 100; код ЄДРПОУ № 38847652).

4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" (79039, м. Львів, вул. І. Виговського, 100; код ЄДРПОУ № 38847652).

5. Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 929 від 03.07.2013 р., адреса: АДРЕСА_1.

Встановити арбітражному керуючому Білику Олександру Анатолійовичу грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень за рахунок ініціюючого кредитора з щомісячною виплатою розпоряднику майна, про що докази щомісячно надавати суду.

6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Верховного суду оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровітал" (79039, м. Львів, вул. І. Виговського, 100; код ЄДРПОУ № 38847652), текст якого додається.

7. Розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Білику О. А.:

- до 25.02.2019 р. надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;

- повідомити усіх виявлених кредиторів про час та місце проведення попереднього судового засідання, докази повідомлення надати суду;

- до 25.02.2019 р. скласти і подати до господарського суду на розгляд (затвердження) реєстр вимог кредиторів;

- до 01.03.2019 р. організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;

- надати суду відомості про майно боржника;

- надати суду документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника;

- надати суду висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства;

- надати суду документально підтверджений звіт про проведену роботу.

8. Попереднє засідання суду призначити на : 11.03.19 р . на 11:45 Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014; м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2 поверх, зал судового засідання.

9. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та в строки передбачені ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Повний текст ухвали складений 11.01.2019 р.

Суддя Гутьєва В.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.01.2019
Оприлюднено14.01.2019
Номер документу79111973
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2382/18

Ухвала від 09.09.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Ухвала від 25.06.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Ухвала від 10.06.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Постанова від 02.04.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Ухвала від 02.04.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Постанова від 02.04.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Ухвала від 11.03.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Ухвала від 10.01.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Ухвала від 26.12.2018

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні