Справа №295/15709/18
УХВАЛА
Іменем України
Про повернення позовної заяви
"05" лютого 2019 р. м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Чішман Л.М.,
вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення порядку користування земельною ділянкою, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить встановити порядок користування земельною ділянкою загальною площею 0,100 га, кадастровий номер 1810136300:05:025:0011, що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Є.Рихліка (пров. 5-й Щорса), 1 та виділити позивачу у користування земельну ділянку, що відповідає належній йому на парві власності частці у будинку №1 по вул. Є.Рихліка в м. Житомирі, а саме 3/200 ідеальних частин, згідно варіанту, визначеного експертизою.
Ухвалою суду від 26.11.2018 року позовну заяву залишено без руху на надано позивачу строк для усунення виявлених недоліків.
Копію вказаної ухвали позивачу було направлено двічі, на адресу, вказану у позовній заяві: м. Житомир, вул. Є.Рихліка, 1.
Проте, 12.12.2018 року на адресу суду повернулась копія ухвали не врученою позивачу, у зв'язку із закінченням терміну зберігання, оскільки позивач не з'явився до поштового відділення за отриманням листа. Та згідно відстеження поштового відправлення, копію ухвали, яку направлено судом вдруге, позивачем також не отримано.
Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов'язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
На підставі викладеного, оскільки наявність недоліків, визначених в ухвалі суду перешкоджає відкриттю провадження у справі, позивачем вони не усунуті, суддя дійшов висновку про необхідність повернення позовної заяви позивачу, у зв'язку з не усуненням недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення порядку користування земельною ділянкою - вважати неподаною та повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторно звернутися до суду, якщо перестануть існувати обставини, які стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Богунський районний суд м. Житомира протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Л.М. Чішман
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2019 |
Оприлюднено | 06.02.2019 |
Номер документу | 79611358 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Чішман Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні