Справа № 755/18817/17
У Х В А Л А
28.01.2019
м. Київ
Дніпровський районнийсуд м.Києва вскладі:головуючого судді ОСОБА_1 ,секретаря судовихзасідань ОСОБА_2 ,за участюпрокурора ОСОБА_3 ,розглянувши усудовому засіданніклопотання прокурорапро наданнядозволу назатримання обвинуваченогоз метоюйого приводудля участів розглядіклопотання прообрання запобіжногозаходу увигляді натримання під вартоюта оголошенняйого врозшук у рамкахоб`єданого кримінальногопровадження внесеногодо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань 25.02.2015 № 12015100040002740 за обвинуваченням ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,у вчиненнікримінального правопорушення(злочину)передбаченого ч.1ст.122КК України, встановив :
у провадженні суду перебуває вказане кримінальне провадження, в ході якого прокурором було заявлено клопотання про надання дозволу на затримання обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, про оголошення обвинуваченого в розшук та зупинення провадження, у зв`язку з таким розшуком, яке умотивоване тим, що наявні передумови, визначені ст.ст. 189, 335 КПК України, для здійснення таких дій, так як обвинувачений, у цей період, ухиляється від суду, а тому суд заслухавши думку заявника з приводу порушеного ним у зверненні питання, проаналізувавши матеріали самого судового провадження, приходить до наступного.
Клопотання прокурора умотивоване тим, що обвинувачений тривалий час не з`являється за місцем проживання, а достовірне місце перебування є невідомим, обов`язки визначені ст. 42 КПК України останній не виконує, на судові виклики до суду не прибуває.
Ухвалами суду до обвинуваченого було застосовано примусовий привід, але явку останнього до суду забезпечено не було так як за вказаною у акті адресою він, на цей час, не перебуває.
Згідно ст. 188 КПК України прокурор має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Це клопотанняможе бути,зокрема,подане: 1) одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміни іншого запобіжного заходу на тримання під вартою.
Прокурор додає до клопотання документи, які підтверджують зазначені упунктах 1,2 частини четвертої статті 189цього Кодексу обставини, тобто що єнаявність підстав для тримання під вартою обвинуваченого, а також є достатні підстави вважати, що: 1)обвинувачений переховуєтьсявід органівдосудового розслідуваннячи суду; 2) одержавши відомості про звернення прокурора до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу обвинувачений до початку розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу вчинить дії, які є підставою для застосування запобіжного заходу і зазначені устатті 177цього Кодексу.
У даному випадку, на думку суду, враховуючи вищенаведені обставини та норми кримінального процесуального законодавства, які регламентують порядок вирішення питання про дозвіл на затримання з метою приводу, це клопотання подано у відповідності до положень ч. 2 ст. 188 КПК України, у зв`язку з наявністю передумов вказаних у пункті 1 даної частини статті цього Кодексу.
При цьому, у справі наявні документи, які, на час його розгляду, підтверджують зазначені упунктах 1,2частини четвертоїстатті 189 КПК України обставини, як і обставини визначені п.п. 1-3 ч. 1 ст. 194 того ж Кодексу.
В частині клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого в розшук та зупинення провадження суд, вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно Розділу IV судове провадження у першій інстанції КПК України, зокрема його ст. 335 зупинення судового провадження, у разі якщо обвинувачений ухилився від суду суд зупиняєсудове провадження щодо цього обвинуваченого до його розшуку і продовжує судове провадження стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо декількох осіб.
За таких передумов, суд дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи, у порядку ст. 94 КПК України, вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 того ж Кодексу свідчать про достатність підстав вважати, що, у даному кримінальному провадженні, наявні обставини зазначені упунктах 1,2 частини четвертої статті 189 зазначеного Кодексу, особа об`єктивно підозрюється у вчиненні пред`явленого кримінального правопорушення, а ризики регламентовані ч. 1 ст. 177 цього Кодексу є реальними і такими, що підтверджуються наявними матеріалами, а тому клопотання в частині надання дозволу на затримання підлягає задоволенню.
Як наслідок, на думку суду, є наявними передумови регламентовані нормами вищенаведеного діючого кримінального процесуального законодавства України, які в своїй сукупності, у світлі даних вказаних заявником у цьому клопотанні, обумовлюють доцільність оголошення у розшук обвинуваченого, а тому клопотання прокурора в частині оголошення обвинуваченого в розшук підлягає задоволенню, провадження у справі зупиненню.
При цьому, положення Розділу IV судове провадження у першій інстанції КПК України вказують на те, що розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору, а тому організацію виконання ухвали в частині розшуку слід доручити слідчому, який склав обвинувальний акт та прокурору, що здійснює процесуальне керівництво в даному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-29, 188-190, 369-372, 376 КПК України, суд постановив :
клопотання прокурора задовольнити.
Надати дозвіл на затримання ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреси реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Оголосити урозшук ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В силуч.2ст.190КПК України,вказати адресупрокурора ОСОБА_3 м. Київ, вул. Ю. Поправки, 14-А,тел.: НОМЕР_3 .
Судове провадження зупинити.
Ухвала продозвіл назатримання зметою приводувтрачає законнусилу змоменту: 1)приводу підозрюваного,обвинуваченого досуду; 2)закінчення строкудії ухвали,зазначеного вній,або закінченняшести місяцівіз датипостановлення ухвали,у якійне зазначеностроку їїдії; 2-1)добровільного з`явленняпідозрюваного дослідчого судді,а обвинуваченогодо суду,про щослідчий суддя,суд повідомляєпрокурора; 3) відкликання ухвали прокурором.
Організацію виконання ухвали доручити слідчому СВ Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_5 та прокурору Київської місцевої прокуратури № 4 ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою статті 392 Кримінального процесуального Кодексу України.
Визначити час проголошення повного тексту ухвали 09:15 год. 29.01.2019.
С у д д я : ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79484676 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні