Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2019 р. Справа№200/12424/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Костянтинівського міськрайонного Відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дій неправомірними та скасування постанови,-
В С Т А Н О В И В:
Костянтинівсько-Дружківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Костянтинівського міськрайонного Відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, у якому просив визнати неправомірними дії щодо винесення постанови про накладення штрафу від 16.07.2018 року та скасувати постанову.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем безпідставно прийнята оскаржувана постанова, оскільки підставою для накладення штрафу є невиконання рішення суду без поважних причин. Позивачем рішення суду про поновлення виплати пенсії за віком та виплати заборгованості ОСОБА_1 виконане розпорядженням від 31.05.2018 року, про що листом від 06.06.2018 року повідомлено виконавчу службу. Отже рішення суду виконане управлінням добровільно до дати відкриття виконавчого провадження. Відповідач не перевірив можливість своєчасного добровільного виконання рішення та виніс постанову про накладення штрафу у розмірі 5100 грн.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 листопада 2018 року позовну заяву Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління пенсійного фонду залишено без руху та наданий строк для усунення виявлених судом недоліків.
Ухвалою суду від 06 грудня 2018 року позивачу за його клопотанням продовжений строк для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 03.01.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального судового провадження та призначено судове засідання на 16.01.2019 року.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідач відзив на позовну заяву не надав та не забезпечив явку свого представника в судове засідання, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Згідно з частиною 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У відповідності до приписів ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглянута у письмовому провадженні.
Розглянувши всі матеріали справи, перевіривши доводи, викладені в адміністративному позові, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Рішенням Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 05.02.2018 року у справі № 233/6053/17 задоволено позов ОСОБА_1: визнано протиправними дії Костянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо призупинення виплати їй пенсії з 01 серпня 2017 року та зобов'язано поновити нарахування та виплату пенсії з 01 серпня 2017 року.
Постановою старшого державного виконавця Костянтинівського міськрайонного Відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області від 06 червня 2018 року відкрито виконавче провадження ВП №56540874 з примусового виконання виконавчого листа №233/6053/17, виданого 05 червня 2018 року.
Як вбачається з розпорядження позивача № 829372 від 31 травня 2018 року ОСОБА_1 поновлено нарахування пенсії з 01.08.2017 року.
Постановою старшого державного виконавця Костянтинівського міськрайонного Відділу державної виконавчої служби від 16 липня 2018 року на Костянтинівське об'єднане управління Пенсійного фонду України накладений штраф у розмірі 5100 грн. за невиконання в добровільному порядку рішення суду.
Вирішуючи спірні правовідносини суд виходив з наступного.
Примусове виконання судових рішень та рішень інших органів - це сукупність дій органів і осіб, визначених у Законі України Про виконавче провадження від 02.06.2016 року №1404, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до статті 63 даного Закону за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
За приписами статті 75 Закону № 1404 у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
Як вже встановлено судом, виконавче провадження відкрито державним виконавцем 06 червня 2018 року, тоді як розпорядження про поновлення виплати пенсії прийнято позивачем 31 травня 2018 року, тобто до відкриття виконавчого провадження.
При цьому відповідачем не надано будь-яких пояснень на позовну заяву, не зазначено, яким чином ним перевірялось виконання судового рішення та як було встановлено його невиконання.
Суд наголошує, що законом визначена обов'язкова передумова притягнення до відповідальності - не виконання без поважних причин судового рішення.
За таких обставин суд вважає, що відповідачем не обґрунтовано правомірність притягнення пенсійного фонду до відповідальності за відсутності факту невиконання судового рішення.
З огляду на викладене, суд вважає постанову про накладення штрафу від 16.07.2018 року неправомірною та такою, що підлягає скасуванню.
При цьому, враховуючи, що позивачем не зазначено будь-яких інших дій відповідача, які він оскаржує, суд вважає належним та достатнім захист прав позивача саме шляхом визнання неправомірною та скасування постанови державного виконавця про накладення штрафу.
Згідно ч. 2 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст.ст. 2, 6 - 9, 19, 72 - 74, 77, 90, 139, 241 - 246, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 42171400, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, 25) до Костянтинівського міськрайонного Відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (ЄДРПОУ 35035126, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Торецька, 285) про визнання дій неправомірними та скасування постанови задовольнити.
Визнати неправомірною та скасувати постанову державного виконавця Костянтинівського міськрайонного Відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області від 16.07.2018 року ВП № 56540874 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Бабаш Г.П.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2019 |
Оприлюднено | 20.01.2019 |
Номер документу | 79258004 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Бабаш Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні