Ухвала
від 04.02.2019 по справі 304/193/19
ПЕРЕЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

йСправа № 304/193/19 Провадження № 2/304/165/2019

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 лютого 2019 року м. Перечин

Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Шешеня М.О., розглянувши позовну заяву Перечинської міської ради до ПП МКП Земледар , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області відділ у Перечинському районі про визнання державного акту виданого КСГП ім. І.Франка на право колективної власності серії ЗК 0080008 від 17 січня 1995 р. недійсним в частині земельних ділянок,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.

Однак, подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.175 ЦПК України, а саме у такій не зазначено повне найменування відповідача; така не містить номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача чи вказівку на відсутність у позивача таких відомостей; не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також в такій не зазначено ціни позову.

Крім цього, частиною 7 статті 177 ЦПК України, передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до ч.1 ст.62 цього Кодексу повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи. Частина 3 вказаної статті визначає, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Відповідно до ч.5 даної статті відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді.

Згідно ч.6 ст.62 ЦПК України оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них засвідчені суддею, або копії з них засвідчені у визначеному законом порядку приєднуються до матеріалів справи.

Таким чином, копія довіреності може бути засвідчена суддею з наданого до суду оригіналу або посвідчена посадовою особою, яка її видала та скріплена печаткою юридичної особи, або має бути нотаріально посвідчена, інші копії не передбачені нормами ЦПК України як такі, що можуть бути підтвердженням повноважень представника.

Разом з тим, на стадії звернення до суду представником позивача не надано оригінал довіреності або засвідчену у визначеному законом порядку її копію, що не відповідає положенням ч.7 ст.177 ЦПК України.

Відтак, представнику позивача слід надати оригінал довіреності для підтвердження повноважень останнього щодо подання позовної заяви в інтересах юридичної особи або засвідчену у визначеному законом порядку копію.

Разом з цим, згідно ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Однак, подана до суду позовна заява не відповідає вказаним вимогам, а саме копії доданих до справи документів не посвідчені належним чином.

Крім цього, в порушення вимог ст.177 цього Кодексу до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору за позовною вимогою немайнового характеру.

Так, згідно ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду юридичною особою позовної заяви немайнового характеру судовий збір встановлюється за ставкою 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки з позовної заяви вбачається, що така містить дві позовні вимоги майнового та немайнового характеру, при цьому вимога немайнового характеру позивачем не оплачена судовим збором, а тому Перечинській міській раді необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1921 грн. 00 коп. за наступними реквізитами:

р/р 31215206007195

ЄДРПОУ 37916557,

МФО 899998

Банк одерж: Казначейство України (ЕАП)

Одержувач: УК у Перечинському районі

Призначення платежу: судовий збір (ДСА України, 050), код 22030101.

Згідно ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Отже, враховуючи вищевикладене та те, що вказані обставини перешкоджають розгляду справи, тому позовну заяву Перечинської міської ради до ПП МКП Земледар , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області відділ у Перечинському районі про визнання державного акту виданого КСГП ім. І.Франка на право колективної власності серії ЗК 0080008 від 17 січня 1995 р. недійсним в частині земельних ділянок слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 258-261 України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву Перечинської міської ради до ПП МКП Земледар , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області відділ у Перечинському районі про визнання державного акту виданого КСГП ім. І.Франка на право колективної власності серії ЗК 0080008 від 17 січня 1995 р. недійсним в частині земельних ділянок - залишити без руху і надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали та роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Шешеня М. О.

СудПеречинський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення04.02.2019
Оприлюднено05.02.2019
Номер документу79592541
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —304/193/19

Ухвала від 03.07.2019

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Шешеня М. О.

Ухвала від 11.06.2019

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Шешеня М. О.

Ухвала від 18.02.2019

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Шешеня М. О.

Ухвала від 04.02.2019

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Шешеня М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні