Ухвала
від 18.01.2019 по справі 444/2142/18
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/2142/18

Провадження № 1-кс/444/79/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Жовква Львівської області 18 січня 2019 року

Слідчий суддя Жовківського районного суду Львівської області ОСОБА_1 дослідивши заяву директора ТзОВ «Керамік» ОСОБА_2 про зняття арешту з майна,

в с т а н о в и в :

18 січня 2019 року директор ТзОВ «Керамік» ОСОБА_2 звернувся в суд із заявою про зняття арешту із майна, який було накладено згідно ухвали від 23.07.2018 р. Таку мотивує тим, що постановою від 24.12.2018 р. закрито кримінальне провадження № 12017140240000869 від 22.06.2017 р.

Вивчивши дану заяву, вважаю, що таку необхідно повернути заявнику виходячи з наступного.

Так, питання про скасування арешту майна накладеного у кримінальному провадженні, досудове розслідування у якому триває, регулюєтьсяГлавою 17 КПК України.

Поряд з тим, порядок вирішення питань пов`язаних із виконанням судових рішень передбаченийРозділом 8 КПК України.

Звертаючись до суду із заявою про скасування арешту майна, директором ТзОВ «Керамік» ОСОБА_2 не вказано у якому саме кримінальному провадженні накладено арешт на майно, на якій стадії перебуває його розгляд (на стадії досудового слідства чи судового розгляду), не подано жодних документів, які б давали можливість ідентифікувати підставу накладення арешту на майно, саме майно яке знаходиться під арештом, а відтак встановити порядок та підставу розгляду заяви по суті.

Разом з тим із змісту заяви вбачається, що постановою від 24.12.2018р. є закрито кримінальне провадження № 12017140240000869 від 22.06.2017 р., однак також не подано жодних документів, які б давали можливість ідентифікувати ким закрито провадження, чи має воно відношення до накладеного арешту яке просить скасувати заявник та інших необхідних даних.

Згідно п.1 Постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» від 03.06.2016 року №5 за наявності кримінального провадження власник чи інший володілець майна може звернутися до суду за захистом свого порушеного, невизнаного чи оспорюваного права власності у загальному порядку. Після підтвердження цього права зазначена особа, як і титульний власник майна, у тому числі й особа, яка не є учасником кримінального провадження, має право на звернення з клопотанням про скасування арешту та вирішення інших питань, які безпосередньо стосуються її прав, обовязків чи законних інтересів, у порядку, передбаченому статтями174,539 Кримінального процесуального кодексу Українидо суду, що наклав арешт чи ухвалив вирок.

При цьому згідно з пунктом 9розділу XI «Перехідні положення» КПК Українипитання про зняття арешту з майна, накладеного під час дізнання або досудового слідства до дня набрання чинності цим Кодексом, вирішується в порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом.

Крім цього слід зазначити, що відповідно до ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 3 КПК України, досудове розслідування це стадія кримінального провадження, яка починається з моментувнесення відомостейпро кримінальнеправопорушення доЄдиного реєструдосудових розслідувань і закінчується закриттямкримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно ж до п. 24 ч. 1 ст. 3 КПК України, судове провадження це кримінальне провадження у суді першої інстанції, яке включає підготовче судове провадження, судовий розгляд і ухвалення та проголошення судового рішення, провадження з перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, а також за нововиявленими або виключними обставинами.

З огляду на викладене, оскільки заява директора ТзОВ «Керамік» ОСОБА_2 не відповідає вимогамКПК України, з підстав викладених вище, приходжу до висновку про те, що таку слід повернути останньому, що не позбавляє його права повторного звернення до суду після усунення її недоліків.

Керуючисьст. 539 КПК України,

постановив:

Заяву про зняття арешту з майна повернути директору ТзОВ «Керамік» ОСОБА_2 .

Копію ухвали про повернення заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала.

На ухвалу судді може бути подана апеляційна скарга протягом семи днів з дня отримання її копії.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення18.01.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу79261081
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —444/2142/18

Ухвала від 11.03.2020

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 19.12.2019

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 15.04.2019

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 11.04.2019

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 18.01.2019

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 23.07.2018

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Мартинишин Я. М.

Ухвала від 23.07.2018

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Мартинишин Я. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні