У Х В А Л А
Справа № 755/18817/17
м. Київ
09.01.2019 Дніпровський районний суд м. Києва в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , секретаря судових засідань ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в приміщенні суду в м. Києві в підготовчому судовому засіданні клопотання прокурора про застосування заходівзабезпечення кримінальногопровадження тапроведення слідчих(розшукових)дійу кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.02.2015 за № 12015100040002740 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, в с т а н о в и в :
про розгляд провадження були неодноразово, згідно положень Глави 11 КПК України, повідомлено обвинуваченого, однак до суду останній не з`явився, про поважні причини неявки, регламентовані ст. 138 КПК України, не повідомив.
Прокурор,у підготовчомусудовому засіданні,висловила думкупро те,що обвинуваченийухиляється відявок досуд,та зогляду нате,що судоверішення пропривід останньоговиконане небуло черезте,що завказаною уакті адресоювін,на цейчас,не перебуває,просила застосуватизаходи забезпеченнякримінального провадженнята провестислідчі (розшукові)діїдля встановлення дійсного місця його пербеування у даний період.
Суд дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку прокурора, приходить до наступного.
За змістом ч. 2 ст. 314 КПК України, участь обвинуваченого в кримінальному провадженні є обов`язковою.
Системний аналіз положень Глави 11 КПК України виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід та Глави 27 КПК України підготовче провадження, з урахуванням положень ст.ст. 139, 323 КПК України, свідчить, що якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду.
Ухвалами суду до обвинувачено було застосовано примусовий привід, але явку останнього до суду забезпечено не було так, як за вказаною у акті адресою він, на цей час, не перебуває.
Відповідно до ч. 3 ст. 333 КПК України, у разі, якщо виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії.
Як має діяти суд під час необхідності застосування заходів забезпечення кримінального провадження та проведення слідчих (розшукових) дій під час підготовчого судового заідання КПК України регламентує неоднозначено, але ч. 6 ст. 9 даного Кодексу вказує на те, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначенічастиною першою статті 7цього Кодексу.
Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Враховуючи вище викладене, суд застосовуючи загальні засади кримінального провадження, визначенічастиною першоюстатті 7 Кодексуприходить до висновку, що неявка обвинуваченого викликана неповажними причинами умисним ухиленням від явки в суд, забезпечити його привід у підготовче судове засідання також не є можливим так, як місце його перебування не відоме, а тому клопотання прокурора слід задовольнити з огляду на те, що є необхідним встановити значення обставин встановлення яких у інший спосіб не є можливим.
Також, суд виходячи з положень ч. 3 ст. 140 КПК України, в частині того, що привід може бути застосований до обвинуваченого із дотриманням вимог ст. 143 КПК України, вважає за необхідне застосувати до нього після встановлення його місця знаходежння примусовий привід.
Керуючись ст.ст. 1-29, 139, 140, 143, 314, 315, 333, 369-372, 376 КПК України, суд постановив:
Клопотання задовольнити.
Застосувати заходи забезпечення кримінального провадження та надати Дніпровському УП ГУ НП в м. Києві доручення на проведення слідчих (розшукових) дій з метою встановлення місця знаходження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Степове Фастівського району Київської області, громадянина України, згідно обвинувального акту зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , із подальшим забезпеченням його примусового приводу до Дніпровського районного суду м. Києва, за адресою: м. Київ, вул. І. Сергієнка, 3, каб. 40, на 10:00 год. 28.01.2019, у зв`язку з чим відкласти підготовче судове засідання до вказаної дати.
Виконання ухвали доручити Дніпровському УПГУ НПв м.Києві із дотриманням вимог ст. 143 КПК України.
Контроль за виконанням ухвали покласти на Київську місцеву прокуратуру № 4.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення і підлягає негайному виконанню на всій території України.
Копію ухвали, завірену печаткою суду, негайно надіслати органам, на які покладено її виконання та контроль для виконання.
Визначити час проголошення повного тексту ухвали 09:00 год. 11.01.2019.
С у д д я: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79484556 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні