233 № 233/4833/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2019 року м. Костянтинівка
Слідчий суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання ст. слідчого СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018050380001022 від 15 вересня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,
ВСТАНОВИВ:
16 січня 2019 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшло клопотання ст. слідчого СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Костянтинівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018050380001022 від 15 вересня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
В обґрунтуванняклопотання слідчийзазначає,що слідчим відділом Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області розслідується кримінальне провадження за фактом того, що 15.09.2018 року о 05 год. 50 хв. водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керуючи автомобілем марки «SKODA Fabia» реєстраційний номер НОМЕР_1 та перевозячи в салоні свого автомобіля трьох пасажирів, рухався по автодорозі Т-05-04 сполученням ПокровськБахмут-Михайлівка зі сторони м. Костянтинівка в напрямку м. Бахмут Донецької області. Перебуваючи на ділянці дороги 60 км + 650 м, ОСОБА_5 під час здійснення маневру обгону попутно рухомого автомобіля, виїхав на смугу зустрічного руху, не переконавшись, що це буде безпечно для інших учасників дорожнього руху, де здійснив зіткнення з автобусом марки «БАЗ-А079.14» реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який рухався у зустрічному йому напрямку по своїй смузі руху (в салоні якого перебувало сім пасажирів).
Внаслідок зіткненняпасажири автомобіля«SKODAFabia» реєстраційний номер НОМЕР_1 отримали тілесні ушкодження:
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешкає: АДРЕСА_1 , діагноз: рана підборіддя, закритий через ацетабулярний перелом зліва (перелом тазу);
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , діагноз: закритий перелом коліна, перелом берцової кістки, перелом лівої лонної кістки таза, перелом правого зап`ястя.
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , діагноз: обширна рана лоба, ЗЧМТ, струс мозку, закритий перелом лівої кістки.
- водій автомобіля «SKODA Fabia», н.з. НОМЕР_1 - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діагноз: ЗЧМТ, струс мозку під?, забій шийного відділення хребта та грудної клітини, закритий перелом задньої колони (таз), задня колона головного стегнової кістки зліва.
Пасажири автобуса «БАЗ А079.14» н.з. НОМЕР_2 також отримали тілесні ушкодження:
-ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , мешкає за адресою: АДРЕСА_4 , діагноз: забій губи.
-ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , мешкає за адресою: АДРЕСА_5 , діагноз: забій грудної клітини, перелом тіла грудини під ?, забій нижньої щелепи.
-ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , мешкає за адресою: АДРЕСА_6 , діагноз: забій передньої брюшної стінки.
Даний факт внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.286 КК України за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому тяжке тілесне ушкодження.
Згідно з довідкою КУ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (в теперішній час - КНП « ІНФОРМАЦІЯ_10 »), що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_7 , звернувся до травмпункту травматологічного відділення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_10 », 15.09.2018 року о 06-50 год. у зв`язку з отриманими травмами внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, з діагнозом: ЗЧМТ, струс мозку під?, забій шийного відділення хребта та грудної клітини, закритий перелом задньої колони (таз), задня колона головного стегнової кістки зліва, після чого перебував на стаціонарному лікуванні у травматологічному відділенні у період часу з 15.09.2018 року.
Для визначення остаточної кваліфікації зазначеного кримінального правопорушення виникла необхідність у проведенні судової медичної експертизи, для дослідження якої необхідна інформація про хід, час та результати лікування ОСОБА_5 , які містяться у медичних документах, що знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_10 », розташованого за адресою: АДРЕСА_8 .
З метою встановлення доказів, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий просить надати тимчасовий доступ до вищевказаних документів, які містять охоронювану законом таємницю, як доказ відомостей, що містяться в документах та враховуючи неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаних документів.
Судом приймалися заходи для повідомлення особи, у володінні якої знаходяться зазначені документи, а саме КНП « ІНФОРМАЦІЯ_10 », оскільки, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчим не доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення таких документів. Проте, представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_10 », будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, що не перешкоджає розгляду клопотання.
Прокурор та слідчий до суду не з`явилися, будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду клопотання, надали заяви, в яких просили розглянути клопотання у їх відсутність на підставі поданих письмових доказів, оскільки у зв`язку з великим навантаженням не мають можливості бути присутніми у судовому засіданні. Вимоги, викладені у клопотанні, підтримали у повному обсязі.
Перевіривши надані матеріали клопотання у кримінальному провадженні за №12018050380001022 від 15 вересня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по доданим матеріалам, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12018050380001022 від 15 вересня 2018 року відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Згідно з ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Прокурором та слідчим доведені підстави необхідності надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, відповідно до ст. 163 ч.5 КПК України, оскільки, вони перебувають у володінні відповідної юридичної особи Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_10 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та отримана інформація може бути використана як доказ, при цьому іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, неможливо. Тому, вважаю, що дане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, від 16 січня 2019 року, підлягає задоволенню та слідчому необхідно надати тимчасовий доступ до вищевказаної інформації, що перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».
Керуючись ст.ст. 131, 160-166 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ст. слідчого СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні за №12018050380001022 від 15 вересня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, - задовольнити.
Надати ст.слідчому СВКостянтинівського ВПБахмутського ВПГУНП вДонецькій областікапітану поліції ОСОБА_3 дозвілна тимчасовийдоступ додокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю,а саме: до історії хвороби ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_7 , за фактом отримання ним тілесних ушкоджень 15.09.2018 року, яка перебуває у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_10 », розташованого за адресою: АДРЕСА_8 , шляхом вилучення її оригіналу.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення, тобто до 18.02.2019 року.
Копію ухвали направити прокурору Костянтинівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , ст. слідчому СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 .
Зобов`язати слідчого ОСОБА_3 вручити копію ухвали представнику КНП « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79254167 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Леміщенко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні