У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 січня 2019 року м. Чернігівсправа № 927/31/19
Суддя Господарського суду Чернігівської області Книш Н.Ю., перевіривши матеріали позовної заяви б/н від 02.11.2018
за позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк
вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001
а/с 1800, м. Дніпро, 49027
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю ЯТСАН
вул. Широка, 2, м. Чернігів, 14021,
до відповідача 2: ОСОБА_1
АДРЕСА_1
про стягнення 50699 грн 13 коп. солідарно
ВСТАНОВИВ:
Акціонерним товариством Комерційний банк Приватбанк подано позов до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю ЯТСАН та відповідача-2: ОСОБА_1 про стягнення солідарно 50699 грн 13 коп., а саме: 41666,66 грн заборгованості за кредитним договором №б/н від 22.12.2017, 2355,56 грн заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 5000,00 грн заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 1676,91 грн пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням Товариством з обмеженою відповідальністю ЯТСАН умов кредитного договору у вигляді анкети-заяви про приєднання до Умов та правил надання послуги КУБ щодо своєчасного повернення кредитних коштів, отриманих 26.12.2017 відповідачем-1, а також на укладений між позивачем та ОСОБА_1 договір поруки №POR1513940992299, який укладений 22.12.2017 в забезпечення виконання відповідачем-1 своїх зобов'язань за вищевказаним кредитним договором. За твердження позивача договір поруки передбачає солідарну відповідальність поручителя та боржника.
У відповідності до пункту 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Разом з тим, банком до позовної заяви доданий Витяг із Умов та правил надання банківських послуг , зокрема, щодо Умов та правил надання кредиту Кредит КУБ , в яких відсутні посилання на дату їх прийняття, затвердження, внесення змін (доповнень у випадку їх наявності) з відповідним зазначенням про дату та підстави внесення таких змін (доповнень), інформації щодо періоду чинності наданої до матеріалів справи редакції вказаних Умов, Тарифів.
Суд зазначає, що у Анкеті-заяві про приєднання до умов та правил надання послуги КУБ , на яку посилається позивач в позовній заяві, містяться істотні умови договору.
При цьому, позивачем не подано документального підтвердження визначення Банком розміру кредиту, зокрема і у профілі позичальника, у позовній заяві письмово не визначено строк повернення кредиту, не зазначено доказів щодо відкриття відповідачу-1 поточного рахунку та його номер, на який за твердженням позивача у позовній заяві перераховано 26.12.2017 кредит них коштів у розмірі 50000,00грн.
Позивач посилається на підписання Анкети-заяви про приєднання до умов та правил надання послуги КУБ , договору поруки електронно-цифровим підписом, однак у позовній заяві не зазначає доказів, які підтверджують такі обставини, не надає відомостей про сертифікацію ключів ЕЦП відповідачів (відповідача-1 ТОВ ЯТСАН , відповідача -2 ОСОБА_1), а також не подано відомостей про особистий ключ підписувачів, який має відповідати відкритому ключу, зазначеному у сертифікаті, станом на дату їх підписання.
Окрім того, в позові містяться посилання на пункти 3.2.8.9.1 та 3.2.8.3.3. Умов, згідно яких відсоткова ставка за користування кредитом складає 48% річних від суми залишку непогашеного кредиту і такий розмір процентів застосовується позивачем у доданому до позовної заяви розрахунку заборгованості за договором №б/н від 22.12.2017.
Водночас позивачем у позовній заяві не зазначено доказів, щодо зміни істотних умов наведених в Анкеті-заяві про приєднання до Умов та правил надання послуги КУБ , в якій вказано, що у випадку порушення строку погашення заборгованості за кредитом, що зазначений в п. 1.5 цієї заяви, проценти за користування кредитом становлять розмір 4% на місяць від суми заборгованості.
У п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, передбачено справляння судового збору.
В якості документу, що підтверджує сплату судового збору, позивачем додано примірник платіжного доручення № ВО902В1О87 від 02.11.2018 на суму 1762,00 грн, який фактично містить лише підпис особи та не містить відбитку печатки (штампу) банку, дати проведення банком платежу, інших реквізитів, які б свідчили про здійснення відповідної банківської операції.
Загальні правила, види і стандарти розрахунків юридичних і фізичних осіб та банків у грошовій одиниці України на території України, що здійснюються за участю банків, визначені Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, яка затверджена постановою правління Національного банку України від 21.01.2004 N 22 ( з урахуванням змін та доповнень). Пунктом 3.1 вказаної Інструкції передбачено, що платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до цієї Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 7 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків. Згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 7 до цієї Інструкції ці вказівки містять вимоги щодо заповнення реквізитів розрахункових документів та їх реєстрів. Відповідно до п. 51 додатку 7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті в платіжному дорученні зазначаються число, місяць та рік списання коштів з рахунку платника цифрами у форматі ДД/ММ/РРРР або число зазначається цифрами ДД, місяць - словами, рік - цифрами РРРР, які засвідчуються підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку.
Отже, допустимим доказом виконання платіжного доручення на списання грошових коштів, що перераховуються, є відповідний платіжний документ з даними щодо його виконання із заповненням всіх обов'язкових реквізитів.
Таким чином позивачем не надано до позовної заяви від 02.11.2018 належним чином оформленого документа, що підтверджує сплату судового збору.
Як встановлено у п.3 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем в позовній заяві не визначено період нарахування та заявлення вимоги про стягнення з відповідачів 2355,56 грн заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 5000,00 грн заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 1676,91 грн пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором.
Позивачем не додано до позовної заяви належних доказів на підтвердження повноважень виконуючого обов'язки голови правління ПАТ КБ ПриватБанк - ОСОБА_3, на дату видачі довіреності від 31.08.2017 за № 8332-К-Н-О, на підставі якої діє представник ОСОБА_4, яка є підписантом позову №б/н від 02.11.2018 пред'явленого до суду.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що подана ПАТ КБ ПриватБанк позовна заява не відповідає вимогам п. 3, 5 ч. 3 ст. 162, п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до частини 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом: письмового визначення періоду нарахування та заявлення вимоги про стягнення з відповідачів 2355,56 грн заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 5000,00 грн заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 1676,91 грн пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором; надання оригіналу належним чином оформленого платіжного доручення № ВО902В1О87 від 02.11.2018 на суму 1762,00 грн про сплату судового збору; надання наявних доказів на підтвердження обставин наведених позивачем у позовній заяві щодо визначення Банком розміру кредиту, доказів щодо відкриття відповідачу-1 поточного рахунку та його номер, на який за твердженням позивача у позовній заяві перераховано 26.12.2017 кредитних коштів у розмірі 50000,00грн; письмово визначити строк повернення кредиту, письмово зазначити та надати докази щодо відомостей про сертифікацію ключів ЕЦП відповідачів (відповідача-1 ТОВ ЯТСАН , відповідача -2 ОСОБА_1), щодо відомостей про особистий ключ підписувачів, який має відповідати відкритому ключу, зазначеному у сертифікаті, станом на дату підписання Анкети-заяви від 22.12.2017, договору поруки від 22.12.2017; щодо зміни істотних умов наведених в Анкеті-заяві про приєднання до Умов та правил надання послуги КУБ щодо розміру процентів у випадку порушення строку погашення заборгованості за кредитом; надання повного тексту Умов та правил надання банківських послуг , зокрема, щодо Умов та правил надання кредиту Кредит КУБ , та наказ про їх затвердження, які діяли на час оформлення відповідачем Анкети-заяви з доказами внесення в подальшому до них змін та накази про затвердження таких змін; наказу про затвердження Тарифів Банку , які діяли на час оформлення Анкети-заяви відповідача про приєднання до умов і правил надання послуги Куб і відомості з відповідним документальним підтвердженням зміни тарифів; надання документів на підтвердження повноважень виконуючого обов'язки голови правління ПАТ КБ ПриватБанк - ОСОБА_3 на момент підписання довіреності від 31.08.2017 за № 8332-К-Н-О; докази направлення відповідачам документів на усунення недоліків позовної заяви
За таких обставин, керуючись ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви від 02.11.2018 №б/н.
3. Роз'яснити позивачу що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://www.court.gov.ua. або в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Н.Ю.Книш
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2019 |
Оприлюднено | 15.01.2019 |
Номер документу | 79161084 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Книш Н.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні