Ухвала
від 04.02.2019 по справі 915/1390/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

04 лютого 2019 року Справа № 915/1390/18

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., за участю секретаря судового засідання Матвєєвої А.В., розглянувши матеріали справи

за позовом : ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54029, РНОКПП НОМЕР_1),

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Югпластупак" (вул. Перша Інгульська, 1-З, м. Миколаїв, 54034, код ЄДРПОУ 38396014),

про : стягнення дивідендів за 2017 рік у сумі 52331,40 грн. та судових витрат, -

за участі представників учасників справи :

від позивача:ОСОБА_2. ордер МК№106391 від 08.01.19

від відповідача: Хоменко О.А., ордер КВ№097650 від 10.08.18,

встановив:

04.12.2018 позивач звернулася до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою від 04.12.2018 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Югпластупак" дивідендів за 2017 рік у сумі 52331,40 грн. та судових витрат.

Ухвалою суду від 07.12.2018 позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачеві строк для усунення недоліків.

Ухвалою суду від 22.12.2018 позовну заяву прийнято та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 15.01.2019, встановлено сторонам процесуальні строки для подання до суду заяв по суті.

09.01.2019 представником позивача - адвокатом ОСОБА_2 подано до суду клопотання (вх. №306/19 від 09.01.2019) про приєднання до матеріалів справи та надання оцінки при винесені судового рішення доказів надання та оплати правничої допомоги на загальну суму 3040,00 грн., які позивач просить суд стягнути з відповідача.

10.01.2018 відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву (вх. №415/19 від 10.01.2019), яким відповідач позовні вимоги не визнає, просить в задоволені позову відмовити.

Ухвалою суду від 15.01.2019 підготовче засідання у справі відкладено на 04.02.2019.

Учасники справи належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання.

У судовому засіданні представником позивача заявлено усне клопотання про відкладення підготовчого засідання на іншу дату.

Клопотання обґрунтовано тим, що оскільки відповідь на відзив не є ефективним способом захисту порушених прав позивача, позивач відреагував на обставини, викладені у відзиві, шляхом подання до господарського суду Миколаївської області позовної заяви до ТОВ "Югпластупак" про визнання недійсним та скасування рішення загальних зборів учасників товариства, викладеного в протоколі від 31.07.2018 № 9. Станом на поточну дату питання відкриття провадження за вказаною позовною заявою не вирішено.

Також представником позивача заявлено усне клопотання про поновлення строків на подання відповіді на відзив.

Представник відповідача проти відкладення розгляду справи заперечує посилаючись на те, що немає підстав для відкладення підготовчого засідання, просить суд здійснити дії, передбачені ст. 182 ГПК України.

На підставі ст. 233 ГПК України, в судовому засіданні судом проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196-202 ГПК України, з урахуванням особливостей підготовчого засідання.

За змістом статті 177 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Відповідно до змісту ч. 2 ст. 182 ГПК України, у підготовчому засіданні суд:

1) оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з'ясовує наявність підстав для відводів;

2) з'ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді;

3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви;

4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше;

5) може роз'яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи;

6) з'ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі;

7) з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше;

8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста;

9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення;

10) вирішує заяви та клопотання учасників справи;

11) направляє судові доручення;

12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення;

13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення;

14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення;

15) встановлює порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання;

16) з'ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат;

17) вирішує питання про колегіальний розгляд справи;

18) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті;

19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

За змістом ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, зокрема: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.

У відповідності до ч. 2 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Відповідно до приписів ст. 119 ГПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.

Враховуючи вищевикладене, за результатами проведеного судового засідання, враховуючи, що строк підготовчого провадження у даній справі не закінчився, з метою забезпечення позивачеві можливості скористатися своїм процесуальним правом на подання відповіді на відзив, а відповідачеві - на подання заперечень на відповідь на відзив, суд вважає необхідним задовольнити заяву представника позивача про поновлення строку на подання відповіді на відзив, підготовче засідання у справі відкласти на іншу дату з повідомленням учасників справи про дату, час і місце проведення наступного судового засідання.

Керуючись ст. ст. 119, 177-185, 196, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Підготовче засідання відкласти на 20.02.2019 року о 10 год.50 хв .

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.

2. Повідомити учасників справи про призначення судового засідання.

3. Участь учасників справи у судовому засіданні не є обов'язковою.

4. Заяву представника позивача про поновлення строку на подання відповіді на відзив задовольнити.

5. Встановити позивачу 5-денний строк від дня постановлення цієї ухвали для надання суду відповіді на відзив, оформленої згідно вимог ст.165, 166 ГПК України разом із доказами надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачеві.

6. Встановити відповідачу 5-денний строк від дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, оформленого згідно вимог ст.165, 167 ГПК України разом із доказами надіслання (надання) заперечення і доданих до нього доказів позивачеві.

7. Дану ухвалу надіслати учасникам справи.

8.Ухвала набирає законної сили негайно після проголошення та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено і підписано 06.02.2019.

Суддя В.О.Ржепецький

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення04.02.2019
Оприлюднено07.02.2019
Номер документу79657006
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/1390/18

Ухвала від 31.03.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 04.03.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 20.02.2019

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 04.02.2019

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 15.01.2019

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 22.12.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 07.12.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні