ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 січня 2019 року м. ТернопільСправа № 924/1059/18
Суддя Шумський І.П., розглянувши матеріали справи №924/1059/18 за позовною заявою б/н від 16.11.2018
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл-Ценрт Плюс" (юридична адреса: вул М. Рибалка, 24, кв 24, м Хмельницький, 29000, поштова адреса: вул Трудова, 9, м Хмельницький, 29000)
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробізнес" (вул Музейна, 5, м Волочиськ, Хмельницька область, 31200)
про стягнення заборгованості в сумі 88725,37 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оіл-Ценрт Плюс" звернулось до Господарського суду Хмельницької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробізнес" про стягнення 73692,60 грн - боргу, 11686,28 грн- інфляційних нарахувань, 3346,49 грн. - 3% річних.
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 23.11.2018 відкрито провадження у справі №924/1059/18, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження із стадії підготовчого провадження. Підготовче засідання призначено на 12.12.2018.
За результатами розгляду клопотання від 28.11.2018, поданого представником відповідача, про передачу справи №924/1059/18 за територіальною підсудністю, на підставі п 1 ч 1 ст 31 ГПК України, Господарським судом Хмельницької області 12.12.2018 постановлено ухвалу про направлення за територіальною підсудністю до Господарського суду Тернопільської області справи №924/1059/18.
Ухвала мотивована тим, що відповідно до ст 27 ГПК України позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Враховуючи вказані законодавчі умови, а також те, що місцезнаходження відповідача є с Токи, Підволочиський район, Тернопільська область, що підтверджується витягом із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичним осіб - підприємців та громадських формувань від 12.12.2018 № 1004761917, даний спір підлягає вирішенню у Господарському суді Тернопільської області за територіальною підсудністю.
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.01.2019 справу №924/1059/18 передано на розгляд судді Шумському І.П.
Розглянувши позовну заяву б/н від 16.11.2018 та додані до неї документи суддя встановив, що вона містять ряд недоліків.
Позовна заява не містить:
- обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються чи оспорюються , що не відповідає п 3 ч 3 ст 162 ГПК України.
У тексті позовної заяви Товариством з обмеженою відповідальністю "Оіл-Ценрт Плюс" зазначено, що ним здійснено поставку товару для Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробізнес" на бездоговірних умовах на загальну суму 121312,64 грн по видаткових накладних згідно переліку. Відповідачем частково здійснено оплату отриманого ним товару на суму 47620,04 грн. А відтак заявлений до стягнення залишок боргу складає 73692,60 грн.
Окрім суми основного боргу, ТОВ "Оіл-Ценрт Плюс" заявлено до стягнення 11686,28 грн інфляційних нарахувань та 3346,49 грн - 3% річних. Однак, додані до позовної заяви розрахунки інфляційних нарахувань та 3% річних не містять інформації про підстави нарахування цих сум, дати часткових проплат.
- викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини , що не відповідає п 5 ч 3 ст 162 ГПК України. Як вже зазначалось, позивач вказує про існування між сторонами правовідносин, які базуються на бездоговірних умовах. При цьому, у копіях видаткових накладних, доданих до позову зазначено як підставу договір №15 від 17.01.2017 та договір №10 від 25.03.2015.
Наслідком недотримання позивачем правил викладених ст 162 ГПК України є постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч 1 ст 174 цього Кодексу).
До позовної заяви не додано:
1) документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі , що є недотриманням п 2 ч 1 ст 164 ГПК України.
Частиною 1 статті 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч 1 ст 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як вже зазначалось, позовні матеріали у даній справі з Господарського суду Хмельницької області передано за підсудністю до Господарського суду Тернопільської області.
Частинами 1 та 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір" вказано, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України; суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Сума судового збору 1762 грн згідно платіжного доручення №404 від 31.10.2018 позивачем перераховувалась за казначейськими реквізитами у м Хмельницький.
З врахуванням приписів ст 9 Закону України "Про судовий збір" та п 2.4 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" якщо судовий збір було сплачено за місцем подання позову (заяви, скарги) до господарського суду, а в подальшому матеріали справи було передано до іншого господарського суду, то останній не вправі в зв'язку з цим повертати відповідну заяву чи скаргу з посиланням на відсутність належних доказів сплати судового збору, оскільки визначальним є сам факт надходження суми судового збору до спеціального фонду державного бюджету.
Однак, у Господарського суду Тернопільської області відсутня можливість перевірки зарахування судового збору в сумі 1762 грн до спеціального фонду Державного бюджету України за казначейськими рахунками міста Хмельницький. Виписка про зарахування судового збору до бюджету не міститься і в матеріалах справи.
У ч 10 ст 174 ГПК України передбачено, що заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
З врахуванням цього, позивачу також необхідно надати:
- довідку казначейства про зарахування в Державний бюджет України суми судового збору, сплаченого згідно платіжного доручення №404 від 31.10.2018 в розмірі 1762 грн за казначейськими реквізитами Господарського суду Хмельницької області;
- довідку (інформацію) Господарського суду Хмельницької області про зарахування судового збору до державного бюджету та відсутність винесених ним подань про повернення з бюджету коштів за цим платіжним документом.
2) документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів , що є недотриманням п 1 ч 1 ст 164 ГПК України.
Згідно п 1 ч 1 ст 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В силу ст 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі, з дотриманням вимог ст 172 Господарського процесуального кодексу України, є бланк опису вкладення, який згідно п 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, які затверджені Постановою КМ України №270 від 05.03.2009 (з наступними змінами та доповненнями) заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Разом з тим, Правилами надання послуг поштового зв'язку, передбачено, що підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є документ (розрахунковий документ) встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція, тощо).
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв'язку, разом з фінансовим чеком/квитанцією про відправлення.
При цьому опис вкладення до цінного листа та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) подаються до суду в оригіналі.
З цього приводу суд підкреслює, що позовні матеріали містять фіскальний чек та опис вкладення до цінного листа від 16.11.2018, якими ТОВ "Оіл-Ценрт Плюс" надсилалась на адресу ТОВ "Агробізнес" копія позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача, яка вказана у позові - вул Музейна, 5, м Волочиськ, Хмельницька область, 31200. Тобто, на адресу яка не відповідає відомостям Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
З адресованого Господарському суду Хмельницької області клопотання від 28.11.2018 про передачу справи за підсудністю, вбачається, що відповідач поінформований про розгляд справи №924/1059/18 внаслідок отримання копії ухвали від 23.11.2018 про відкриття провадження у справі.
За даними витягу від 12.12.2018 за № 1004761917 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробізнес", ідентифікаційний код 30915832, являється інша адреса: с Токи, Підволочиський район, Тернопільська область, 47823.
Наслідком недотримання позивачем правил викладених ст 164 ГПК України є постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч 1 ст 174 цього Кодексу).
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху . Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч ч 2-4 ст 174 ГПК України).
Враховуючи викладене, керуючись ст ст 162, 164, 174, 234 ГПК України, суддя господарського суду, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву б/н від 16.11.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл-Ценрт Плюс" - залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч 4 ст 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала, в порядку ч 2 ст 235 ГПК України набирає законної сили з моменту її підписання - 11 січня 2019 року.
5. Ухвала, в порядку ст 255 ГПК України, не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Оіл-Ценрт Плюс" за поштовою адресою вул Трудова, 9, м Хмельницький, 29000.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя І.П. Шумський
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2019 |
Оприлюднено | 14.01.2019 |
Номер документу | 79112488 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Шумський І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні