Провадження № 2/679/136/2019
Справа № 679/68/19
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
15 січня 2019 року м.Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Стасюк Р.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання дій незаконними, визнання протоколу зборів недійсним відшкодування моральної та матеріальної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 в якому просить визнати дії ОСОБА_2 по відключенню гаража №308 від електромережі незаконними та зобов'язати поновити електропостачання; зобов'язати ОСОБА_2 виплатити компенсацію за завдану моральну та матеріальну шкоду у розмірі 2000 гривень; визнати протокол загальних зборів ГБК Автолюбитель-Н від 12.04.2018 року недійсним.
Вивчивши матеріали позовної заяви суддею встановлено, що позовну заяву подано без дотримання вимог встановлених ст.ст.175, 177 ЦПК України, що є підставою для залишення такої позовної заяви без руху.
Відповідно до п.2 ч.3 ст. 185 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір в редакції від 01.01.2019 року судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України Про Державний бюджет України на 2019 рік від 23.11.2018 року №2629-VIII встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб визначений у сумі 1921 гривня.
Позивачем при зверненні до суду судовий збір не сплачено.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п.п.1.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п.п.1.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру та вимогу про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Відтак йому необхідно сплатити судовий збір 768 гривень 40 копійок за кожну з позовних вимог.
При цьому позивачем в позовній заяві не обґрунтовано свої вимоги матеріального та морального характеру, не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини. Позивачем не розмежовано який розмір моральної, а який розмір матеріальної шкоди він просить стягнути з відповідача ОСОБА_2
Крім того, з позовної заяви також не вбачається якими діями ОСОБА_3 порушено права позивача.
Позивачем не додано до позовної заяви попередній орієнтований розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, в порушення зазначених вимог позивачем подано лише одну копію позовної заяви з додатками.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного, приходжу до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху надавши позивачу строк на усунення викладених в ухвалі недоліків.
Також вважаю за необхідне роз'яснити позивачу, що заява про забезпечення позову подається у письмовій і формі і повинна відповідати вимогам ст.ст. 151, 152 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, судя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання дій незаконними,визнання протоколу зборів недійсним відшкодування моральної та матеріальної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків п'ять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.М. Стасюк
Суд | Нетішинський міський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2019 |
Оприлюднено | 22.01.2019 |
Номер документу | 79299383 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нетішинський міський суд Хмельницької області
Стасюк Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні