ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"04" лютого 2019 р. справа № 300/229/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Остап'юка С.В., розглянувши в письмовому провадженні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Виробниче об'єднання “Укріндик” про забезпечення позову до подання позовної заяви, -
В С Т А Н О В И В:
31.01.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю “Виробниче об'єднання “Укріндик” (далі – заявник) звернулося в суд із заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви.
Стаття 150 Кодексу адміністративного судочинства України визначає підстави забезпечення позову.
Відповідно до частини 1 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Частиною 2 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Стаття 153 Кодексу адміністративного судочинства України визначає порядок подання заяви про забезпечення позову.
Частиною 1 статті 153 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що заява про забезпечення позову подається: до подання позовної заяви – до суду, до якого має бути подано позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом (пункт 1); одночасно з пред'явленням позову – до суду, до якого подається позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом (пункт 2); після відкриття провадження у справі – до суду, у провадженні якого перебуває справа (пункт 3).
Частиною 2 статті 153 даного Кодексу встановлено, що у разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен подати відповідну позовну заяву протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.
Стаття 152 Кодексу адміністративного судочинства України визначає зміст і форму заяви про забезпечення позову.
Згідно з частиною 1 статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: найменування суду (пункт); повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти (пункт 2); предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову (пункт 3); захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності (пункт 4); інші відомості, потрібні для забезпечення позову (пункт 5).
Частиною 2 статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що, якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також відомі заявнику: реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб – громадян України, номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Таким чином, суд зазначає, що у разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви до суду, то заява про забезпечення позову повинна відповідати вимогам, встановленим статтею 152 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд встановив, що подана Товариством з обмеженою відповідальністю “Виробниче об'єднання “Укріндик” заява про забезпечення позову не відповідає вимогам статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України. За своїм змістом заява про забезпечення позову сформована як заява, що подається після відкриття провадження у справі, заявник обґрунтовує вжиття заходів забезпечення позову наявністю предмета судового розгляду, згідно заявлених позовних вимог, хоча фактично такого позову до суду заявником не подано, а провадження у справі не відкрито.
Частиною 7 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України становлено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи, що подана заява про забезпечення позову до подання позовної заяви до суду не відповідає вимогам статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України, то суд відповідно до частини 7 статті 154 цього Кодексу повертає заяву про забезпечення позову без розгляду.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 150, 152, 154, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Виробниче об'єднання “Укріндик” про забезпечення позову до подання позовної заяви повернути Товариству з обмеженою відповідальністю “Виробниче об'єднання “Укріндик” без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня підписання ухвали суддею.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Суддя Остап'юк С.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2019 |
Оприлюднено | 06.02.2019 |
Номер документу | 79578346 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шавель Руслан Миронович
Адмінправопорушення
Воловецький районний суд Закарпатської області
Софілканич О. А.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Остап'юк С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні