У Х В А Л А
29 січня 2019 року м. Київ
справа № 760/9618/16-ц
провадження: 22-ц/824/483/2019
Київський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: судді-доповідача - Шкоріної О.І., суддів - Поліщук Н.В., Соколової В.В.,
вирішуючи клопотання представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції,-
В С Т А Н О В И Л А:
У провадженні Київського апеляційного суду перебуває справа за апеляційною скаргою ТОВ ФАБРИКАНТ на рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 31 серпня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, ТОВ ФАБРИКАНТ про визнання патенту недійсним, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 7 грудня 2018 року відкрито провадження за апеляційною скаргою та 28 грудня 2018 року призначено справу до розгляду на 4 лютого 2019 року.
28 січня 2019 року до Київського апеляційного суду, через засоби поштового зв'язку, надійшло клопотання від представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, на підставі ст. 212 ЦПК України.
У заяві зазначає, що позивач ОСОБА_2 проживає у м. Дніпро, представник позивача ОСОБА_3 також мешкає та працює у м. Дніпро, а тому з метою забезпечення права на судовий захист просила дозволити участь представнику позивача - ОСОБА_3 у судових засіданнях у справі за позовом ОСОБА_2 до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, ТОВ ФАБРИКАНТ про визнання патенту недійсним, зобов'язання вчинити дії, в режимі відеоконференції. Проведення відеоконференції доручити Центральному апеляційному господарському суду.
Відповідно до Розділу ХІІІ ч.1 п.15.6 Перехідних положень ЦПК України у редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.ч. 1, 5 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Разом з тим, як убачається з матеріалів справи, клопотання подано представником позивача ОСОБА_3, який діє на підставі довіреності.
Згідно з ч.1 ст.60 ЦПК України представником у суді може бути, зокрема, адвокат. Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи (ч.1 ст.62 ЦПК України).
Відповідно до п.3 ч. 131-1 та ст.131-2 Конституції України в редакції Закону № 1401-VIII від 2 червня 2016 року представництво здійснюється у судах апеляційної інстанції виключно прокурорами або адвокатами - з 1 січня 2018 року.
Частиною 4 ст. 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції підлягає задоволенню, з метою забезпечення можливості реалізації процесуальних прав та обов'язків позивача ОСОБА_2.
Разом з тим, 29 січня 2019 року Київським апеляційним судом питання дати та часу проведення судового засідання призначеного на 4 лютого 2019 року на 13-00 год. в режимі відеоконференції з Цетральним апеляційним господарським судом (м. Дніпро), в якому необхідно забезпечити її проведення, не узгоджено.
Питання дати та часу наступного судового засідання в режимі відеоконференції підлягає вирішенню в судовому засіданні, яке призначене на 4 лютого 2019 року.
Клопотання щодо допуску до участі в судовому засіданні в якості представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 вирішити після з'ясування підстав представництва з огляду на те, що представництво здійснюється у судах апеляційної інстанції виключно прокурорами або адвокатами - з 1 січня 2018 року.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И Л А:
Клопотання представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відео конференції - задовольнити частково.
Судове засідання проводити в режимі відеоконференції.
Ухвала в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: О.І. Шкоріна
Судді: Н.В. Поліщук
В.В. Соколова
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2019 |
Оприлюднено | 04.02.2019 |
Номер документу | 79573274 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Шкоріна Олена Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні