Ухвала
від 17.01.2019 по справі 308/469/19
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/469/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2019 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого зособливо важливихсправ слідчогоуправління фінансовихрозслідувань ГУДФС уЗакарпатській областілейтенант податковоїміліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду,-

ВСТАНОВИВ:

06.11.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесенні відомості, що можуть свідчити про умисне ухилення від сплати податків в значних розмірах та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32018070000000050. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч.1 ст.204 КК України.

Із поданого клопотання, погодженого з прокурором вбачається, що досудовим слідством встановлено, що гр. ОСОБА_4 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) незаконно зберігає з метою збуту за адресою: АДРЕСА_2 незаконно виготовлений підакцизний товар.

Так, 05.11.2018 до СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області, листом №896/21-05 від ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області надійшли матеріали, зібрані в ході відпрацювання ФОП ОСОБА_4 , відповідно до яких встановлено, що на території Мукачівського району, а саме за адресою: АДРЕСА_2 , знаходяться нежилі приміщення, де здійснюється незаконне виготовлення з метою збуту підакцизних товарів, а саме пива, яке в подальшому реалізовується громадянам на території Закарпатської області.

Відповідно до ст.215 Податкового кодексу України, пиво належить до підакцизних товарів.

Поряд зцим,відповідно дост.15Закону України«Про державнерегулювання виробництваі обігуспирту етилового,коньячного іплодового,алкогольних татютюнових виробів», імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_2 , знаходиться комплекс загальною площею 6223,80 кв.м (площа земельної ділянки 6931 кв.м).

Проведеним аналізом бази даних «Податковий Блок» «Архів електронної звітності», ФОП ОСОБА_4 протягом 2018 року здійснила придбання солоду ячмінного пивоварного світлого для виготовлення пива від ТДВ «Мукачівський пивоварний завод» (код ЄДРПОУ 382467) на загальну суму 50200 грн., в загальній кількості 48,3 т.

Крім цього встановлено, що відповідно до опису обладнання та устаткування від 09.03.2017 року, що є частиною акту приймання-передачі Договору оренди № МР-10-12-П/17, орендодавцем (директором ДП «Стар» ОСОБА_5 ) було передано обладнання орендарю (ФОП ОСОБА_4 ), яке призначене для виготовлення та зберігання пива, з метою його подальшої реалізації.

Згідно з витягу Єдиного ліцензійного реєстру, ліцензії на виробництво алкогольних напоїв (пива) за даною адресою та ФОП ОСОБА_4 не видавалось.

Так, 05.11.2018 року ГУ ДФС у Закарпатській області за результатами планової документальної виїзної перевірки ФОП ОСОБА_4 складено акт №1123/13-06/2363615242 від 05.11.2018 року, яким встановлено, що вищевказаний ФОП здійснював виробництво пива без відповідної ліцензії

Крім цього, у рамках кримінального провадження дано доручення №3380/23 працівникам ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області з метою встановлення місць зберігання пива та факту реалізації пива, яке було виготовлено ФОП ОСОБА_4 .

Згідно матеріалів виконання доручення, встановлено, що реалізація пива проводиться в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Відповідно до рахунку ціна «Пиво стар 0.4 мл.» складає 30 грн. за 0.4 л.

Додатково, в ході виконання вищезгаданого доручення працівниками ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області встановлено та допитано як свідка гр. ОСОБА_6 , який повідомив, що придбав пиво у кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою АДРЕСА_3 . В ході розмови з офіціантом, що працює в даному закладі, отримав інформацію, що пиво « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є власним виробництвом ФОП ОСОБА_4 ..

Клопотання слідчого обгурнтоване тим, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо способу та обставин вчинення кримінального правопорушення, що мають значення для досудового розслідування, а саме встановлення наявності та придатності переданого ФОП ОСОБА_4 обладнання, згідно опису обладнання та устаткування від 09.03.2017 року, що є невідємною частиною акту приймання-передачі до Договору оренди № МР-10-12-П/17 від 07.03.2017 року, для виробництва пива, виникла обґрунтована необхідність провести огляд обладнання, що використовувалось для виробництва пива з можливістю відібрання зразків пива, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , які перебувають у власності дочірнього підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

В судовому засіданні слідчий підтримав внесене клопотання та просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення слідчого, з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до вимог п.18 ч.1ст.3 КПК України, слідчий суддя суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, згідно частини 1 статті 92 КПК України, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.

У відповідності до частини1 статті 94 КПК України, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

У зв`язку з цим, для прийняття рішення про притягнення особи до передбаченої законом відповідальності слідчому необхідно зібрати всі необхідні докази, які у подальшому оцінити з точки зору достатності та взаємозв`язку.

Частиною 2 статті 93 КПК України визначено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, у тому числі, шляхом проведення слідчих дій.

Положеннями ч. 2 ст. 237 КПК України визначено, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Під час огляду обладнання, що використовувалось для виробництва пива з можливістю відібрання зразків пива, буде встановлено відомості способу та обставин вчинення кримінального правопорушення, що мають значення для досудового розслідування, а саме встановлення наявності та придатності переданого ФОП ОСОБА_4 обладнання, згідно опису обладнання та устаткування від 09.03.2017 року, що є невідємною частиною акту приймання-передачі до Договору оренди № МР-10-12-П/17 від 07.03.2017 року, для виробництва пива.

На підставі викладеного, заслухавши пояснення слідчого, беручи до уваги те, що саме за допомогою огляду будуть встановлені важливі обставини, які мають значення доказів у даному кримінальному провадженні, що дасть слідству можливість провести ряд слідчих (розшукових) дій, за висновками яких може бути виконане завдання досудового розслідування, а саме, встановлення фактичних обставин подій, доказів, причетних та винних осіб, приходжу до висновку, що клопотання підставне і підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 234, 235,237 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого зособливо важливихсправ слідчогоуправління фінансовихрозслідувань ГУДФС уЗакарпатській областілейтенант податковоїміліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду задовольнити.

Надати стороні кримінального провадження слідчому зособливо важливихсправ слідчогоуправління фінансовихрозслідувань ГУДФС уЗакарпатській областілейтенанту податковоїміліції ОСОБА_3 дозвіл на проведення огляду обладнання для виготовлення пива, яке передавалось згідно Договору оренди№ МР-10-12-П/17від 07.03.2017року тазнаходиться заадресою:Закарпатська область,м.Мукачево,пл.Миру (теперішняплоща Кирилаі Мефодія),10-12,що перебуваєу власностідочірнього підприємства«Стар» (кодЄРДПОУ 03344645)з можливістювідібрання зразківдля встановлення відомостейпро обставинита спосібвчинення кримінальногоправопорушення,а такождля встановлення наявності та придатності переданого ФОП ОСОБА_4 устаткування для виробництва пива.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення17.01.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79256375
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —308/469/19

Ухвала від 29.03.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

Ухвала від 17.01.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні