Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 лютого 2019 р. Справа № 520/913/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сагайдак В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) до Міністерства юстиції України в особі Державної установи "Дергачівська виправна колонія (№109)" (с. Дворічний Кут, Дергачівський район, Харківська область, 62351, код ЄДРПОУ 14316994), третя особа: Управління поліції охорони в Харківській області Національної поліції України (вул. Полтавський шлях, буд. 20, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 40108955) про зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України в особі Державної установи "Дергачівська виправна колонія, третя особа: Управління поліції охорони в Харківській області Національної поліції України, в якому просить суд зобов'язати Державну установу Дергачівська виправна колонія (№109) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу при звільненні у розмірі 30300,00 грн.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позов подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання позову до адміністративного суду майнового характеру, який подано фізичною особою, підлягає сплаті в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921 гривня.
Суддя зазначає, що за подання даного позову майнового характеру розмір судового збору складає 768,40 грн.
При цьому, позивач вказує, що він звільнений від сплати судового збору відповідно до ч.1 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч.1 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Приписами Закону України "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
З огляду на вказане, на позивача, в даному випадку, не розповсюджуються положення ч.1 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Приписами п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
ОСОБА_1 в якості відповідача вказано - Міністерство юстиції України в особі Державної установи "Дергачівська виправна колонія (№109)", при цьому згідно позовних вимог позивач просить суд зобов'язати Державну установу "Дергачівська виправна колонія (№109)" вчинити певні дії.
Відтак позивачу необхідно визначити склад учасників справи та викласти позовні вимоги до кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду:
оригінал платіжного доручення про сплату судового збору за подачу позову до суду у розмірі 768,40 грн.;
визначити склад учасників справи та викласти позовні вимоги до кожного з відповідачів.
Керуючись ст. ст. 5, 132, 160, 161, 168, 169 КАС України, суд ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) до Міністерства юстиції України в особі Державної установи "Дергачівська виправна колонія (№109)" (с. Дворічний Кут, Дергачівський район, Харківська область, 62351, код ЄДРПОУ 14316994), третя особа: Управління поліції охорони в Харківській області Національної поліції України (вул. Полтавський шлях, буд. 20, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 40108955) про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу термін - п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений термін.
Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено КАС України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Сагайдак В.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2019 |
Оприлюднено | 05.02.2019 |
Номер документу | 79580956 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні