Рішення
від 24.01.2019 по справі 755/16077/18
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/16077/18

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" січня 2019 р. Дніпровський районний суд м.Києва у складі:

головуючого-судді: Гончарука В.П.

з секретарем: Красновою І.В.,

справу розглянуто без участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СТІВАРІ про припинення договору про надання послуг та стягнення безпідставно отриманої грошової суми, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернулася до Дніпровського районного суду м. Києва з позовом, в якому просить суд: припинити дію договору між нею та відповідачем ТОВ СТІВАРІ та стягнути з відповідача грошову суму в розмірі 8 575,47 гривень; обов'язок відшкодування судових витрат покласти на відповідача.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 21 травня 2018 року нею було укладено договір із відповідачем щодо надання низки косметологічних послуг. Для здійснення оплати за вищевказані косметологічні послуги вона була вимушена укласти кредитний договір із А-банком на суму 8 575,47 гривень. Одночасно із укладеними договорами відповідач вмовив її підписати Акт приймання-передачі товару та наданих послуг від 21 травня 2018 року. Проте, вона не скористалася послугами відповідача і не застосувала жодної косметологічної процедури, оскільки виявила різке погіршення стану свого здоров'я, яке зробило неможливим застосування запланованих косметологічних процедур. Вона повідомила відповідача про зміну істотних умов договору письмовою заявою від 04 липня 2018 року. Відповідач в письмовій відповіді відмовився добровільно повертати отримані кошти, хоч і визнав факт ненадання їй жодних послуг. Внаслідок відмови відповідача від припинення договору і повернення безпідставно отриманих грошових коштів, банківська установа вимагає від неї здійснення виплат за кредитними зобов'язаннями. Вона вважає, що суттєво зміною обставин є різке погіршення стану здоров'я, яке не тільки підтверджено документально, але й про яке вона вчасно і в письмовому вигляді повідомила відповідача. Вона би ніколи не укладала оскаржуваного договору, якби знала про різке погіршення стану свого здоров'я.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, подала до суду клопотання, в якому просила розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити.

Представник відповідача ТОВ СТІВАРІ в судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, суд про причини неявки не повідомив.

У відповідності до п.2 ч.1 ст. 280 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів в порядку заочного розгляду.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 21 травня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю СТІВАРІ та ОСОБА_1 було укладено договір № ІА1005, за умовами якого ТОВ СТІВАРІ зобов'язався надати замовнику ОСОБА_1 комплекс товарів та послуг по догляду за обличчям, а замовник зобов'язується прийняти цей комплекс по догляду згідно Акту приймання передачі та сплатити за нього визначену договором грошову суму (ціну) (а.с. 6).

За умовами п.п. 1.2., 1.3. Розділу 1 договору, під комплексом по догляду мається на увазі: продаж косметичного набору та надання допоміжних супроводжуючих косметологічних послуг. Асортимент, кількість, комплектація, перелік складових комплексу по догляду і загальна сума договору визначаються в Переліку № 1 (специфікації), що являється невід'ємною частиною цього договору.

Відповідно до частини 1 статті 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до частини 1 статті 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно із частиною 2 статті 628 ЦК України сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.

Таким чином, укладений між позивачем та відповідачем договір № ІА1005 від 21 травня 2018 року являє собою змішаний договір, що містить одночасно елементи договору купівлі-продажу та договору про надання послуг.

Відповідно до Переліку № 1 (специфікації) від 21 травня 2018 року, складеного та підписаного сторонами, комплекс товарів та послуг по догляду за шкірою обличчя включає в себе косметичний набір по догляду за шкірою обличчя: мультивітамінний відбілюючий крем під очі/MultiVitamin Eye Cream Brightening 15 ml, гіалуаль Сонцезахисний крем SPF50+150 ml, гіалуронова маска для активного зволоження шкіри/Hyaluronic Mask, а також відповідний комплекс послуг: кріомасаж обличчя (5 процедур), ультразвукова чистка обличчя (1 процедура), консультація спеціаліста (2 консультації), унікальна процедура безін'єкційної мезотерапії (3 процедури), інтенсивний догляд навколо очей (4 процедури) (а.с. 9).

Згідно п. 5.1. Розділу 4 договору, загальна вартість (ціна) Комплексу по догляду за цим договором складає 6 512,18 гривень.

Відповідно до п.п. 2.1., 2.2. Розділу 2 укладеного договору, право власності на комплекс по догляду переходить від ТОВ СТІВАРІ до замовника, після підписання Акта приймання-передачі товару. При передачі комплексу по догляду, сторони складають та підписують Акт приймання-передачі згідно Переліку № 1 (специфікації). Одночасно ТОВ СТІВАРІ : передає замовнику документи що підтверджують якість і безпечність придбаного Комплексу по догляду; надає необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про товар та послуги в супровідній документації, що додаються до продукції, в наочній формі, що доводиться до замовника.

21 травня 2018 року сторонами підписано Акт приймання - передачі товару та наданих послуг, згідно з яким позивачем прийнято ряд косметологічних послуг, а саме: кріомасаж обличчя (5 процедур), ультразвукова чистка обличчя (1 процедура), консультація спеціаліста (2 консультації), унікальна процедура безін'єкційної мезотерапії (3 процедури), інтенсивний догляд навколо очей (4 процедури). Загальна вартість комплексу склала 6 512,18 гривень. Підписанням цього Акту сторони підтвердили факт належної передачі товарів та послуг виконавцем відповідно до положень договору, при цьому замовник не має претензій до виконавця стосовно наданих товарів та послуг (а.с. 12).

Статтею 907 Цивільного кодексу України передбачено, що договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін. Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.

Згідно ч. 1 ст. 615 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язання однією стороною друга сторона має право частково або в повному обсязі відмовитися від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом.

Відповідно до п.п. 9.2., 9.4., 9.5. Розділу 9 укладеного договору, даний договір набуває чинності з моменту підписання його сторонами і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань по ньому або до дострокового його розірвання. Розірвання даного договору в односторонньому порядку не допускається. Даний договір може бути розірвати тільки за взаємною згодою сторін. При достроковому розірванні договору за взаємною згодою сторін, замовник зобов'язаний сплатити виконавцю вартість всього комплексу та отриманого товару, які було надано до розірвання договору.

10 серпня 2018 року позивачем на адресу відповідача було направлено заяву про розірвання спірного договору.

Відповідно до листа-відповіді відповідача від 10 вересня 2018 року, відповідачем було роз'яснено позивачу про відсутність підстав для односторонньої відмови від зобов'язань і розірвання в односторонньому порядку укладеного договору, а також повідомлено, що вона може отримати послуги за договором у зручний для неї час, попередньо узгодивши графік з виконавцем (а.с. 13).

Таким чином, умовами укладеного між сторонами договору було обумовлено, що останній може бути розірвано лише за згодою сторін.

Обгрунтовуючи підстави для припинення (розірвання) укладеного спірного договору, позивач посилається у позовній заяві на суттєві зміни обставин в частині погіршення її стану здоров'я, на що суду було надано відповідну медичну документацію, зокрема: копію витягу з ультразвукового сканування, копію витягу рентгенографії органів грудної клітки, копію консультативного висновку офтальмолога, копіями рецептів на окуляри, витягами із мамографічного, езофагогастродуоденоскопічного обстеження позивача, а також відомостями медичної картки останньої.

В той же час, надана суду медична документація не може слугувати підставою для одностороннього розірвання укладеного між сторонами договору, враховуючи предмет такого договору, при цьому у суду відсутні належні докази в підтвердження факту того, що наявне погіршення стану здоров'я позивача безпосередньо впливає на прийняття товару та послуг за укладеним договором. Крім того, позивачем не було надано належних та допустимих доказів в частині наявності порушень зобов'язань за договором з боку відповідача. Натомість, згідно листа-відповіді відповідача, наданого позивачем, відповідач підтверджує свою готовність до виконання умов договору в частині надання косметологічних послуг позивачу у будь-який зручний для неї час. Також, суд критично відноситься до посилань позивача на те, що остання для укладення спірного договору була вимушена укласти договір кредиту на отримання грошових коштів, оскільки вказані обставини не є підставою для припинення такого виду договору.

Згідно ч. 1 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів коли відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання не з'вився без поважних причин або без повідомлення причин та якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Статтею 89 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на вищевикладене, беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносин, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СТІВАРІ про припинення договору про надання послуг та стягнення безпідставно отриманої грошової суми.

Беручи до уваги те, що суд дійшов ґрунтовного висновку про необґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1, відшкодування судових витрат, в порядку ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України, не здійснюється.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 615, 628, 655, 901, 907 Цивільного кодексу України, ст. ст. 81,280-283 ЦПК України , суд, -

У Х В А Л И В:

В позові ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СТІВАРІ про припинення договору про надання послуг та стягнення безпідставно отриманої грошової суми - відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.01.2019
Оприлюднено06.02.2019
Номер документу79625948
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —755/16077/18

Постанова від 26.07.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мельник Ярослав Сергійович

Ухвала від 19.04.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мельник Ярослав Сергійович

Ухвала від 12.04.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мельник Ярослав Сергійович

Ухвала від 22.03.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мельник Ярослав Сергійович

Ухвала від 05.03.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

Рішення від 24.01.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Ухвала від 05.12.2018

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Ухвала від 22.10.2018

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні