Справа № 640/1156/19
2/640/1307/19
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"21" січня 2019 р.
Суддя Київського районного суду м. Харкова Золотарьова Л.І., розглянувши цивільну справу № 640/1156/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
16.01.2019 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб укладений 16.09.2006 року між ним та відповідачем; просив розглядати справу у його відсутність.
Дослідивши заяву, вважаю, що її необхідно залишити без руху, з таких підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму ВСУ Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя від 21.12.2007 N 11, оскільки розгляд справи провадиться в межах заявлених вимог і на підставі поданих доказів, суди згідно зі ст. 119 ЦПК повинні вимагати від осіб, що подали заяву, повного викладення обставин, якими обґрунтовуються дані вимоги, й посилання на засоби їх доказування. До заяви додаються: свідоцтво про реєстрацію шлюбу, копії свідоцтв про народження дітей, а також усі необхідні документи відповідно до заявлених вимог. Якщо заява не відповідає вимогам закону, слід застосовувати правила ст. 121 ЦПК.
Таким чином, позивачу необхідно надати оригінал свідоцтва про шлюб, а не його копію.
Шлюб укладено з позивачем, тому останній має право в органах РАЦС за місцем проживання отримати повторно оригінал свідоцтва про шлюб. Відомостей щодо неможливості отримання оригіналу свідоцтва про шлюб матеріали справи не містять.
Також позивач зазначає в позові, що від сумісного проживання з позивачем мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, однак копії свідоцтва про народження дитини не надає, причини неможливості надання - не зазначив.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви в 10-ти денний строк з дня отримання Ухвали.
Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає..
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2019 |
Оприлюднено | 22.01.2019 |
Номер документу | 79306747 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Золотарьова Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні