печерський районний суд міста києва
Справа № 757/56558/18-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про визначення порядку зберігання речових доказів, шляхом визначення порядку виконання ухвали про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В :
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про визначення порядку зберігання речових доказів, шляхом визначення порядку виконання ухвали про арешт майна.
Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Генеральною прокуратурою України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000004153 від 17.11.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України за фактами створення службовими особами ПрАТ Херсонський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 00952367) придбання суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності; умисного ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, що призвели до фактичного ненадходження до бюджетів та державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, а також зловживання службовими особами Херсонської ОДПІ ГУ ДФС України в Херсонській області владою з метою надання неправомірної вигоди для ПрАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 00952367) всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки; службове підроблення офіційних документів службовими особами Херсонської ОДПІ ГУ ДФС України в Херсонській області та ПрАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 00952367).
У ході 21.08.2018 обшуку за адресою: м. Херсон, вул. Порт-Елеватор, 5 виявлено та вилучено зерно у кількості 2970 т., передано ТОВ «ДНІПРОЮГ ЛТД» (код ЄДРПОУ 40869387) до ПрАТ «КХП» у квоту MILLCORP GRAIN TRADING DMCC (United Arab Emirates) для завантаження на судно «EVALUNA» (Мальта, ІМО 9590773), та відвантаження у порту HAIFRA OR ASHOD, ISRAEL.
З метою недопущення відчуження незаконно здобутого майна, отримання від його реалізації грошових коштів та у подальшому їх легалізації, 27.08.2018 ухвалою слідчого судді Печерського районного суду у справі № 757/41581/18-к на речі та документи, у тому числі зерно у кількості 2970 тон, яке перебуває у володінні та передано 21.08.2018 на відповідальне зберігання ПрАТ «КХП» накладено арешт, із забороною ПрАТ «ХКП», а також іншим фізичним та юридичним особам відчужувати, розпоряджатись та користуватись будь-яким чином арештованим.
22.08.2018 постановою прокурора від зерно у кількості 2970 тон, яке перебуває у володінні та передано 21.08.2018 на відповідальне зберігання ПрАТ «КХП» визнано речовим доказом.
Згідно відповіді № 2672/6.1-25-18/6 від 18.10.2018 Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, арештоване у даному провадженні зерно буде прийняте лише на підставі ухвали суду.
Вищезазначене арештоване майно потребує спеціальних заходів з управління ним, спрямованих на збереження та збільшення його вартості, сплату витрат на утримання тощо. Вирішення цих питань можливе лише силами Національного агентства.
В судове засідання слідчий, прокурор не з`явились, про причини своєї неявки суд не повідомили. Прокурор подав заяву у якій просив розглянути клопотання у відсутність прокурора та зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі.
Власник майна в судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 1 ст. 107 КПК України не здійснювалась, оскільки таке клопотання не заявлялось.
Відповідно до ч.1 ст.172 КПК України неприбуття у судове засідання слідчого , прокурора цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження не перешкоджає розгляду клопотання.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
У відповідності ч.1 ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.
Відповідно до ст.21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.
Згідно з абзацом 7 частини шостої статті 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості.
Дослідивши матеріали, якими обґрунтовується внесене клопотання, надходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, з метою забезпечення збереження активів, на які ухвалою слідчого судді накладено арешт, виникла необхідність відповідно до ст. 100 КПК України передати їх в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 108, 234-235, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про визначення порядку зберігання речових доказів, шляхом визначення порядку виконання ухвали про арешт майна задовольнити.
Визначити порядок зберігання речових доказів у кримінальному провадженні № 42017000000004153 від 17.11.2017 шляхом передачі у порядку та на умовах, визначених ст.ст. 19, 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код ЄДРПОУ 41037901), в управління майно, а саме: зерно передане ТОВ «ДНІПРОЮГ ЛТД» (код ЄДРПОУ 40869387) до ПрАТ «КХП» у квоту MILLCORP GRAIN TRADING DMCC (United Arab Emirates) у кількості 2970 тон, яке перебуває у володінні та отримане 21.08.2018 на відповідальне зберігання ПрАТ «КХП», що є речовим доказом у кримінальному провадженні.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення..
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Підготовлено в 2-х копіях.
Прим. __ прокурор
Виконавець: ОСОБА_1
16.11.2018
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 79246941 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Новак Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні