Справа № 520/2004/19
Провадження № 1-кс/520/1490/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.02.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши матеріали скарги ОСОБА_2 на дії посадових осіб Управління патрульної поліції в Одеській області, -
ВСТАНОВИВ :
31.01.2019 року в провадження слідчого судді Київського районного суду м. Одеси надійшли матеріали скарги ОСОБА_2 в порядку ст. 303 КПК України, в якій особа, яка її подає просить зобов`язати відповідальних осіб управління патрульної поліції в Одеській області, уповноважених на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зареєструвати у ЄРДР повідомлення про злочин, склад якого передбаченого ст. 364 КК України за заявою від 24.01.2019 року відповідно до положень ст. 214 КПК України та розпочати досудове слідство; на підтвердження виконання п. 1 прохальної частини цієї скарги зобов`язати відповідальних осіб управління патрульної поліції в Одеській області, уповноважених на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, надати витяг із ЄРДР. Так, особа, яка звертається зі скаргою вказує на те, що 24.01.2019 року нею, сумісно із ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до УПП Одеської області подано заяву про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 364 КК України, разом з тим, до теперішнього часу досудове розслідування не розпочато, відомості до ЄРДР не внесені.
Дослідивши дану скаргу та долучені в її обґрунтування матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
ЧиннимКримінальним процесуальним кодексом України, зокрема Главою 26, передбачений порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності слідчого,прокурора під час досудового розслідування.
Зокрема, п. 1 ч. 1ст. 303 КПК Українипередбачено можливість оскарження слідчому судді бездіяльності слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Як вбачається з поданої ОСОБА_2 скарги слідчому судді, предметом оскарження являються дії посадових осіб Управління патрульної поліції в Одеській області, яких вказана особа просить слідчого суддю зобов`язати внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР та надати відповідний витяг, на підтвердження вказаних дій.
Згідно п. п. 15, 17 ч. 1 ст. 3 КПК України, прокурор - особа, яка обіймає посаду, передбаченустаттею 17Закону України"Пропрокуратуру",та дієу межахсвоїх повноважень; слідчий - службова особа органу Національної поліції, органу безпеки, органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, органу державного бюро розслідувань, органу Державної кримінально-виконавчої служби України, підрозділу детективів, підрозділу внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України, уповноважена в межах компетенції, передбаченої цим Кодексом, здійснювати досудове розслідування кримінальних правопорушень.
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий,прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Згідно ч. 4 ст. 304 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню.
За таких обставин, слідчий суддя зазначає, що з поданої скарги вбачається, що особою, яка з нею звертається до слідчого судді не оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, оскільки подана скарга стосується дій посадових осіб Управління патрульної поліції в Одеській області, які слідчим чи прокурором, в силу займаної ними посади, не являються, а відтак, слідчий суддя, згідно вимог ст. 303 КПК України позбавлений можливості надавати їх діям відповідну правову оцінку.
На підставі викладеного, враховуючи, що особа, яка подала скаргу виходить за межі рішень, дій або бездіяльності, які можуть бути предметом розгляду слідчим суддею, згідно ст. 303 КПК України, слідчий суддя приходить до переконання, що у відкритті провадження за поданою скаргою слід відмовити.
Керуючись ст.303,304 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ :
У відкритті провадження за скаргою скарги ОСОБА_2 на дії посадових осіб Управління патрульної поліції в Одеській області відмовити.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79560625 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Федулеєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні