ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
24 січня 2019 року справа № 925/91/19
Суддя господарського суду Черкаської області Спаських Н.М., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Чемпіон" (м. Київ) до товариства з обмеженою відповідальністю "Базіс Бус" (с. Думанці, Черкаський район, Черкаська область) про стягнення 152 544,07 грн.
визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду і
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про стягнення з відповідача 152 544,07 грн., з яких 114604,41 грн. основного боргу за товар (запасні частини), 8819,56 грн. інфляційних, 17 659,66 грн. пені, 11460,44 грн. штрафу на підставі договору поставки № СЧ-14 від 05.05.2015 укладеного між сторонами.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення чи відмови у прийнятті немає. Розгляд справи слід проводити за правилами загального позовного провадження із призначенням підготовчого засідання, оскільки клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суду не подано.
22.01.2019 судом зареєстровано заяву позивача про забезпечення позову від 18.01.2019, в якій просить суд вжити заходи забезпечення позову, а саме накласти арешт на грошові кошти, належні відповідачу ТОВ "Базіс Бус" в розмірі, що відповідає розміру позовних вимог, а саме 152 544,07 грн., що є на рахунках відповідача. Зустрічне забезпечення позивач пропонує у вигляді внесення визначеної судом суми на депозитний рахунок суду.
Заява вмотивована, зокрема, тим, що відповідач ухиляється від виконання обов'язків, взятих на себе згідно умов договору щодо оплати послуг, що порушує баланс інтересів сторін, внаслідок чого відповідач отримує безпідставну перевагу в договірних відносинах, а на позивача покладається надмірний і необґрунтований тягар у вигляді тривалого неодержання грошових коштів, на які він праовмірно очікує, проте не може розпорядитись.
Відповідно до ст. 136 ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Ч. 1 ст. 137 ГПК України встановлено, що позов, зокрема, забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Відповідно до ч.ч. 1, 6 ст. 140 ГПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
Забезпечення позову є правом суду, який розглядає спір. Заходи забезпечення позову застосовуються судом, виходячи з обставин справи, змісту заявлених позовних вимог.
Як вбачається із заяви позивача про забезпечення позову, остання не містить обґрунтованих доводів щодо реальних, існуючих та підтверджених доказами обставин, які вказують на вжиття відповідачем заходів, що можуть свідчити про намір ухилитися від виконання судового рішення, у випадку задоволення позову судом. Відсутність у позивача відповідей на його претензії з боку відповідача не є такими безперечними доказами, оскільки утримання від відповіді саме по собі ще не розкриває дійсні мотиви такого утримання.
Позивач вказує на те, що у нього є підстави вважати, що борг відповідачем не буде повернуто в зв'язку із зняттям боржником коштів зі своїх рахунків, про що суду не надано доказів.
Позивач вказує на побоювання, що відповідач перебуває у поганому фінансовому стані, що ставить під сумнів можливість виконання судового рішення, якщо позов буде задоволено, а також вказує на значну суму позовних вимог. Однак заява не має додатків з будь-яким документальним обґрунтуванням наявності фактичних обставин та дій відповідача, які свідчать про загрозу невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.
Однак всі ці доводи є лише припущеннями позивача, не підтверджені доказами намагання відповідача вчини дії, спрямовані на умисне уникнення від виконання зобов'язань перед позивачем і майбутнього судового рішення, якщо позов буде задоволено.
Судове рішення не може базуватися на припущеннях, а тому підстав для задоволення заяви позивача про забезпечення позову немає, що не перешкоджає позивачу у повторному зверненні до суду із аналогічною заявою.
Судові витрати за подання заяви про забезпечення позову покладаються на позивача.
Керуючись ст. 136,137, 176, 234, 235 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. У задоволенні заяви від 18.01.2019 про забезпечення позову відмовити повністю.
3. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
4. Підготовче засідання призначити на 11:30 год. 14 лютого 2019.
5. Підготовче засідання провести в приміщенні господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, тел. канцелярії суду (0472) 31-21-49.
6. Строк для подання відзиву на позов зі всіма письмовими та електронними доказами, висновками експертів, заявами свідків, що підтверджують заперечення проти позову, в порядку ст. 165, 178 ГПК України відповідачу встановити до 14 лютого 2019.
У цей же строк відповідач має право надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів.
Відповідач, в цей же строк надайте суду заперечення проти належності відповідача та визначеної юрисдикції (підсудності) спору (за наявності).
Відповідач, в цей же строк надайте заперечення на заяву позивача про забезпечення позовної заяви (за наявності) з доказами на її спростування чи з доказами врегулювання спору.
7. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
8. Роз'яснити сторонам, що в силу положень п. 2 ч. 2 ст. 202 ГПК України неявка в судове засідання учасника справи без повідомлення про причини неявки не є підставою для відкладення підготовчого засідання.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами у справі.
9. Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 4 ст. 202, п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з'явився у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає вирішенню спору.
10. Повідомити сторони про призначення підготовчого засідання у справі. Викликати в судове засідання повноважних представників сторін.
11. Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку ч. 1 ст. 182, ч. 5 ст. 242 ГПК України.
12. Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Спаських Н.М.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2019 |
Оприлюднено | 28.01.2019 |
Номер документу | 79397812 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Спаських Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні