ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
01 лютого 2019 рокум. Ужгород№ 260/3/19
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі судді Гаврилко С.Є. розглянувши в письмовому проваджені питання про прийняття до розгляду заяви про збільшення позовних вимог в адміністративній справі за позовом Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Державного підприємства "Радгосп-завод "Виноградівський" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
02 січня 2019 року до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом звернулося Виноградівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Миру, 43, код ЄДРПОУ 41246253) до Державного підприємства "Радгосп-завод "Виноградівський" (90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Персикова, 35, код ЄДРПОУ, код ЄДРПОУ 00413765), яким просить суд: "Стягнути з Товариства Державного підприємства "Радгосп-завод "Виноградівський" на користь Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положено Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в сумі 18510,15 (вісімнадцять тисяч п'ятсот десять гривень 15 копійок) грн.."
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 03 січня 2019 року було прийнято вказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі.
28 січня 2019 року до Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача про збільшення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить: "1. Прийняти заяву до розгляду; 2. Збільшити позовні вимоги про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б-з" статті 13 Закон України "Про пенсійне забезпечення" на суму 3 517,74 грн.; 3. Стягнути з Державного підприємства "Радгосп-завод "Виноградівський" на користь Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б-з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в сумі 22 027,89 (двадцять дві тисячі двадцять сім гривень 89 копійок) гривень."
Дана заява обґрунтована тим, що з часу подання даного позову позивачем, сума заборгованості є непогашеною, однак виплата пенсій громадянам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надалі здійснюється, а тому позивач просив збільшити позовні вимоги та стягнути з Державного підприємства "Радгосп-завод "Виноградівський" заборгованість за період жовтень-грудень 2018 року на суму 3517,74 грн. (а.с. 48).
Керуючись приписами статті 205 частини 9, статті 229 частини 4 КАС України суд вважає за можливе провести розгляд питання про прийняття до розгляду заяви про збільшення позовних вимог у порядку письмового провадження.
Згідно з статтею 250 частиною 5 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши заяву про збільшення позовних вимог, суд дійшов висновку про прийняття вказаної заяви до розгляду з наступних підстав.
Статтею 44 частиною 1 КАС України встановлено, що учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки.
Відповідно до статті 47 частини 1 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
При цьому, під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.
Разом з тим не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.
Так, як видно із поданої заяви про збільшення позовних вимог, позивач просить, зокрема стягнути з Державного підприємства "Радгосп-завод "Виноградівський" заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій громадянам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за період жовтень-грудень 2018 року у розмірі 3517,74 грн., позаяк, первинними позовними вимогами є вимоги про стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій громадянам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за період з березня 2017 року по вересень 2018 року у розмірі 18510,15 грн..
Таким чином, всі первісні обставини, на які посилається позивач в обґрунтування позовних вимог, були збережені в заяві про збільшення позовних вимог із доповненням його певними новими обставинами.
Так, згідно заяви про збільшення позовних вимог, позивач просить збільшити суму заборгованості в розмірі 3517,74 грн., а відтак ціна позову становить 22027,89 грн. (18510,15+3517,74).
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Згідно статті 4 частини 2 пункту 3 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, судовий збір, який підлягає сплаті, згідно ставок які діяли на час подання позивачем позовної заяви до суду, за заявою про збільшення позовних вимог складає 1762 грн..
Позивачем при поданні позовної заяви надано суду платіжне доручення № 550 від 21 грудня 2018 року про сплату судового збору у розмірі 1762 грн. (а.с.5), а відтак позивачем судовий збір сплачений в повному обсязі.
Згідно з статтею 47 частиною 7 КАС України у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Позивачем до першого судового засідання надіслано заяву про збільшення позовних вимог, а також надано докази надіслання відповідачу рекомендованим листом з повідомленням примірника вказаної заяви.
Враховуючи об'єм процесуальних прав позивача, що передбачений статтею 47 частиною 1 КАС України та відсутність підстав для відмови у прийнятті та поверненні вказаної заяви, визначених статтею 47 частиною 7 КАС України, суд приймає заяву Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про збільшення позовних вимог до розгляду.
Статтею 162 частинами 1, 3, 5 КАС України встановлено, що у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.
З огляду на збільшення позивачем позовних вимог, суд вважає за необхідне встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання до суду відзиву на позовну заяву з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог.
Керуючись статтями 44, 47, 243, 248,КАС України, суд -,
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду заяву Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про збільшення позовних вимог від 28 січня 2019 року у адміністративній справі за позовом Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Державного підприємства "Радгосп-завод "Виноградівський" про стягнення заборгованості.
Встановити відповідачеві строк для подання відзиву на позов та відповідних доказів - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2019 |
Оприлюднено | 03.02.2019 |
Номер документу | 79548398 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гаврилко С.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні