ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26А
УХВАЛА
"25" січня 2019 р. м. Рівне Справа № 918/533/18
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В., при секретарі судового засідання Коваль С.М., розглянувши в матеріалах справи
за позовом Керівника Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Плосківської сільської ради Дубенського району Рівненської області, Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області
до Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Лесі Українки
про стягнення збитків в сумі 264 176 грн. 27 коп.
заяву Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Лесі Українки (35651, Рівненська обл., Дубенського району, с. Плоска, вул. Л. Українки, 129, код ЄДРПОУ 30717807) № 04/01 від 15.01.2019 року про розстрочення виконання рішення господарського суду від 05.12.2018 року
За участю представників сторін:
від позивача: Кондратюк А.В.;
від відповідача: Калістратов С.Є..
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Рівненської області від 05.12.2018 року у справі № 918/533/18 позов керівника Дубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Плосківської сільської ради Дубенського району Рівненської області, Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області задоволено, стягнуто з Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Лесі Українки на користь Плосківської сільської ради Дубенського району Рівненської області 264 176 (двісті шістдесят чотири тисячі сто сімдесят шість) грн. 27 коп. збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок, на території Плосківської сільської ради, без правовстановлюючих документів та стягнуто з Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Лесі Українки на користь прокуратури Рівненської області 3 962 (три тисячі дев'ятсот шістдесят дві) грн. 64 коп. витрат по сплаті судового збору.
На виконання рішення Господарського суду Рівненської області від 05.12.2018 року видано накази про примусове виконання рішення № 918/533/18 від 08.01.2019 року.
16.01.2019 року до Господарського суду Рівненської області від Відповідача - Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Лесі Українки надійшла заява № 04/01 від 15.01.2019 року, відповідно до якої останній просить суд розстрочити виконання рішення Господарського суду Рівненської області від 05.12.2018 року у справі № 918/533/18 року та затвердити графік виконання судового рішення з лютого 2019 року по серпень 2019 рік рівними частинами по 35 000,00 грн. в місяць та вересень 2019 р. - 19 176,27 грн..
В обгрунтування поданої заяви про розстрочення виконання рішення Відповідач посилається на те, що рішенням господарського суду Рівненської області від 05 грудня 2018 року позов керівника Дубенської місцевої прокуратури задоволено, та вирішено стягнути з СВК імені Лесі Українки 264 176 (двісті шістдесят чотири тисячі сімдесят шість) грн. 27 коп. збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів, та 3 962 (три тисячі дев'ятсот шістдесят дві гривні) грн. 64 коп. витрат по сплаті судового збору.
СВК імені Лесі Українки робить все можливе для погашення заборгованості перед Плосківською сільською радою, у зв'язку із чим повідомляє суд, що має намір повністю та добровільно погасити борг шляхом перерахування сум на казначейський рахунок Плосківської сільської ради. Однак, станом на момент подання даної заяви існує декілька суб'єктивних причин, які істотно ускладнюють виконання рішення. Зокрема, серед таких причин є виплата орендної плати фізичним особам, пайовикам, які передали свої земельні ділянки в оренду СВК імені Лесі Українки. Сума платежів, що належить до сплати фізичним особам разом з податками становить майже 2 000 000 (два мільйони) гривень 00 коп..
Крім того, підприємство займається розвитком молочного скотарства - провідної галузі тваринництва, головним завданням якої є забезпечення населення молоком та молочними продуктами. Перед скотарством України поставлені завдання, які потребують корінної перебудови галузі, виведення її зі складного кризового стану з метою збільшення виробництва цінних продуктів харчування для населення та сировини для промисловості. Враховуючи той факт, що молочне скотарство в Україні є дотаційним, а перерахування дотацій в 2018 ті 2019 роках залишає бажати кращого, одномоментна сплата такого розміру орендної плати (відшкодування збитків) буде для підприємства неабияким навантаженням, що в свою чергу може потягнути за собою скорочення робочих місць, та як наслідок, припинення будь яких подальших відрахувань в бюджет сільської ради.
При винесенні рішення за даною заявою просить суд врахувати також той факт, що основним джерелом надходження грошових коштів на рахунки підприємства є сплата покупцями вартості поставленого молока. Враховуючи той факт, що на зимово-весняний період припадає спад надоїв молока, відповідно, надходження від його реалізації суттєво зменшуються, та обігових коштів підприємства може не вистачити для сплати суми, заявленої у позовних вимогах.
Крім того, у квітні 2018 року змінився склад засновників СВК імені Л.Українки. Фактично, позовні вимоги, що були предметом розгляду справи № 918/533/18 стосуються попереднього власника кооперативу. На даний час підприємство є сумлінним платником податків. СВК імені Л.Українки здійснює постійні відрахування в бюджет сільської ради. Окрім того, наш кооператив являється основним роботодавцем на території сільської ради. На фермах та господарських дворах, а також машинно-тракторних парках працюють в основному жителі, які проживають на території Плосківської сільської ради.
Таким чином, Відповідач, зважаючи на особливий вид його діяльності, відсутність вини останнього у ситуації, що склалась, наявність особливих обставин, що існують поза волею Відповідача та унеможливлюють виконання рішення у стислі строки, на добровільність наміру щодо погашення заборгованості, виходячи з принципів співмірності і пропорційності з метою забезпечення балансу прав і законних прав як боржника, так і стягувача, просить на підставі ст.ст. 42, 331 ГПК України розстрочити виконання рішення Господарського суду Рівненської області від 05 грудня 2018 року та затвердити такий графік виконання судового рішення:
- Лютий 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Березень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Квітень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Травень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Червень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
-Липень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
-Серпень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
-Вересень 2019 року - 19 176,27 (дев'ятнадцять тисяч сто сімдесят шість
гривень) 27 коп..
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 17.01.2019р. розгляд вищевказаної заяви призначено в судовому засіданні 25.01.2019р. з повідомленням учасників справи.
В судовому засіданні 25.01.19р. представник Позивача не заперечував проти задоволення заяви про розстрочення виконання рішення Господарського суду Рівненської області від 05.12.2018 року.
Представник Відповідача в судовому засіданні 25.01.19р. підтримав заяву про розстрочення виконання рішення Господарського суду Рівненської області від 05.12.2018 року.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, заслухавши представників Позивача та Відповідача, оцінивши подані суду докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви про розстрочку виконання рішення суду.
При цьому суд зазначає, що підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. Вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, слід враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відповідно до ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
За приписом ст.18 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Разом з тим, згідно ст. 326 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Згідно із ст. 331 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Так, статею 239 ГПК України визначено, що суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочення або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
Відповідно до ч.ч. 3, 4, 5 ст. 331 ГПК України підставою для розстрочення виконання рішення є обставини, які істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) стосовно фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, її матеріальний стан; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо. При цьому, розстрочення та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.
Судом проаналізовано економічну ситуацію в країні, яка безпосередньо впливає на фінансову активність та спроможність суб'єктів господарювання в цілому та боржника зокрема, у тому числі на можливість виконання ним судового рішення.
Негативна економічна ситуація в країні не тільки впливає на зниження фінансових показників у цілому, а й на результати господарської діяльності як позивача так і відповідача.
Суд, прийнявши до уваги принцип пропорційності, тобто встановлення справедливого балансу між інтересами суспільства в цілому та вимогою захисту основних прав стягувача і можливістю тимчасового обмеження його права на законне сподівання отримати заборгованість, вважає, що наведені боржником обставини є такими, що істотно ускладнюють негайне виконання рішення про стягнення грошових коштів на користь стягувача.
Відповідно до п. 5. ст. 331 ГПК України, розстрочення та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.
Розстрочка виконання рішення надається за наявності єдиного критерію - настання обставин, які ускладнюють або унеможливлюють виконання рішення. Розстрочення передбачає поступове часткове виконання рішення суду.
Зібрані у справі докази вказують на те, що боржник має намір виконувати рішення суду в добровільному порядку, відтак суд приймаючи до уваги можливий строк розстрочки встановлений ст. 331 ГПК України, враховуючи матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи дійшов висновку про задоволення заяви та розстрочення виконання рішення Господарського суду Рівненської області від 05.12.18р. у справі № 918/533/18 згідно графіку виконання судового рішення:
- Лютий 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Березень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Квітень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Травень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Червень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
-Липень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
-Серпень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
-Вересень 2019 року - 19 176,27 (дев'ятнадцять тисяч сто сімдесят шість гривень) 27 коп..
Керуючись статтями 232-235, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Лесі Українки (35651, Рівненська обл., Дубенського району, с. Плоска, вул. Л. Українки, 129, код ЄДРПОУ 30717807) № 04/01 від 15.01.2019 року про розстрочення виконання рішення господарського суду від 05.12.2018 року задоволити.
2. Розстрочити виконання рішення Господарського суду Рівненської області від 05.12.18р. у справі № 918/533/18 згідно графіку виконання судового рішення:
- Лютий 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Березень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Квітень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Травень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
- Червень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
-Липень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
-Серпень 2019 року - 35 000 (тридцять п'ять тисяч гривень) 00 коп.;
-Вересень 2019 року - 19 176,27 (дев'ятнадцять тисяч сто сімдесят шість гривень) 27 коп...
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду, через місцевий суд, що її постановив, протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено та підписано 25 січня 2019 року.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Марач В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2019 |
Оприлюднено | 25.01.2019 |
Номер документу | 79397628 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Марач В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні