Справа № 640/19434/17
н/п 2/640/203/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2019 року
Київський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого судді Нев'ядомського Д.В.
при секретарі Гончарові О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Київського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській , ОСОБА_3 реєстрації Харківської міської ради , третя особа: Харківська міська рада про визнання рішення установчих зборів недійсним, визнання протоколу загальних зборів та статуту недійсним, скасування державної реєстрації ОСББ ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1звернувся до Київського районного суду м.Харкова з позовом до ОСОБА_2 єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській , ОСОБА_3 реєстрації Харківської міської ради , третя особа: Харківська міська рада про визнання рішення установчих зборів недійсним, визнання протоколу загальних зборів та статуту недійсним, скасування державної реєстрації ОСББ та просив суд:
-Визнати недійсним рішення зборів співвласників багатоквартирного будинку № 11/13 по вул. Пушкінській в місті Харків, оформлене Протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку від 25 квітня 2016 року.
-Визнати недійсним Статут Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській , ідентифікаційний код юридичної особи 40657514, в цілому.
-Визнати недійсною державну реєстрацію юридичної особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській , ідентифікаційний код юридичної особи 40657514, проведену 14.07.2016 року, номер запису 1 480 102 0000 070185.
-Скасувати реєстрацію юридичної особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській , ідентифікаційний код юридичної особи 40657514, проведену 14.07.2016року номер запису 1 480 102 0000 070185.
В обґрунтування позову зазначив, що він є співвласником квартири АДРЕСА_1. Разом з позивачем співвласниками на праві приватної спільної власності квартири є його донька ОСОБА_4 (дівоче ім'я ОСОБА_1) ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та мати ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2
У серпні 2016 року позивач дізнався, що 25.04.2016р. в будинку було проведено установчі збори співвласників багатоквартирного будинку, прийняте рішення про створення ОСББ Будинок на Пушкінській та затверджено Статут ОСББ Будинок на Пушкінській дані рішення оформлені Протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку від 25.04.2016р.. На підставі вказаних вище дій 14.07.2016р. було зареєстровано ОСББ Будинок на Пушкінській .Проте, до серпня місяця позивач не знав, про утворення об'єднання, він не отримав, передбачене законодавством України, повідомлення про час та місце проведення установчих зборів ОСББ Будинок на Пушкінській . Йому не було вручено під розписку особисто повідомлення, донька розписалася за отримання повідомлення, яке було адресовано позивачу . Крім цього позивачу також не було направлено ініціативною групою рекомендованого листа. Таким чином право, як співвласника було грубо порушено, він не зміг прийняти участь у голосуванні по питанням порядку денного.
Окрім того, як вбачається із складеного Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку від 25 квітня 2016р. за підрахунками голосування за створення ОСББ Будинок на Пушкінській та по всім іншим питанням порядку денного проголосувало 61 співвласник загальна площа квартир та нежитлових приміщень, яких становить 3788,7 кв.м., що є 57% від загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень в даному будинку. Даний відсоток є недостатнім для прийняття рішення щодо створення Об'єднання, оскільки п. 6 ст. 10 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку закріплено, що по всім питанням рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, крім рішень з питань, зазначених у пунктах 2 і 3 частини другої цієї статті.
Оскільки у порядку денному не було питання про визначення управителя чи його відкликання, чи обрання уповноваженої особи для укладання договору з управителем або внесення змін до нього (п. 2,3 ч. 2 ст. 10 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку ) то необхідна кількість голосів для прийняття рішення про створення ОСББ складе 75% а не 51%.
Таким чином позивач вважає, що при оформлені Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку від 25 квітня 2016р. було порушено норми статей:
ст. 6 ЗУ Про ОСББ , а саме неправильно визначена назва Протоколу, оскільки для реєстрації Об'єднання передбачено складання Протоколу установчих зборів ;
ст. 10 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку оскільки саме на неї іде посилання в ЗУ Про ОСББ , але ініціативною групою ця стаття була проігнорована, було неправильно визначені відсотки необхідні для прийняття рішення, не було правильно повідомлено співвласників, ані про час письмового опитування, ані про прийняте рішення.
При оформлені листків письмового опитування є посилання на протокол установчих зборів ОСББ Будинок на Пушкінській проведених 25 квітня 2016року, але такий окремий протокол не складався, а складався Протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку .
У рішенні закріпленому Протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку від 25 квітня 2016р., складений ініціативною групою будинку № 11/13 по вул. Пушкінській в місті Харків, на підставі, якого і зареєстрували ОСББ Будинок на Пушкінській , не містяться обов'язкові відомості, які мають міститися згідно із вимогами ЗУ Про ОСББ - не має даних про частку житлового чи нежитлового приміщення у даному будинку належних кожному співвласнику з розрахуванням, як для осіб, що володіють квартирою на праві спільної часткової власності так і для осіб які володіють квартирою на праві спільної сумісної власності. У зв'язку з цим у загальному підрахуванні голосів стосовно порядку денного, були допущені грубі порушення у відсотковому підрахуванні голосів. Тобто рахувалися голоси співвласників будинку не пропорційно належної їм на праві власності частки у загальній площі квартири (ст. 6 ЗУ Про ОСББ ), а просто враховувалася вся площа квартири в деяких випадках площа квартири враховувалася двічі чи тричі. Це порушення призвело до не правильного підрахунку голосів, як по ст. 6 ЗУ Про ОСББ , так і по ст. 10 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку .
Тож порядок створення ОСББ, як юридичної особи має відповідати вимогам ЗУ Про ОСББ , а рішення про створення Об'єднання, оформлене протоколом установчих зборів, має бути оформлене з дотриманням вимог законодавства. Але державний реєстратор при вчиненні реєстраційних дій не перевірив надані ініціативною групою будинку № 11/13 по вул. Пушкінській в місті Харків документи і в супереч вимогам чинного законодавства зареєстрував ОСББ Будинок на Пушкінській . Державного реєстратора не зупинило навіть посилання в листах письмового опитування співвласників на те, що деякі квартири є у спільній частковій власності, а довіреності на голосування від інших співвласників не надаються.
Перелічені порушення при створенні ОСББ Будинок на Пушкінській є такими, що не можуть бути усунені, а тому установчі документи цього Об'єднання підлягають визнанню недійсними у повному обсязі. Визнання недійсними установчих документів юридичної особи має своїм правовим наслідком скасування державної реєстрації юридичної особи, що і стало підставою для звернення до суду за захистом своїх прав.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовну заяву , просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській в судовому засіданні проти позовних вимог заперечувала , вважала його необґрунтованим та таким , що не підлягає задоволенню, оскільки 11.04.2016 року ОСОБА_4 отримала повідомлення ініціативної групи про проведення 25.04.2016 року о 19:00 годин за адресою м .Харків, вул. Пушкінська, біля під'їзду № 5 буд. 11/13 установчих зборів, про що надала відповідну розписку, квартира позивача була у спільній сумісній власності на момент створення ОСББ, у спільній частковій власності квартира позивача з 22.06.2016 року , а тому вимоги ст. 6 ЗУ Про ОСББ були виконані. Окрім того, згідно загальних підсумків голосування до протоколу установчих зборів від 25.04.2016 року щодо створення ОСББ у багатоквартирному будинку №11/13 по вул. Пушкінська міста Харкова, співвласники прийняли рішення створити Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській . За дане рішення проголосувало 3 788,70 м2, що становить 57,83% від загальної кількості голосів всіх співвласників. Відповідно до абз.9 ст.6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку рішення вважається прийнятим, якшо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. Твердження позивача щодо застосування норм ЗУ №417-VIII при вирішенні питання про створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку необхідно, а саме набрання більше 75% голосів усіх співвласників, є невірним та таким що протирічить діючому законодавству України , а тому слід відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_3 реєстрації Харківської міської ради в судове засідання не з явився, повідомлений своєчасно та належним чином про дату та час судового засідання, але на засіданні 08.08.2018 року зазначив, що реєстрація була проведена державним реєстратором Харківської районної державної реєстрації Харківської області, тому поклався на розсуд суду при прийнятті рішення.
Третя особа: Харківська міська рада в судове засідання не з явилась , повідомлена своєчасно та належним чином про дату та час судового засідання, на адресу суду надала заяву в порядку ст..44 ЦПК України , в якій зазначила, що відповідно до інформації ОСОБА_3 житлового господарства від 10.01.2018 року ОСОБА_3 та його представники не приймали участь на загальних зборах співвласників богатоквартиного будинку № 11/13 по вул.. Пушкінській в м.Харкові. У раз встановлення фактів порушення законодавства під час проведення реєстрації ОСББ Будинок на Пушкінській позов підлягає задоволенню та просив суд прийняти законне та обґрунтоване рішення на підставі наявних у справі матеріалів,яке не буде порушувати права третіх осіб, справи розглянути без участі представника Харківської міської ради.
Відповідно до підпункту 9 пункту 1 розділу XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України , викладеного в новій редакціїЗаконом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017р. №2147-VIII , що набрав чинності з 15.12.2017р. (даліЦПК України ) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, свідка, вивчивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити за наступних підстав.
Відповідно до ст.13 ЦПК України , суд розглядає справу в межах позовних вимог та на підставі доказів, наданих сторонами.
Згідно ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Судом встановлено , щоправо власності виникло у позивача на підставі Свідоцтва про право власності на житло від 06.05.1998 року , яким орган приватизації житлового фонду засвідчив, що квартира АДРЕСА_2 належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_7 ( батько позивача ), ОСОБА_8 ( мати позивача ), ОСОБА_9 (донька позивача ) та позивачу .
Згідно Інформаційної довідки № 111974465 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно з 22.06.2016 року ОСОБА_6 та ОСОБА_1 володіють по 1/8 частки квартири АДРЕСА_3 кожен, на підставі свідоцтва про право на спадщину реєстр № 2270, яке видано 22.06.2016 року, після смерті ОСОБА_7.
Виходячи з положень статті 385 Цивільного кодексу України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати обєднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків) . Таке обєднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту. Об'єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.
Особливості державної реєстрації Обєднання співвласників багатоквартирного будинку регулюється Законом України № 2866-ІІІ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Згідно з преамбулою цього Закону , цей Закон визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі Об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. (ст.1 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку )
В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об'єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об'єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об'єднання (ч.3ст. 4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ).
Створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та скликання і проведення установчих зборів об'єднання урегульовано статтею 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , відповідно до ч. ч. 1-3 якої об'єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.
Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників.
Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти", встановленої частиною дев'ятою цієї статті, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважається неприйнятим.
Письмове опитування під час установчих зборів об'єднання проводиться в порядку, передбаченому Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" .
Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення установчих зборів, і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти").
Як вбачається з довідки комунального підприємства Жилкомсервіс від 05.10.2018 року стосовно надання технічних характеристик житлового будинку по вул. Пушкінський №11/13 повідомляє , що інформація наявна в розпорядженні підприємства наступна: Кількість житлових приміщень(квартир) - 86 од.; Площа житлових приміщень (квартир) - 4521,94 м 2 ; Кількість нежитлових приміщень де є в наявності Договори на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 9 од.; Площа нежитлових приміщень де є в наявності Договори на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 1841,9м 2 ; Загальна площа нежитлових приміщень - 2452,6м 2 . Загальна площа нежитлових приміщень та житлових приміщень(квартир) - 6974,54м 2 .
Проте, Загальна площа нежитлових приміщень та житлових приміщень(квартир) - 6974,54м 2 не може бути врахована як вірна , оскільки зазначена площа вказана з урахуванням нежитлових приміщень які належать всім співвласникам, це сміттекамери, горища,підвали,які належать всім співвласникам та на які не оформлені права власності.
Житловий будинок по вул. Пушкінська, 11/13, має загальну площу, що перебуває власності співвласників, та пропорційно до якої останні голосують на установчих зборах, 6 551,00 м2, що дорівнює 100% голосів всіх співвласників, саме ця площа вважається вірною, оскільки вона була зазначена на підставі правовстановлюючих документів всіх співвласників , відповідач зверталась до ЦНАП, щоб отримати інформацію довідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно .
Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
При цьому, згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку якщо квартира або нежитлове приміщення належить більш як одному співвласникові, реалізація прав та виконання обов'язків співвласниками квартири або нежитлового приміщення, включаючи участь в управління багатоквартирним будинком, здійснюється в порядку, передбаченому законодавством для реалізації права спільної власності.
Поняття і види права спільної власності встановлені ЦК України .
Так, статтею 355 ЦК України визначено, що майно, яке перебуває у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.
Відповідно до ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.
Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю.
Згідно зі ст. 369 ЦК України співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.
У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається, що він вчинений за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.
Співвласники можуть уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном.
При спільній частковій власності співвласники квартири можуть домовитися між собою про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю.
Ухвалою Київського районного суду м.Харкова від 30.01.2018 року було витребувано з Комунального підприємства Харківське міське бюро технічної інвентаризації належним чином оформлену інформацію про власників вказаних нижче квартир: АДРЕСА_4, 18, 31, 64, 67, 69, 84, 85, 89.
Як вбачається з витребуваної інформації, в вищезазначених квартирах співвласники володіють квартирою на праві спільної сумісної власності.
Окрім того , 11.04.2016 року ОСОБА_4 отримала повідомлення ініціативної групи про проведення 25.04.2016 року о 19:00 годин за адресою м.Харків, вул. Пушкінська, біля під'їзду № 5 буд. 11/13 установчих зборів, про що надала відповідну розписку.
ОСОБА_4, яка є донькою позивача була повідомлена про проведення установчих зборів у визначений діючим законодавством України строк та порядок.
На виконання ухвали від 30 січня 2018 року Голова правління ОСББ Будинок на Пушкінський ОСОБА_10 надала копії повідомлень співвласників про проведення установчих зборів та список №799 згрупованих поштових відправлень листів рекомендованих поданих в Харків -57, з яких вбачається, що ОСОБА_9 та ОСОБА_6 підтвердили отримання повідомлення ініціативної групи співвласників. За позивача розписалась ОСОБА_9.
Згідно інформації з Свідоцтва про право власності від 06.05.1998 року, ОСОБА_11, ОСОБА_6, ОСОБА_1, ОСОБА_9 володіють на підставі права спільної сумісної власності квартирою №30 по вул. Пушкінській, буд. 11/13 м. Харкова, загальною площею 50,9 м2, що становить 0,78% від загальної кількості голосів всіх співвласників.
Право власності позивача на частку у квартирі квартири АДРЕСА_3 виникло 22.06.2016 року, тобто після дати повідомлення та проведення установчих зборів, а саме 25.04.2016 року.
Таким чином, вважається, що ОСОБА_6, проголосувавши на момент проведення установчих зборів за створення ОСББ, проголосувала за згодою всіх співвласників за дане рішення. Тому при підрахунку голосів і враховувалась вся площа квартири №30, а саме 50,9 кв.м., аналогічний підрахунок був зроблений інших співвласників, які голосували та ставили підпис, тобто висловлювали волевиявлення своє та членів своєї сім ї , а, отже, спільне з співвласниками відповідної квартири рішення, що не суперечить ст.369 ЦК України.
Як вбачається з листа від 15 квітня 2016 року від ОСОБА_3 житлового господарства , ОСОБА_3 підтримує ініативу співвласників багатоквартирного будинку у напрямку створення ОСББ.
25 квітня 2016 року було проведено установчі збори співвласників багатоквартирного будинку розташованого за адресою: м.Харків вул.вул. Пушкінська, буд. 11/13 , які оформлено Протоколом від 25 квітня 2016 року зборів співвласників багатоквартирного будинку , копія якого міститься в матеріалах справи.
Необхідно також звернути увагу на те, що діючим законодавством України не зизначено типової форми протоколу саме установчих зборів, якої обов'язково необхідно дотримуватись при його складанні.
Однак існує форма протоколу зборів співвласників, затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015 № 203, яка в основному призначена для застосування у будинках де функції управління передані управителю без створення ОСББ (ст. 9, 10 ЗУ №417-VIII).
При створенні Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській ініціативна група була вимушена використати типову форму протоколу, затверджену Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України від 25.08.2015 № 203, аби уникнути формальної причини для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, а саме невідповідність форми протоколу.
З цих причин протокол установчих зборів ОСББ Будинок на Пушкінській від 15.04.2016 року має назву Протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 11/13 . Але назва документу не змінює фактично його зміст та цілі і його складання, а саме створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, оскільки установчі збори - збори, які скликаються для створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та проводяться лише один раз за існування цього об'єднання. Порядок проведення установчих зборів визначено у Законі України Про об'єднання співвласників 'агатоквартирного будинку .
Виходячи зі змісту протоколу від 25 квітня 2016року : Загальна кількість співвласників - 139 осіб. Загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку - 6551 кв.м. У зборах взяли участь особисто та через представників - 6 осіб, яким належить 305,1 кв.м. загальної площі. У письмовому опитуванні взяли участь особисто та через представників 55 осіб, яким належить 3483,6 кв. м. загальної площі. За підсумками голосування за - 61 співвласник, загальна площа квартир та нежитлових приміщень становить 3788 , 7 кв.м., окрім того в матеріалах справи міститься додаток до протоколу установчих зборів Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дом на Пушкінській" проведених 25 квітня 2016 року.
Згідно загальних підсумків голосування до протоколу установчих зборів від 25.04.2016 року щодо створення ОСББ у багатоквартирному будинку №11/13 по вул. Пушкінська міста Харкова, співвласники прийняли рішення створити Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській . За дане рішення проголосувало 3 788,70 м2, що становить 57,83% від загальної кількості голосів всіх співвласників.
В судовому засіданні був допитаний свідкок з боку позивача.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила , що домовленості між співвласниками квартири АДРЕСА_5 на зборах не було, довіреності від інших співвласників не було, просили тільки роспитатись, повідомити позивача не просили.
Відповідно дост. 6 ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , рішення про створення об'єднання вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення установчих зборів, і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ( за чи проти ).
Відповідно до ч. ч. 14, 15 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації.
Установчі документи об'єднання підписує голова установчих зборів або інша уповноважена зборами особа.
Відповідно до пп. 5,7 ч.1 ст.28 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , підставами для відмови у державній реєстрації є: порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи; документи юридичної особи суперечать вимогамКонституціїта законів України.
Згідно з ч.1 ст.10 Закону України Про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
14 липня 2016 року Обєднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань , копія якого міститься в матеріалах справи, а також зареєстровано Статут вказаного Обєднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській 29 червня 2016 року.
Як зазначено вище, згідно ч.ч. 10-12ст.6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів за або проти , встановленої частиною дев'ятою цієї статті, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Письмове опитування під час установчих зборів об'єднання проводиться в порядку, передбаченомуЗаконом України Проособливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , частиною 1 статті 4якого визначено суб'єктний склад права власності у багатоквартирному будинку, а саме: власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава.
Відповідно до ч. ч. 14, 15ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його реєстрації.
Згідно статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Статус документів та відомостей, внесених до єдиного державного реєстру - якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до даного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Стаття 25 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлює порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій. Зокрема, державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації та має певний порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, а саме: перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів; перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.
Стаття 28 вищезазначеного Закону зазначає підстави для відмови у державній реєстрації: документи подано особою, яка не має на це повноважень; документи суперечать вимогам Конституції та законів України; документи суперечать статуту громадського формування; порушено встановлений законом порядок створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи.
Як вбачається з виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСББ Будинок на Пушкінській пройшло державну реєстрацію, де перевірялись усі документи законності створення цієї юридичної особи, включаючи результати голосування, державна реєстрація була проведена з дотриманням вимог чинного законодавства, внесені відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно ч.ч.1, 4ст.4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Згідно ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, обєктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Згідно ст. 81 ЦПК України , кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України , кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи наведене, те, що позивачем не доведено порушення його прав, рішення про створення ОСББ прийнято з дотриманням положень Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог про визнання рішення установчих зборів недійсним, визнання протоколу загальних зборів та статуту недійсним, скасування державної реєстрації ОСББ.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд в силу ст.141 ЦПК України , враховує, що позивач звільнений від сплати судового збору, а тому судові витрати слід віднести за рахунок держави.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 7, 10, 76, 141, 244-245, 259 ЦПК України,-
В и р і ш и В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок на Пушкінській , ОСОБА_3 реєстрації Харківської міської ради , третя особа: Харківська міська рада про визнання рішення установчих зборів недійсним, визнання протоколу загальних зборів та статуту недійсним, скасування державної реєстрації ОСББ - відмовити у повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його оголошення та в порядку ст. 354 ЦПК України.
Повний текст виготовлений 22.01.2019 року.
Суддя: Д.В.Нев"ядомський
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2019 |
Оприлюднено | 24.01.2019 |
Номер документу | 79359740 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Нев'ядомський Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні