Ухвала
від 25.01.2019 по справі 526/1207/16-к
ГАДЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 526/1207/16-к

Провадження № 1-кс/526/78/2019

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 січня 2019 року слідчийсуддя Гадяцькогорайонного судуПолтавської області ОСОБА_1 ,з участюсекретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчогоСВГадяцького ВПГУНП вПолтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в рамках кримінального провадження № 12016170130000515,

в с т а н о в и в:

слідчий СВ Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Гадяцького відділу Миргородської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, посилаючись на те, що ним проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12016170130000515 від 06.06.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.

У клопотанні слідчий зазначає, що 06.06.2016 в с. Островерхівка Гадяцького району Полтавської області, на території ІНФОРМАЦІЯ_1 колишнього КСП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", під час проведення ремонтних робіт водонапірного механізму свердловини місцевими жителями, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , під час падіння на нього зі стріли вантажного автомобіля "МАЗ" 5334 автокран д.н.з. НОМЕР_1 металевого лому, отримав тілесні ушкодження у вигляді: відкритої черепно-мозкової травми; скалково-вдавленого перелому кісток черепа зліва; масивних крововиливів в речовину головного мозку в скроневій долі лівої півкулі місцями з деструкцією речовини, які згідно висновку судово-медичної експертизи № 705-а від 13.08.2016 кваліфікуються, як тяжкі тілесні ушкодження за критерієм небезпеки для життя, та які 09.06.2016 спричинили смерть потерпілого.

У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 , який закріплений 11.01.2016 за автомобілем «МАЗ 5334», д.н.з. НОМЕР_1 , синього кольору, автокран вантажний, що перебуває у власності ПП « ОСОБА_7 », директором якого є ОСОБА_8 , проводив 06.06.2016 маніпуляційні роботи, у ході яких лом зірвався і впав на ОСОБА_5 з подальшим травмуванням останнього.

Згідно вказівок прокурора Гадяцького відділу Миргородської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , необхідно у встановленому порядку отримати тимчасовий доступ до оригіналів документів з обліку робочого часу ПП « ОСОБА_7 », документів щодо проведення інструктажів з охорони праці, договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність ОСОБА_6 , колективного договору та Правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства, наказів керівника про роботу ОСОБА_6 від 04 та 05 червня 2016 року, наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_6 за вчинення дисциплінарного проступку.

Вищевказані документи необхідні для вилучення з подальшим оглядом і приєднанням до провадження в якості речових доказів.

Посилаючись на тяжкість злочину і неможливість отримати вищевказані документи в інший спосіб, слідчий СВ ГадяцькогоВП ГУНПв Полтавськійобласті звернувсядо слідчогосудді зклопотанням протимчасовий доступдо документів,що перебуваютьу володінні ПП« ОСОБА_7 » юридична адреса: АДРЕСА_1 , керівником якого є ОСОБА_8 , в якому також просив встановити строк дії ухвали до 21 лютого 2019 року включно.

Слідчий СВ Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, направив заяву, в якій просив розглянути клопотання без його участі, оскільки він не може прибути до суду, у зв`язку з невідкладними службовими завданнями.

Представник ПП « ОСОБА_9 » у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином.

Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Пунктом 4 частини 1 ст. 162 КПК України також передбачено, що конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відноситься до охоронюваної законом таємниці.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України - слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, а саме що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі, або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

06 червня 2016 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12016170130000515 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України, що підтверджується витягом з ЄРДР.

Враховуючи,що вищевказанідокументи перебуваютьу володінніПП « ОСОБА_9 » мають суттєве значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, а також слідчим доведено можливість використання цих документів, як доказів, з метою розкриття злочину, тому дане клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 159 - 166 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

Надати слідчомуСВ ГадяцькогоВП ГУНП вПолтавській області ОСОБА_3 тимчасовийдоступ до документів з подальшим їх вилученням, а саме: документів з обліку робочого часу ПП « ОСОБА_7 », документів щодо проведення інструктажів з охорони праці, договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність ОСОБА_6 , колективного договору та Правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства, наказів керівника про роботу ОСОБА_6 від 04 та 05 червня 2016 року, наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_6 за вчинення дисциплінарного проступку, що перебувають у володінні ПП « ОСОБА_7 », юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали до 21 лютого 2019 року включно.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГадяцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.01.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79415363
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —526/1207/16-к

Ухвала від 25.01.2019

Кримінальне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Тищенко Л. І.

Ухвала від 10.06.2016

Кримінальне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Тищенко Л. І.

Ухвала від 07.06.2016

Кримінальне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Тищенко Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні