Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про участь учасника справи у судовому засіданні
в режимі відеоконференції у приміщенні суду
06 лютого 2019 року м. Рівне Справа № 918/20/19
Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф., розглянувши клопотання представника ТОВ "Прушиньскі" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Прушиньскі" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дмитертранс" про стягнення заборгованості в сумі 39 164 грн 15 коп.
ВСТАНОВИВ:
У січні 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Прушиньскі" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дмитертранс" про стягнення заборгованості в сумі 39 164 грн 15 коп. (відшкодування вартості пошкодженого вантажу у міжнародному перевезенні та відшкодування плати за перевезення).
Позовні вимоги обґрунтовані на підставі договору надання транспортно-експедиційних послуг перевезення в міському, міжміському, міжнародному сполученні № 10 від 19.01.2018 року.
Ухвалою суду від 08.01.2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження, розгляд справи призначено на 05.02.2019 року.
31.01.2019 року від представника позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи та участь представника позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якому заявник просить доручити забезпечення проведення відеоконференції Київському апеляційному суду.
Ухвалою суду від 05.02.2019 року розгляд справи відкладено на 20.02.2019 року на 12:00 год.
Розглянувши клопотання позивача про розгляд справи у режимі відеоконференції суд дійшов висновку про відмову в його задоволенні, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.5 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
Відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції" до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
З вищезазначених норм права вбачається, що винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь. Необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається виключно судом, що розглядає господарську справу. При цьому, випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в законі не визначені.
При розгляді даного клопотання судом було з'ясовано технічну неможливість Київського апеляційного суду та господарського суду Рівненської області забезпечити участь представника позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції, оскільки згідно з даними Web-програми "Бронювання систем відеоконференцзв'язку" неможливо забронювати зали Київського апеляційного суду та зал господарського суду Рівненської області на 20.02.2019 року на 12 год.00 хв. для проведення засідання в режимі відеоконференції у зв'язку з щільним графіком проведення судових засідань у Київському апеляційному суді та із заздалегідь заброньованими на цей самий час засіданнями інших судів.
Враховуючи відсутність технічної можливості забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції, у задоволенні клопотання представника Товариство з обмеженою відповідальністю "Прушиньскі" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Товариству з обмеженою відповідальністю "Прушиньскі" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції відмовити.
Суддя Церковна Н.Ф.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2019 |
Оприлюднено | 08.02.2019 |
Номер документу | 79657252 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Церковна Н.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні