ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
16.01.2019Справа № 910/379/19 Суддя Господарського суду міста Києва Бондаренко Г. П., розглянувши матеріали позовної заяви Закритого акціонерного товариства "Пірс" (02218, м. Київ, вул. Райдужна, 67; ідентифікаційний код 23390498)
Про визнання протиправними дій
ВСТАНОВИВ:
Закрите акціонерне товариство "Пірс" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дій.
Звертаючись до суду з даним позовом, позивач просить визнати протиправними дії Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо дострокового припинення Договору № 13086-15/3 від 31.10.15 про пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою від 30.10.2015 та визнати протиправними дії Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо дострокового припинення Договору № 13087-15/3 від 31.10.15 про пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою від 30.10.2015, що виражені листом від 10.05.2016 № 005-4697.
Дослідивши матеріали позовної заяви суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо дострокового припинення договорів, проте, які саме дії позивач просить суд визнати протиправними - фактично не зазначено, лише зазначено, що такі дії виражені листом від 10.05.2016 року, тоді як чинність договорів встановлена до 30 грудня 2015 року.
За таких обставин, позивачеві належить визначитися у тексті позовної заяви коли саме було припинено чинність договорів, на протиправність дій по припиненню яких він вказує у позовній заяві.
При цьому суд відзначає, що предмет позову, тобто певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, повинен бути чітко визначений позивачем у прохальній частині позовної заяви, оскільки резолютивна рішення суду, по суті, відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, та повинна викладатися чітко й безумовно.
Крім вказаного, суд звертає увагу позивача на необхідність обґрунтувати, що позовні вимоги про визнання протиправними дій відносяться до юрисдикції господарських судів та відносини між сторонами мають приватно-правовий характер.
Разом з тим, як встановлено судом, позовну заяву підписано представником позивача - адвокатом ОСОБА_1
Згідно положень ч. 1, 3, 4, 7 ст. 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи, в тому числі повноваження щодо підписання заяв, клопотань, тощо мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи . Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Оригінал довіреності приєднуються до матеріалів справи.
Отже, положеннями ст. 60 ГПК України внормовано, що документом, який підтверджує повноваження представника є оригінал довіреності. Проте, до позовної заяви в якості документу, який підтверджує повноваження представника було додано копію довіреності № б/н від 23.08.2018, засідченої ОСОБА_1 Тобто до позовної заяви всупереч вимогам ч. 5 ст. 164 ГПК України не було додано документа, що підтверджує повноваження представника.
Внаслідок вказаного позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Закритого акціонерного товариства "Пірс".
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- визначення чіткого змісту позовних вимог у прохальній частині позовної заяви в частині того, які саме дії відповідача позивач просить суд визнати протиправними;
- подання письмових пояснень, в яких обґрунтувати, що позовні вимоги про визнання протиправними дій відносяться до юрисдикції господарських судів;
- подання оригіналу довіреності № б/н від 23.08.2018.
Ухвала набрала законної сили 16.01.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя Г. П. Бондаренко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2019 |
Оприлюднено | 18.01.2019 |
Номер документу | 79249305 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні