Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2019 р. Справа№200/10041/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю АЗОВ-ПЛАСТ про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області (далі - позивач) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю АЗОВ-ПЛАСТ (далі - відповідач) про стягнення до бюджету коштів з рахунків у банків, обслуговуючих такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 17 498, 43 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем обліковується податковий борг в розмірі 17 498, 43 грн. згідно податкового розрахунку земельного податку № 9022589042 від 17 лютого 2017 року.
Вказує, що станом на 18 травня 2018 року за відповідачем обліковується податковий борг, що виник з причин несплати грошових зобов'язань самостійно визначених відповідачем, нарахованих за результатами перевірок податковим органом та пені.
Позивачем зазначено, що сума податкового боргу відповідачем самостійно не сплачена, у зв'язку з чим у позивача виникла підстава для звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 09 жовтня 2018 року судом було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін на 06 листопада 2018 року о 11:00 год.
06 листопада 2018 року розгляд справи №200/10041/18-а відкладено з 06 листопада 2018 року на 20 листопада 2018 року о 15:30 год.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Відповідач до судового засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, будь - якої заяви чи відзиву на позовну заяву до суду не надав.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач - Головне управління ДФС у Львівській області діє на підставі положення про Державну фіскальну службу України та керується Податковим кодексом України.
Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Згідно з п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючи органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Органом стягнення, у відповідності до приписів п.п. 14.1.137. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Таким чином, позивач - є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом України.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю АЗОВ-ПЛАСТ (далі - відповідач) зареєстроване як юридична особа (ЄДРПОУ 33572694), за юридичною адресою: 87534, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Громової, буд. 69, що підтверджено он-лайн відомостями та роздруківкою з безкоштовного запиту Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, перебуває на податковому обліку у Маріупольській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області (а.с. 21-22).
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з облікової картки платника податків за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 17 498, 43 грн. (а.с. 6).
Станом на 18 травня 2018 року за відповідачем існує податковий борг по земельному податку з юридичних осіб у сумі 17 498, 43 грн., який утворився внаслідок несплати самостійно визначеного податкового зобов'язання відповідно до податкових декларацій з орендної плати за використання земельної ділянки за 2017 рік, у тому числі: орендна плата з юридичних осіб за земельну ділянку, яка розташована у м. Костянтинівці, який виник з причини несплати грошових зобов'язань самостійно задекларованих у податковій декларації від 17 лютого 2017 року.
У зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань була сформована податкова вимога від 08 грудня 2017 року № 44779-17 у сумі 2708,62 грн. (а.с. 12).
Докази, які б підтверджували, що податкова вимога оскаржувалась, у матеріалах справи відсутні, відповідно, визначені у них зобов'язання є узгодженою.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно п.п. 14.1.156. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 цього ж Кодексу, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим же Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 цього ж Кодексу, платник податків зобов'язаний, крім іншого, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим же Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 цього ж Кодексу, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п. 54.1. ст. 54 цього ж Кодексу, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п. 57.3. ст. 57 цього ж Кодексу, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно п. 59.1. ст. 59 цього ж Кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п. 95.1. ст. 95 цього ж Кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Згідно п. 95.3. ст. 95 цього ж Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Судом враховуються аргументи зазначені позивачем, оскільки заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи, становить 17 498, 43 грн., що підтверджується вищевказаними доказами. Доказів які б підтверджували сплату відповідачем суми заборгованості що є предметом даного спору суду не надано.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем не переконують в обґрунтованості позовних вимог.
Таким чином, позовні вимоги Головного управління ДФС у Львівській області про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 17 498,43 грн., підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 263, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Головного управління ДФС у Львівській області (79003, Львівська область, м. Львів, вул. Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 39462700) до Товариства з обмеженою відповідальністю АЗОВ-ПЛАСТ (юридична адреса: 87534, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Громової, буд. 69, код ЄДРПОУ 33572694) про стягнення до бюджету кошти з рахунків у банків, обслуговуючих такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 17 498,43 грн. - задовольнити.
Стягнути до бюджету кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують товариство з обмеженою відповідальністю АЗОВ-ПЛАСТ (юридична адреса: 87534, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Громової, буд. 69, код ЄДРПОУ 33572694) та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 17 498,43 грн.
Повний текст рішення виготовлено 17 січня 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Шинкарьова І.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2019 |
Оприлюднено | 18.01.2019 |
Номер документу | 79223254 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Шинкарьова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні