ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
15 січня 2019 р. м. ХерсонСправа № 540/116/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом'якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Парафії Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і Софії Української Православної Церкви Київського патріархату м. Херсона про забезпечення адміністративного позову у справі за позовною заявою Парафії Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і Софії Української Православної Церкви Київського патріархату м. Херсона до Херсонської міської ради Херсонської області про визнання протиправним та скасування п. 4 рішення від 30.11.2018 р. № 1766,
встановив:
Парафія Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і Софії Української Православної Церкви Київського патріархату м. Херсона (позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Херсонської міської ради Херсонської області (відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати пункт 4 рішення Херсонської міської ради № 1766 від 30.11.2018 року, яким передбачено відмовити Парафії Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і Софії Української Православної Церкви Київського патріархату у внесені змін до рішення міської ради від 25.11.2011 № 466, на підставі статей 123, 124 Земельного кодексу України (рішення міської ради від 25.11.2011 № 466 втратило чинність).
Також, разом із позовною заявою Парафією Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і Софії Української Православної Церкви Київського патріархату м. Херсона подано до канцелярії суду заяву про вжиття заходів забезпечення позову, в якій просить суд вжити заходи забезпечення адміністративного позову, а саме: заборонити Херсонській міській раді передачу третім особам будь-яких прав (користування, володіння, розпорядження) на земельну ділянку, орієнтовною площею 0,0228 га, у місті Херсоні по Привокзальній площі (на розі проспекту Ушакова та Бериславського шосе, за кінцевою зупинкою тролейбусного маршруту №1).
Вищезгадане клопотання обгрунтоване наступним.
Позивач зазначає, що рішенням міської ради від 25.11.2011 за № 466 Парафії Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і Софії м. Херсона Української православної церкви Київського патріархату надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки, орієнтовною площею 0,0228 га із земель запасу, по Привокзальній площі, під каплицею Святих Віри, Надії, Любові і Софії, за умови оформлення окремої адреси об'єктові нерухомості та було зобов'язано протягом 1 (одного) року з моменту прийняття даного рішення надати до міської ради погоджену землевпорядну документацію щодо відведення в користування земельних ділянок. З метою розробки проекту будівництва безпосередньо Храму, Парафія зверталась до різних проектних організацій, але їй було повідомлено, що проект не може бути розроблено, так як в рішенні міської ради від 25.11.2011 за № 466 вказано, що земельна ділянка надається в оренду під каплицею Святих Віри, Надії, Любові і Софії, без зазначення того, що на цій ділянці може здійснюватися будівництво Храму. Надалі, Парафія звернулась до міської ради з заявою про внесення відповідних змін до рішення від 25.11.2011 року № 466, які б надавали право на розробку проекту та будівництво Храму. Рішенням міської ради від 30.11.2018 за № 1766 відмовлено у внесені змін до рішення міської ради від 25.11.2011 року № 466, з мотивуванням, що дане рішення втратило чинність. Не погоджуючись з зазначеним рішенням та з метою відновлення порушеного права Парафією було прийнято рішення звернутись до суду за захистом своїх прав. Парафія вважає за необхідне забезпечити позов шляхом заборони Херсонській міській раді передавати третім особам будь-які права (користування, володіння, розпорядження) на земельну ділянку орієнтовною площею 0,0228 га, по Привокзальній площі (на розі проспекту Ушакова та Бериславського шосе, за кінцевою зупинкою тролейбусного маршруту № 1). За переконанням позивача, якщо це не зробити, Херсонська міська рада своїм рішення може передати третім особам права на зазначену земельну ділянку, а зазначене безумовно ускладнить та зробить неможливим виконання рішення суду, якщо позовні вимоги будуть задоволені та призведе до нових процесуальних дій для відновлення порушених прав.
Відповідно до ч. 1 ст. 154 КАС України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Розглядаючи та вирішуючи подану Парафією Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і Софії Української Православної Церкви Київського патріархату м. Херсона заяву про забезпечення позову, суддя виходить з наступного.
Частиною 2 статті 150 КАС України передбачено, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Частина 1 статті 151 КАС України визначає види забезпечення позову, згідно з якою позов може бути забезпечено: зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; забороною відповідачу вчиняти певні дії; встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Відповідно до роз'яснень постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" від 22.12.2006 р. № 9 та постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративним судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008 р. № 2, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
З викладеного слідує, що забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених КАС України заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача.
Заявник обов'язково повинен обґрунтувати своє клопотання і з цією метою подати докази наявності фактичних обставин, з якими пов'язує застосування певного заходу забезпечення позову. Доказами у даному випадку вважатимуться будь-які відомості, що вказують на ймовірне порушення чиїхось прав (свобод, інтересів) під час провадження у справі. При цьому тягар доказування при розгляді клопотання покладається виключно на заявника.
Дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов висновку, що на час розгляду заяви про забезпечення позову заявником не доведено, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав, або інтересів позивача. Також, позивачем не надано доказів того, що будь-хто з третіх осіб має намір чи бажання отримати в оренду земельну ділянку під каплицею Парафії, і для цього також звернулись до Херсонської міської ради. Крім того, такого наміру й не було поблизу місця розташування каплиці Парафії протягом семи років з моменту прийняття органом місцевого самоврядування у 2011 рішення "Про надання дозволу на розроблення землевпорядної документації щодо оформлення права землекористування".
За таких обставин, суд вважає, що заява Парафії Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і Софії Української Православної Церкви Київського патріархату м. Херсона про забезпечення адміністративного позову є такою, що не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 150-157, 243, 248 КАС України, суд -
ухвалив :
У задоволенні заяви Парафії Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і Софії Української Православної Церкви Київського патріархату м. Херсона про забезпечення адміністративного позову відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня складання ухвали, при цьому, відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення (ухвалу).
У разі постановляння ухвали в порядку письмового провадження ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу складено та підписано 15.01.2019.
Суддя Хом'якова В.В.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2019 |
Оприлюднено | 16.01.2019 |
Номер документу | 79168265 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Хом'якова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні