Ухвала
від 18.01.2019 по справі 906/48/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"18" січня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/48/19

Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,

перевіривши матеріали позовної заяви

Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 продукти" (м.Київ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю" Флоор Стиль" (м.Бердичів Бердичівського району Житомирської області)

про стягнення 9240,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 продукти" звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю" Флоор Стиль" про стягнення 9240,00грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на неналежне виконання відповідачем зобов'язань щодо поставки товару (шини Maxam 12-16.5 МS907 L5 TL для навантажувача JCB225), за який Товариством з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 продукти" здійснено попередню оплату у розмірі 9240,00грн.

Згідно із ч.ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши матеріали позовної заяви від 09.01.19, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно з частиною 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір", за подання позову за місцем розгляду справи сплачується судовий збір, який зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 01.01.19 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921,00грн.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлена вимога майнового характеру про стягнення 9240,00грн.

Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 1921,00грн.

Разом з тим, з позовної заяви вбачається, що Товариством з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 продукти" було сплачено судовий збір у сумі 1762,00грн, тобто у меншому розмірі, ніж встановлено наведеними приписами чинного законодавства України.

За наведених обставин, позивачем не дотримано вимоги п.2 ч.1 ст.164, Господарського процесуального кодексу України щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Слід також зазначити, що відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст.172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до п.61 постанови Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" на примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" від 05.03.2009 №270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Отже, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Позивачем в якості доказів направлення відповідачу копії позовної заяви від 09.01.19 з доданими до неї документами надано копію фіскального чека та опису про вкладення у цінний лист від 12.12.18.

Таким чином, встановити яку саме позовну заяву було надіслано на адресу відповідача 12.12.18 неможливо, оскільки позовна заява, яка подана до суду, датована 09.01.19.

За вказаних обставин, позивач не виконав вимоги п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України, оскільки належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви від 09.01.19 з додатками.

Крім того, згідно з ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 ГПК України, юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Частинами 1, 2 ст. 58 ГПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 продукти" підписана представником позивача ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності від 23.03.18.

На підтвердження повноважень ОСОБА_2 до позовної заяви додано незавірену ксерокопію довіреності від 23.03.18.

В той же час, відповідно до приписів статті 131-2 ОСОБА_1 України та пункту 20 частини 1 розділ ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, згідно з яким положення цього кодексу застосовуються з урахуванням підпункту 11 пункту 16-1 розділ ХV "Перехідні положення" ОСОБА_1 України, за змістом яких, зокрема, з 01.01.19 представництво в судах першої інстанції здійснюється виключно прокурорами або адвокатами.

Статтею 8 ОСОБА_1 України встановлено, що ОСОБА_1 України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі ОСОБА_1 України і повинні відповідати їй. ОСОБА_1 України є нормами прямої дії.

Отже, з 01.01.19 представництво у судах першої інстанції здійснюється адвокатами, за виключенням представництва в тих справах, провадження в яких розпочато до 30.09.16.

Жодних доказів у підтвердження того, що ОСОБА_2 є адвокатом до позовної заяви не додано.

При цьому у позовній заяві відсутнє посилання на те, що дана справа згідно ст.12 ГПК України є малозначною і відповідно до приписів ст.58 ГПК України при розгляді даної справи представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, долучена до позовної заяви незавірена копія довіреності від 23.03.18 (за відсутності свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю або клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження у зв'язку з тим, що дана справа є малозначною) не є документом, що підтверджує повноваження ОСОБА_2 на підписання позовної заяви від імені юридичної особи.

Також, суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на те, що подані до позовної заяви документи не засвідчені у встановленому порядку.

Відповідно до ч. 2 ст.91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (Постанова Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 11.07.2018р. у справі №904/8549/17).

За вказаних обставин, позивачу слід усунути вищевказані недоліки.

З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків, шляхом надання до суду належних доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі; відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів; подання відповідних доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_2 щодо підписання позовної заяви від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 продукти". Крім того, позивачу слід подати належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви.

Суд звертає увагу позивача на те, що приписами ч. 3, 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Товариству з обмеженою відповідальністю"ОСОБА_1 продукти" протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подання заяви про усунення недоліків з додатками (за наявності) та доказами надіслання їх копій іншим сторонам листом з описом вкладення.

3. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 продукти" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається Товариству з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 продукти" згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_3

друк. 2 прим.

1- до матеріалів позовної заяви;

2- позивачу (рек. з повід)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення18.01.2019
Оприлюднено18.01.2019
Номер документу79249045
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/48/19

Рішення від 20.03.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 04.03.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 05.02.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 18.01.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні