ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
07.02.2019 м. ХарківСправа № 922/3617/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н.А.
без виклику сторін
розглянувши заяву (вх. № 3021 від 04.01.2019) про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін
про стягнення заборгованості за неналежне виконання зобов'язання у розмірі 7055,08 грн.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Нафтобаз України» звернулось до господарського суду Харківської області з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Моє житло-2013» про стягнення боргу у сумі 7055,08 грн., у тому числі: пеня у сумі 2835,87 грн., 3 % річних у сумі 405,31 грн., інфляційні втрати у сумі 3813,90 грн.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 28.12.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження, розгляд справи визначено здійснювати без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами. Відповідачеві, згідно ст. 251 ГПК України, встановлено строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов та на підставі ч. 4 ст. 250 ГПК України встановлено строк 30 днів з дня отримання цієї ухвали для подання клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження. Роз'яснено сторонам, що у випадку неподанням відповідачем відзиву та/або клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, а також не поданням позивачем відповіді на відзив у строки встановлені цією ухвалою розгляд справи буде відбуватися за наявними матеріалами після спливу строку встановленого для подання відповідачем клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження та в межах строків встановлених ст. 248 ГПК України.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 23.01.2019 відмовлено відповідачу у задоволенні клопотання про витребування доказів.
04.02.2019 від відповідача надійшла заява (вх. № 3021 від 04.01.2019), в якій відповідач просить розгляд даної справи проводити за правилами загального позовного провадження та провести розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. В обґрунтування заяви відповідач зазначив, що хоча дана справа за розміром ціни позову відповідає ознакам малозначної справи, однак для відповідача вона не є малозначною. Майновий стан Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Моє житло-2013» залежить виключно від членських внесків власників квартир. Відповідач є неприбутковою організацією, об'єднанням власників квартир у житловому будинку і усі кошти, що є у нього в розпорядженні та/або які він повинен сплатити на користь іншої особи, потрібно додатково зібрати з населення, власників квартир.
Розглянувши заяву (вх. № 3021 від 04.01.2019), суд виходить з наступного.
Як вбачається зі змісту поданої відповідачем заяви, така заява містить дві вимоги ОСББ Моє житло - 2013 щодо порядку розгляду справи, а саме: здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження та розглянути справу у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Щодо вимоги відповідача здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження, суд зазначає, що згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України, малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається зі змісту заяви (вх. № 3021 від 04.01.2019) щодо здійснення розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, відповідач в якості обґрунтування своєї вимоги вказує на те, що для останнього дана справа не є малозначною, оскільки майновий стан Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Моє житло-2013» залежить виключно від членських внесків власників квартир, а отже усі кошти, що є у нього в розпорядженні та/або які він повинен сплатити на користь іншої особи, потрібно додатково зібрати з населення, власників квартир. Разом з цим, жодних доказів щодо обґрунтування обставин наведених в заяві відповідачем суду не надано.
Водночас, як вбачається із матеріалів позову, предметом спору є стягнення з відповідача заборгованості за договором купівлі продажу природного газу №1876/14-ТЕ-32 у вигляді штрафних санкцій, 3% річних та інфляційних витрат у сумі 7055,08грн., таким чином при розгляді вказаної справи встановленню підлягають обставини щодо порушення відповідачем строків проведення розрахунків за договором.
Приймаючи до уваги, що наведені відповідачем у заяві обставини не можуть свідчити про складність цієї справи, враховуючи, що відповідачем жодних доказів в обґрунтування заяви суду не надано, враховуючи, що предметом позову є стягнення грошової суми у розмірі 7055,08 грн., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, беручи до уваги, що характер спірних правовідносин та предмет доказування є притаманним для даної категорії справи, суд не вбачає достатніх підстав для переходу від спрощеного порядку розгляду справи до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, а відтак, суд відмовляє в задоволенні заяви відповідача в частині вимог щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Щодо заяви про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, суд зазначає, що відповідно до ч. 6, 7 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Таке клопотання відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
Так, ухвалою господарського суду Харківської області від 28.12.2018 відповідачеві, згідно ст. 251 ГПК України, встановлено строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву. Вказану ухвалу, згідно поштового повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. справи 63) відповідач отримав 04.01.2019, а отже п'ятнадцяти денний строк на подання заяви про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін сплив 21.01.2019.
Приписами ч. 1 ст. 118 ГПК України встановлено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Частиною 2 ст. 118 ГПК України, встановлено, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Приймаючи до уваги, що строк на подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін сплив 21.01.2019, суд дійшов висновку, що відповідачем втрачено право на подання такої заяви в силу ч. 1 ст. 118 ГПК України, а тому, враховуючи відсутність клопотання відповідача про поновлення пропущеного процесуального строку, суд на підставі ч. 2 ст. 118 ГПК України вважає за необхідне заяву в частині вимог про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін залишити без розгляду.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 46, 118, 119, 234, 235, 247, 250, 252, 255 ГПК України,
УХВАЛИВ :
1. Заяву (вх. № 3021 від 04.01.2019) в частині вимог позивача щодо здійснення розгляду справи за правилами загального позовного провадження залишити без задоволення.
2. Заяву (вх. № 3021 від 04.01.2019) в частині вимог позивача щодо здійснення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - залишити без розгляду.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання.
Ухвала в частині відмови в задоволенні заяви про розгляд справи за правилами загального позовного провадження оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала в частині залишення без розгляду заяви про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін може бути оскаржена в порядку, передбаченому ст. 254, 255, 256 ГПК України.
Апеляційна скарга подається в порядку встановленому ст. 257 ГПК України з врахуванням п.17.5 перехідних положень ГПК України.
Ухвалу складено та підписано 07.02.2019.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2019 |
Оприлюднено | 08.02.2019 |
Номер документу | 79670017 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Новікова Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні