Справа № 2-1971/11
У Х В А Л А
30 січня 2019 року Шевченківський районний суд м. Львова
в складі : головуючого - судді Глинської Д.Б.
при секретарі Івасюті А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про виправлення описок та арифметичних помилок в рішенні суду від 14 липня 2011 року та у виконавчому листі,
В С Т А Н О В И В:
23 жовтня 2018 року представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 подала до суду заяву, в якій просить виправити описки та арифметичні помилки в рішенні суду від 14 липня 2011 року та у виконавчому листі.
Заява обґрунтована тим, що при винесенні рішення допущено арифметичну помилку, що полягає в стягненні окремо 1/3 частині аліментів на утримання ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 та стягненні окремо 1/3 частині аліментів на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що в загальній кількості складає 2/3. Необхідно зазначити, що єдина частка 1/3 частини на двох дітей відповідно до арифметичного розрахунку складає 1/6. Тобто, судом при винесенні рішення від 14 липня 2011 року в резолютивній частині була допущена арифметична помилка у визначенні стягненні аліментів на утримання дітей та визначено окремо на кожну дитину по 1/3 частини замість правильної 1/6 частини на кожну дитину.
Заслухавши думку учасників процесу, оглянувши матеріали справи, рішення від 14 липня 2011 року та виконавчий лист, вважаю, що в тексті вищевказаного рішення та у виконавчому листі слід виправити описку та арифметичну помилку з наступних підстав.
У провадженні Шевченківського районного суду м. Львова перебувала цивільна справа №2-1971/11 за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дітей.
14 липня 2011 року Шевченківським районним судом м. Львова у вищевказаній справі ухвалено рішення, яким вирішено, зокрема, стягувати з ОСОБА_1 в користь ОСОБА_5 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку відповідача на кожну дитину щомісячно, але не менше 30 % встановленого постановою Кабінету Міністрів України прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення ОСОБА_3 повноліття, а потім на утримання ОСОБА_4 в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менше 30% встановленого постановою Кабінету Міністрів України прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 06 червня 2011 року.
У відповідності до ч.1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
У відповідності до п.19 постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 року за № 14 Про судове рішення у цивільній справі вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі),суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Арифметичною вважається помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв'язку з використанням несправної техніки.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів.
Згідно з ч.1 ст.432 ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Відповідно до 183 СК України (в редакції на момент винесення судом рішення) визначено, що якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї
рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
ОСОБА_5 відповідно до норм чинного законодавства просила стягнути єдину частку на двох дітей, аліменти на утримання дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини від усього заробітку (доходу) щомісяця.
Отже, вбачається, що в рішенні помилково вказано, що аліменти стягуються на кожну дитину окремо в розмірі 1/3 частки заробітку (доходу) щомісячно, а необхідно було вказати, що аліменти стягуються на утримання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, до досягнення дітьми повноліття, починаючи з дня звернення до суду.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає доцільним здійснити виправлення описки у рішенні від 14 липня 2011 року та у виконавчому листі виданого Шевченківським районним судом м. Львова на підставі вищевказаного рішення.
Керуючись ст.ст. 432, 258-260, 269 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
заяву ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - задовольнити.
Виправити описку в рішенні Шевченківського районного суду м. Львова від 14 липня 2011 року та із мотивувальної частини тексту рішення виключити слова на кожну дитину .
Виправити описку та арифметичну помилку в рішенні Шевченківського районного суду м. Львова від 14 липня 2011 року та викласти другий абзац резолютивної частини в наступній редакції:
Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 в користь ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менше 30 % встановленого постановою Кабінету Міністрів України прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення ОСОБА_3 повноліття, а потім на утримання ОСОБА_4 в розмірі 1/6 частини зі всіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менше 30 % встановленого постановою Кабінету Міністрів України прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 06 червня 2011 року .
Виправити описку та арифметичну помилку у виконавчому листі, виданому Шевченківським районним судом м. Львова в справі №2-1971/11 за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дітей, виклавши речення після слова вирішив у наступній редакції:
Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 в користь ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менше 30 % встановленого постановою Кабінету Міністрів України прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення ОСОБА_3 повноліття, а потім на утримання ОСОБА_4 в розмірі 1/6 частини зі всіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менше 30 % встановленого постановою Кабінету Міністрів України прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 06 червня 2011 року .
Ухвала Шевченківського районного суду м. Львова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_6
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2019 |
Оприлюднено | 01.02.2019 |
Номер документу | 79541169 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Глинська Д. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні