Справа № 450/2940/18 Провадження № 2/450/419/19
УХВАЛА
30 січня 2019 року Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Кукса Д.А.
при секретарі Оленич О.І.
розглянувши клопотання ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 Русь про проведення судового засідання у режимі відеоконференції в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 Русь про визнання зобов'язань припиненим , -
в с т а н о в и в:
В провадженні Пустомитівського районного суду Львівської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 Русь про визнання зобов'язань припиненим.
Ухвалою судді від 19.09.2018 року відкрито провадження по справі.
30.01.2019 року від представника позивача ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 Русь надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, оскільки прибути в судове засідання немає можливості, у Банку не передбачені витрати на відрядження своїм працівникам у зв'язку з недостатністю коштів, банк знаходиться на стадії ліквідації.
У відповідності до положень ч.ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
В Пустомитівському районному суді Львівської області є лише один зал судових засідань та працює 6 суддів, один з яких на наданий час не має повноважень розгляду справ; в провадженні суду перебувають кримінальні провадження, в тому числі, обвинувачені по яких утримуються під вартою, а також справи з великою кількістю учасників; в силу змін до КПК України, які набрали чинності з 01.01.2019 року щодо обов'язковості відеофіксації судового засідання, а також враховуючи клопотання і скарги, які розглядаються щоденно та негайно слідчими суддями, суд не вбачає і не має можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції у даній цивільній справі.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання ОСОБА_1 акціонерного товариства "ОСОБА_2 Русь" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі.
Керуючись ст. ст. 212, 247, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 Русь про проведення судового засідання у режимі відеоконференції в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 Русь про визнання зобов'язань припиненим - відмовити.
Ухвала остаточна та окремому оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_4
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2019 |
Оприлюднено | 31.01.2019 |
Номер документу | 79504064 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Кукса Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні